Połącz się z nami

Newsy

Allegro i OLX z zakazem sprzedaży żelów dezynfekujących i maseczek

Ma to zapobiec skokom cen tych artykułów.

Światowa Organizacja Zdrowia dopiero wczoraj ogłosiła pandemię COVID-19, ale spekulacje na rynku produktów, które mają chronić nas przed zarażeniem, trwają już od jakiegoś czasu. Ceny maseczek do twarzy i żelów dezynfekcyjnych na Allegro i OLX poważnie podskoczyły, co spotkało się z reakcją polskiego rządu.

Decyzję o zakazie sprzedaży artykułów związanych z koronawirusem na Allegro i OLX podjął premier Mateusz Morawiecki. Ma to ograniczyć ogromny wzrost cen towarów reklamowanych jako produkty w jakiś sposób chroniące przed zarażeniem. Dodatkowo oświadczenie podkreśla, że wiele spośród tych artykułów pochodzi z niewiadomych źródeł (a nawet może być przeterminowana), co czyni je potencjalnie szkodliwymi dla kupujących.

Allegro i OLX będą musiały zablokować wszystkie aktualne oferty sprzedaży maseczek, środków dezynfekcyjnych i innych artykułów wymienionych w rozporządzeniu, zakazać umieszczania nowych ofert oraz dodać stosowny zapis do swoich regulaminów. Lista zabronionych produktów zawiera 53 pozycje, przede wszystkim różnego rodzaju maseczki na twarz, artykuły medyczne oraz płyny i żele dezynfekujące. W serwisach aukcyjnych można natomiast wystawiać inne produkty związane z koronawirusem, na przykład naklejki z instrukcjami mycia rąk.

Ponadto oświadczenie przypomina o zakazie wywozu z kraju niektórych artykułów, na przykład leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, produktów leczniczych, odzieży operacyjnej i termometrów elektronicznych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

3 komentarze

3 Comments

 1. PanMaseczka

  12/03/2020 dnia 18:44

  Tylko czekać aż będą sprzedawać paczkę zapałem z maseczka gratis za 10 zł.

  • PanMaseczka

   12/03/2020 dnia 18:45

   Zapalek*

 2. Działka

  08/04/2020 dnia 13:52

  Bardzo dobrze, że ten zakaz został wprowadzony. Zawsze się znajdzie ktoś kto chce się wzbogacić na krzywdzie ludzkiej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Denon DHT-S216

Testy

Acer Enduro – nowa seria notebooków i tabletów do zadań specjalnych

Newsy

Telewizor na każdą kieszeń

Publikacje

Predator Helios, Predator Triton i Nitro otrzymają najnowsze procesory Intela i karty graficzne NVIDIA

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!