Połącz się z nami

Newsy

Canon zaprezentował sensor 250 Mpix

Będziemy w stanie odczytać litery na kadłubie lecącego 18 km w powietrzu samolotu.

Wojna na megapiksele w świecie fotografii trwa. Nowym rekordzistą na tym polu jest firma Canon, która zaprezentowała sensor 250 Mpix (19580×12600) APS-H CMOS.

Zdaniem japońskiego giganta na zdjęciach wykonanych aparatem wyposażonym w ich sensor będziemy w stanie odczytać litery na kadłubie lecącego 18 km w powietrzu samolotu pasażerskiego. Sensor APS-H jest większy od APS-C, ale mniejszy od pełnej klatki. Można go będzie zastosować między innymi w aparatach z serii EOS-1D.

250-megapikselowy potwór może się pochwalić prędkością odczytu sygnału na poziomie 1,25 mld pikseli na sekundę. Będzie również w stanie nakręcić film w 30-krotnie lepszej jakości niż 4K przy 5 klatkach na sekundę. Canon chciałby, aby ich sprzęt znalazł zastosowanie w aparaturze szpiegowskiej, stał się pożytecznym narzędziem w walce z przestępczością i pomógł w rozwoju wszelkiego rodzaju urządzeń przemysłowych.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Canon prezentuje EOS 90D i EOS M6 Mark II

Newsy

TEST: Canon EOS RP

Testy

Test porównawczy: Bezlusterkowce

Testy

Jak kręcić lepsze filmy smartfonem?

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!