Połącz się z nami

Newsy

Apple zainwestowało 1 mld USD w konkurencję Ubera w Chinach

Chińska firma w tej chwili rejestruje 11 milionów przejazdów dziennie.

Apple zainwestowało 1 miliard USD w firmę Didi Chuxing, która jest bezpośrednią konkurencją Ubera w Chinach. Zdaniem CEO Tima Cooka jest to strategiczne posunięcie, które ma celu pomóc jego firmie lepiej zrozumieć funkcjonowanie chińskiego rynku.

Didi Chuxing funkcjonuje na bardzo podobnych zasadach jak Uber i stanowi najpoważniejszą konkurencję dla tej firmy w Chinach. W ramach rozwoju działalności Didi udało się w sumie pozyskać kilka miliardów USD, ale to właśnie Apple stało się największym inwestorem. Chińska firma w tej chwili rejestruje 11 milionów przejazdów dziennie, co przekłada się na obsługę 87 procent rynku w tym segmencie.

Inwestycja, która zdaniem Tima Cooka jest w głównej mierze podyktowana chęcią zapoznania się z funkcjonowaniem rynku obudziła na nowo pogłoski o planach stworzenia przez Apple czegoś więcej niż tylko interfejsu CarPlay. Oczywiście gigant z Cupertino nadal stanowczo zaprzecza istnieniu takich planów i powtarza, że skupia swoja uwagę właśnie na doświadczeniu kierowcy podczas podróży. Apple ma również nadzieję zarobić na swojej inwestycji, co biorąc pod uwagę silną pozycję DiDi Chuxing w Chinach jest bardzo możliwe.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Hyundai prezentuje nową platformę dla aut elektrycznych

Newsy

Apple prezentuje listę najlepszych aplikacji 2020 roku

Newsy

TEST: Opel Grandland X Hybrid4

Moto

TEST: Apple Watch SE

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!