Połącz się z nami

Internet Maker

J2EE. Vademecum profesjonalisty. Wydanie II

Oferowana przez Javę filozofia tworzenia oprogramowania w myśl zasady „pisz raz, uruchamiaj wszędzie” znalazła uznanie przede wszystkim w środowisku korporacyjnym, w którym możliwość uruchamiania tego samego kodu na zróżnicowanych platformach sprzętowych i programowych ma szczególnie istotne znaczenie.

Autorzy: Stephanie Bodoff, Eric Armstrong, Jennifer Ball, Debbie Bode Carson
Tłumaczenie: Adam Bochenek, Piotr Rajca, Jaromir Senczyk, Przemysław Szeremiota
Tytuł oryginału:
The J2EE Tutorial, Second Edition

Format: B5, stron: 1288
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: Wrzesień 2005
Cena książki:
129,00 zł

Ocena: 5/6

W obliczu tego faktu, w pełni zrozumiałe są przyczyny, dla których platforma Java 2 Enterprise Edition cieszy się tak dużą popularnością w dużych przedsiębiorstwach. Uwagę osób zainteresowanych pozyskaniem informacji na temat tej platformy zwróci z pewnością książka \”J2EE. Vademecum profesjonalisty. Wydanie II\”. Ta opasła pozycja, licząca grubo ponad tysiąc stron, jest dziełem członków zespołu zajmującego się rozwojem platformy J2EE.

Autorzy przygotowali tak obszerny materiał w oparciu o platformę J2EE w wersji 1.4 i serwer Sun Java System Application Server Platform Edition 8. Poziom rozbudowania platformy J2EE przełożył się wyraźnie na objętość książki, aczkolwiek należy mieć świadomość, że czytelnik nie musi zapoznawać się z całością.

Zalecana jest lektura trzech pierwszych rozdziałów wprowadzających. Wybór kolejnych rozdziałów jest uzależniony od tego, który z czterech podstawowych działów tematycznych znajdzie się w kręgu naszych zainteresowań. Poszczególne działy obejmują zagadnienia związane z językiem XML, tworzeniem aplikacji internetowych, komponentami korporacyjnymi oraz transakcjami.

Poruszanie się po publikacji ułatwia stosowny diagram umieszczony w dziale \”O książce\”. Po zapoznaniu się z głównymi obszarami tematycznymi czytelnik może zmierzyć się z kilkoma przykładowymi aplikacjami ilustrującymi możliwości omawianych technologii.

Całość uzupełniają dodatki, w których zawarto informacje o kodowaniu znaków w języku Java, specyfikacjach języka XML, zasadach działania protokołu HTTP oraz architekturze Connector. Nie zabrakło również słowniczka oraz jakże istotnego w przypadku tak obszernej publikacji skorowidza.

Do książki dołączona jest płyta CD-ROM. Umieszczono na niej wszystkie przykłady zawarte w poszczególnych rozdziałach oraz pakiet Java 2 Standard Edition SDK 1.4 w wersjach dla systemów Windows, Linux i Solaris.

Oceniając niniejszą publikację należy podkreślić przede wszystkim fakt, iż mamy do czynienia z kompletnym przewodnikiem po platformie J2EE. Jego solidność gwarantuje to, że został on przygotowany przez współtwórców tej platformy. Prezentują oni nie tylko kluczowe komponenty J2EE, lecz również skupiają uwagę na rozwiązywaniu konkretnych problemów programistycznych, wzbogacając tym samym całość licznymi przykładami.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Budowanie ciekawego widoku listy dla Androida

Internet Maker

Jak zbudować aplikację na Androida?

Internet Maker

Programowanie w Java – podstawy języka

Internet Maker

Jeśli nie PHP, to co?

Internet Maker

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!