Połącz się z nami

Newsy

Allegro zostało sprzedane

Dotychczasowym właścicielem Allegro był koncert mediowy Naspers.

Najpopularniejszy serwis aukcyjny w Polsce został z końcem zeszłego tygodnia sprzedany za kwotę około 12,5 mld PLN. Jest to w tej chwili największa do tej pory transakcja w historii polskiego internetu.

Serwis Allegro oficjalnie potwierdził, iż firma ta została sprzedana za 3,25 mld USD, czyli około 12,5 mld PLN. Nowym właścicielem portalu jest grupa Cinven, Permira i Mid Eurpa Partners, która między innymi zarządza w tej chwili siecią sklepów Żabka. Dotychczasowym właścicielem Allegro był koncert mediowy Naspers. Jeśli wierzyć spekulacjom powodem sprzedaży był wolniejszy niż oczekiwany wzrost wartości. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży Allegro mają pomóc koncernowi w rozwoju aktywów na rynku brazylijskim.

Allegro pomimo wolniejszego niż oczekiwane tempa rozwoju jest nadal najsilniejszym w naszym kraju serwisem aukcyjnym i sprzedażowym. Miesięcznie portal odwiedza 14 mln użytkowników. Nabyciem Allegro były również zainteresowane takie firmy jak eBay czy Alibaba.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Allegro i OLX z zakazem sprzedaży żelów dezynfekujących i maseczek

Newsy

Amazon coraz bliżej wejścia na polski rynek

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Newsy

Facebook stworzył alternatywę dla Allegro i OLX

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!