Połącz się z nami

Newsy

Apple wini producenta baterii za eksplodujące słuchawki Beats

Poszkodowana poprosiła o nowe słuchawki i zwrot kosztów zniszczonej odzieży.

Apple odmówiło wypłacenia odszkodowania pewnej pechowej właścicielce słuchawek Beats, które eksplodowały na pokładzie samolotu w lutym tego roku. Zdaniem giganta z Cupertino przyczyną tego zdarzenia były wadliwe baterie AAA, a nie ich produkt.

Kobieta, która była na pokładzie samolotu lecącego do Melbourne miała przykry wypadek w czasie swojej podróży. W nocy kiedy większość pasażerów spała słuchawki, które miała na głowie zajęły się ogniem. Poszkodowana dopiero po chwili zorientowała się w sytuacji i w panice rzuciła swoje Beatsy w stronę przejścia, gdzie szybko zostały ugaszone przez obsługę samolotu. Obrażenia kobiety na szczęście nie były duże, ale sytuacja z uwagi na markę i miejsce wypadku została dość mocno nagłośniona. Pechowa właścicielka modelu Beats z 2014 roku pomimo oparzeń na twarzy i rękach ostatecznie nie zarządała od Apple bajońskiego odszkodowania, a jedynie poprosiła o nowe słuchawki i zwrot kosztów zniszczonej odzieży. Jak się jednak okazało Apple wybrało inne rozwiazanie i odrzuciło roszczenia kobiety tłumacząc powstałą sytuację wadliwymi bateriami AAA, które nie były częścią zestawu.

Sytuacja ta jest o tyle niezręczna, że jak zauważyła poszkodowana na pudełku nie jest napisane jakiej firmy baterii należy używać. Oczywiście z jednej strony można zrozumieć podejście Apple, które nie chce brać odpowiedzialności za baterie innego producenta i tym samym nie tworzyć precedensu do przyszłych pozwów. Niemniej jednak biorąc pod uwagę małe roszczenia kobiety tak wielka firma jak Apple mogła lepiej poradzić sobie z tą sytuacją i wyjść na odrobinę bardziej ludzką.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

WWDC 2020: macOS Big Sur, iOS 14 oraz watchOS 7 oficjalnie

Newsy

Apple WWDC 2020: komputery Mac otrzymają procesory ARM

Newsy

TEST: Apple MacBook Air (2020)

Testy

Apple planuje wykorzystanie procesorów ARM w komputerach Mac

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!