Połącz się z nami

Newsy

Serwis społecznościowy dla użytkowników konsoli Xbox 360

Internetowe serwisy społecznościowe na całym świecie zyskały ogromną popularność. Już wkrótce podobną usługę uruchomi dla użytkowników konsoli XBox 360 firma Microsoft.

Oczywiście w przypadku konsoli nie ma mowy o serwisie społecznościowym w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, czyli w stylu popularnego za oceanem MySpace.com (http://myspace.com) czy polskiego Grono.net (http://grono.net) . Już teraz posiadacze konsol Microsoftu mogą korzystać z usługi Xbox Live, nastawionej głównie na ułatwienie gry w trybie wieloosobowym, jak również kontakt pomiędzy graczami (w tym za pośrednictwem rozmów głosowych i wideokonferencji).

Można więc przypuszczać, że nowa usługa społecznościowa będzie wykorzystywać dotychczasowe multimedialne nowinki i pozwoli przede wszystkim na tworzenie społeczności wokół danych gier. Planowane nowości dotyczą między innymi udostępnienia publicznych list kontaktów, co powinno ułatwić zawieranie nowych znajomości.

Premiera nowej odsłony Xbox Live wzbogaconej o nowe funkcje społecznościowe, przewidziana jest na 4 grudnia bieżącego roku.

Źródło: WWW

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Project Latte – aplikacje z Androida na Windowsie

Newsy

TEST: Microsoft Surface Headphones 2

Testy

Microsoft zdradza tytuły startowe Xboxa Series X/S

Newsy

Nowa aplikacja Xbox z możliwością streamingu gier na smartfony z Androidem

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!