Połącz się z nami

Newsy

Allegro i OLX z zakazem sprzedaży żelów dezynfekujących i maseczek

Ma to zapobiec skokom cen tych artykułów.

Światowa Organizacja Zdrowia dopiero wczoraj ogłosiła pandemię COVID-19, ale spekulacje na rynku produktów, które mają chronić nas przed zarażeniem, trwają już od jakiegoś czasu. Ceny maseczek do twarzy i żelów dezynfekcyjnych na Allegro i OLX poważnie podskoczyły, co spotkało się z reakcją polskiego rządu.

Decyzję o zakazie sprzedaży artykułów związanych z koronawirusem na Allegro i OLX podjął premier Mateusz Morawiecki. Ma to ograniczyć ogromny wzrost cen towarów reklamowanych jako produkty w jakiś sposób chroniące przed zarażeniem. Dodatkowo oświadczenie podkreśla, że wiele spośród tych artykułów pochodzi z niewiadomych źródeł (a nawet może być przeterminowana), co czyni je potencjalnie szkodliwymi dla kupujących.

Allegro i OLX będą musiały zablokować wszystkie aktualne oferty sprzedaży maseczek, środków dezynfekcyjnych i innych artykułów wymienionych w rozporządzeniu, zakazać umieszczania nowych ofert oraz dodać stosowny zapis do swoich regulaminów. Lista zabronionych produktów zawiera 53 pozycje, przede wszystkim różnego rodzaju maseczki na twarz, artykuły medyczne oraz płyny i żele dezynfekujące. W serwisach aukcyjnych można natomiast wystawiać inne produkty związane z koronawirusem, na przykład naklejki z instrukcjami mycia rąk.

Ponadto oświadczenie przypomina o zakazie wywozu z kraju niektórych artykułów, na przykład leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, produktów leczniczych, odzieży operacyjnej i termometrów elektronicznych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

2 komentarze

2 Comments

 1. PanMaseczka

  12/03/2020 dnia 18:44

  Tylko czekać aż będą sprzedawać paczkę zapałem z maseczka gratis za 10 zł.

  • PanMaseczka

   12/03/2020 dnia 18:45

   Zapalek*

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kwiecień w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Astro Slide 5G – smartfon, palmtop i laptop w jednym

Newsy

Pokémon Go i inne tytuły Niantic w wersji do gry stacjonarnej

Newsy

Sound United ogłasza kompatybilność z oprogramowaniem usługi Roon dla 59 produktów Denon i Marantz

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!