Połącz się z nami

Newsy

Allegro zostało sprzedane

Dotychczasowym właścicielem Allegro był koncert mediowy Naspers.

Opublikowane

dnia

Najpopularniejszy serwis aukcyjny w Polsce został z końcem zeszłego tygodnia sprzedany za kwotę około 12,5 mld PLN. Jest to w tej chwili największa do tej pory transakcja w historii polskiego internetu.

Serwis Allegro oficjalnie potwierdził, iż firma ta została sprzedana za 3,25 mld USD, czyli około 12,5 mld PLN. Nowym właścicielem portalu jest grupa Cinven, Permira i Mid Eurpa Partners, która między innymi zarządza w tej chwili siecią sklepów Żabka. Dotychczasowym właścicielem Allegro był koncert mediowy Naspers. Jeśli wierzyć spekulacjom powodem sprzedaży był wolniejszy niż oczekiwany wzrost wartości. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży Allegro mają pomóc koncernowi w rozwoju aktywów na rynku brazylijskim.

Allegro pomimo wolniejszego niż oczekiwane tempa rozwoju jest nadal najsilniejszym w naszym kraju serwisem aukcyjnym i sprzedażowym. Miesięcznie portal odwiedza 14 mln użytkowników. Nabyciem Allegro były również zainteresowane takie firmy jak eBay czy Alibaba.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne