Połącz się z nami

Newsy

TerazPraca.pl – CV wyciekły do sieci

Doszło do wycieku CV użytkowników serwisu TerazPraca.pl – podaje Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Do sieci trafiło kilkanaście tysięcy dokumentów z danymi osobowymi, a niektóre zostały wystawione na sprzedaż.

Potwierdziły się doniesienia medialne, że doszło do wycieku CV z serwisu terazpraca.pl i upublicznienia ich w sieci, w efekcie czego do zawartych w nich danych osobowych miały dostęp osoby nieuprawnione, o czym jako pierwszy poinformował Generalnego Inspektora RMF FM. W związku z tym GIODO po przeanalizowaniu dostępnych w Internecie dodatkowych informacji o tym wycieku podjął decyzję o przeprowadzeniu kontroli w serwisie terazpraca.pl.

Jednocześnie GIODO zwraca uwagę na bezprawne działania niektórych podmiotów, które oferują kupno nielegalnie pozyskanych CV i ostrzega przed korzystaniem z tego typu ofert. Są to bowiem działania niezgodne z prawem. Generalny Inspektor przypomina, że wykorzystywanie danych osobowych przez osobę do tego nieuprawnioną jest naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych i grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch (art. 49 ustawy o ochronie danych osobowych).

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Starsze wersje Androida z poważnym błędem

Newsy

CERT ostrzega przed oszustami wyłudzającymi dane

Newsy

Facebook dodaje opcję usuwania aktywności poza Facebookiem

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!