Połącz się z nami

Internet Maker

Excel w obliczeniach naukowych i technicznych

Większość użytkowników popularnego Excela z reguły wykorzystuje jedynie podstawowe funkcje programu. I choć wielu z nas miało także okazję zapoznać się z bardziej zaawansowanymi funkcjami, to nie widzi dla nich praktycznego wykorzystania lub dawno o nich zapomniało

Excel w obliczeniach naukowych i technicznych

Autor: Maciej Gonet

Stron: 312

Cena: 39 zł

www: http://helion.pl/ksiazki/excel_w_obliczeniach_naukowych_i_technicznych_maciej_gonet,exwobl.htm

Tymczasem w książce „Excel w obliczeniach naukowych i technicznych” Maciej Gonet udowadnia, że Excel to zaawansowany program obliczeniowy przydatny także do wykonywania wielu skomplikowanych obliczeń naukowych i technicznych. Książka nie jest przeznaczona dla osób, które pragną być jedynie bardziej zaawansowanymi użytkownikami Excela. Autor skupia się na wykorzystaniu programu do wykonywania konkretnych obliczeń matematycznych, a nie prostych działań przydatnych w pracy przeciętnego użytkownika.

Książka rozpoczyna się podstawowym opisem możliwych operacji wykonywanych w arkuszu kalkulacyjnym. Zawiera więc m.in. opis pierwszeństwa działań, form zapisu działań matematycznych oraz krótki poradnik na temat edycji, kopiowania i przesuwania zawartości komórek. W dalszej kolejności z książki dowiesz się między innymi, jak w arkuszu wykonać różniczkowanie, liczyć całki, rozwiązywać równania oraz posługiwać się liczbami zespolonymi. I choć autor stara się w miarę możliwości przybliżyć czytelnikom podstawy matematyczne poszczególnych działań, to jednak książka nie jest podręcznikiem matematycznym i do pełnego zrozumienia treści wymaga wiedzy matematycznej. Całość uzupełnia bardziej uniwersalny opis wykorzystania prostych baz danych z opcjami sortowania oraz przybliżenie języka VBA. Treść książki jest na szczęście podana zrozumiałym, prostym językiem nie przypominającym książek typowo akademickich.

Książka Macieja Goneta jest dobrą lekturą dla każdego, kto posiada wiedzę matematyczną i widzi potrzebę jej wykorzystania w obliczeniach wykonywania za pomocą arkusza kalkulacyjnego, a więc dla osób pracujących w branży technicznej, naukowców czy inżynierów.

Prowadzący bloga poświęconego użyteczności oraz właściciel firmy realizującej audyty serwisów internetowych.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Zaprezentuj się

Newsy

To były ciekawe Święta – podsumowanie ubiegłego tygodnia

Newsy

Office 2010 w sieciach P2P – podsumowanie poprzedniego tygodnia

Newsy

Twórz wykresy i schematy online

Internet Maker

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!