Połącz się z nami

Newsy

SMS nie tylko z komórki – Przegląd aplikacji do edycji i wysyłania SMS-ów

Short Messaging Service, czyli SMS, w krótkim czasie zrewolucjonizował metody komunikacji. Jednak wstukiwanie na komórce nawet krótkich tekstów nie jest łatwe. Dlatego w sieci szybko pojawiły się bramki SMS-owe, a zaraz za nimi programy przystosowane do edycji i wysyłania SMS-ów. Przyjrzyjmy się im bliżej.

eSkiMoS R2

Polski, rozbudowany program do edycji i wysyłania z komputera SMS-ów poprzez płatne i darmowe bramki internetowe. Z poziomu Eskimosa można wysłać SMS-a na jedną z blisko dwudziestu bramek internetowych, choć w większości przypadków wymaga to jednak wcześniejszego skonfigurowania reguł dostępu do bramki, a to wiąże się jednocześnie z rejestracją konta na wybranej stronie WWW. Specjalny samouczek przygotowany na stronie programu pokazuje, jak przygotować Eskimosa do działania i jak wysłać za jego pomocą pierwszego SMS-a.

eSkiMoS R2

http://www.eskimosr2.info

Status: freeware/adware

Ocena: 6/6

 • duża liczba obsługiwanych bramek
 • wysyłanie (anonimowych) wiadomości na komunikatory
 • szerokie możliwości w zakresie importu i eksportu kontaktów
 • archiwizacja wiadomości
 • możliwość wklejania tekstów z szablonów

Program jest wyposażony w dużo różnych opcji, przydatnych szczególnie dla aktywnych użytkowników. Eskimos potrafi np. bardzo elastycznie zarządzać kontaktami.

Oprócz ręcznej edycji można je zaimportować z pliku CSV bądź innych, bliźniaczo podobnych aplikacji (w tym z Gadu-Gadu), a następnie przypisać je do określonych grup. Później edytując jakiegoś SMS-a można go automatycznie wysłać do wszystkich kontaktów z danej grupy. Wysłane SMS-y są ponadto archiwizowane w logach programu.

Warto zaznaczyć, że program może wysyłać tekstowe wiadomości także na internetowe komunikatory (Gadu-Gadu, Tlen), zapewniając nadawcy całkowitą anonimowość. Eskimos pozwala poza tym obsługiwać niezależne profile użytkowników, wysyłać SMS-y o wyznaczonej godzinie, nawet jeśli wybrana bramka nie wspiera takiej funkcji, łączyć się z siecią za pośrednictwem serwera proxy, automatycznie dzielić i numerować SMS-y, wysyłać SMS-y do zagranicznych operatorów, a także wklejać do edytora gotowe szablony tekstów. Program potrafi również automatycznie uaktualniać swoje zasoby, pilnując aby użytkownik zawsze miał na komputerze najnowszą wersję programu.

SMS Sender

Darmowy program Microsoftu. Aby ściągnąć instalator na komputer, trzeba dysponować legalną kopią systemu – przed pobraniem przeprowadzana jest weryfikacja autentyczności Windows (m.in. dlatego nie załączamy tego programu na dołączonej płycie CD – przyp. red.).
SMS Sender dostępny jest w polskiej wersji językowej. Jego możliwości sprowadzają się głównie do edycji tekstu. Po zredagowaniu SMS-a, ten wędruje do komórki poprzez wybrany wcześniej kanał łączności (IrDA, Bluetooth, USB lub RS), a stamtąd wysyłany jest już normalnym trybem do adresata (odwrotna komunikacja nie jest możliwa). Tym samym program nie wykorzystuje w żaden sposób internetowych bramek, a naliczanie opłat za wysłane wiadomości odbywa się zgodnie w wybranym planem taryfowym operatora sieci GSM.

SMS Sender

http://www.microsoft.com

Status: freeware

 • łatwa obsługa
 • import kontaktów z pamięci telefonu
 • brak możliwości wysyłania SMS-ów do wielu numerów jednocześnie

SMS Sender nie obsługuje żadnych SMS-owych rozszerzeń (MMS, Flash SMS), ani nie pozwala wysyłać wiadomości do wielu odbiorców naraz.

Oprócz edycji tekstu oferuje możliwość liczenia znaków i szybkiego wybierania numerów z wbudowanej książki adresowej. Kontakty (tylko imię, nazwisko i numer telefonu) można dopisywać ręcznie bądź importować z książki adresowej telefonu. Obsługiwane są przy tym wszystkie formaty numerów, w tym format międzynarodowy rozpoczynający się znakiem „+\”. Opcje konfiguracyjne programu pozwalają ponadto wybrać domyślny tryb kodowania znaków (GSM, UCS-2) oraz rejestrować wysłane wiadomości w pliku dziennika.

e-smsik

Mały, prosty program do wysyłania SMS-ów, którego największym atutem są gotowe okolicznościowe teksty pobierane z serwisu http://smsek.info. Pogrupowane już w samym programie na kilkanaście kategorii sentencje można tu szybko przeglądać, kopiować i wklejać do redagowanych SMS-ów.

e-smsik

http://www.spectron.xt.pl

Status: freeware

Ocena: 5/6

 • gotowe teksty okolicznościowe
 • brak funkcji zliczania znaków

E-smsik może wysyłać wiadomości jedynie do trzech bramek: Miasto Plusa, Orange MultiBox i Era/Heyah. Poza tym program ma możliwość archiwizowania wysłanych SMS-ów oraz gromadzenia w prostej książce adresowej kontaktów i telefonów.

Te ostatnie można też zaimportować do programu z listy adresowej Gadu-Gadu.

SMS Pilot

Mały program do edycji SMS-ów i wysyłania ich za pośrednictwem internetowych bramek z komputera na komórki. W program wbudowano obsługę pięciu bramek czołowych krajowych operatorów, a do pomocy dołożono szablon skryptu dla bardziej doświadczonych użytkowników. Za jego pomocą w prosty sposób można dostosować parametry dostępu do własnych potrzeb lub stworzyć własny skrypt do dowolnej innej bramki.

SMS Pilot

http://www.smspilot.com

Status: freeware

Ocena: 5/6

 • bramkowy i komórkowy tryb wysyłania SMS-ów
 • różne warianty importu i eksportu kontaktów
 • kolorowanie tekstu pod kątem podziału SMS-a na części

Oprócz tego program zawiera listę adresową umożliwiającą grupowanie kontaktów, rozbudowane opcje importu/eksportu kontaktów z pliku CSV, telefonu lub innych bliźniaczych aplikacji (w tym z Outlooka), możliwość wysyłania SMS-ów do wielu osób jednocześnie i funkcje do ustawiania różnych parametrów wiadomości: potwierdzanie odbioru, umieszczanie numeru własnego telefonu w SMS-ie, wysyłanie wiadomości bezpośrednio na ekran telefonu (Flash SMS), czy dopisywanie daty.

W czasie wklepywania SMS-a edytor przejrzyście koloruje poszczególne bloki tekstu, dając użytkownikowi wgląd w to, jak i na ile części wiadomość zostanie podzielona. SMS Pilot może także komunikować się bezpośrednio z podłączonym do komputera telefonem komórkowym i wysyłać za jego pośrednictwem zredagowane SMS-y.

Ultimate SMS

Darmowy program open source, na etapie wczesnego rozwoju. Na razie nie da się go jeszcze precyzyjnie skonfigurować, niemniej swoje podstawowe zadanie, jakim jest wysyłanie SMS-ów, realizuje prawidłowo. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim ciekawy styl prezentacji książki adresowej, która przypomina nieco okienko typowego komunikatora. Poszczególne kontakty mogą być opatrzone wybraną ikoną z nazwą użytkownika i jego numerem telefonu.

Ultimate SMS

http://gdl.hopto.org/~gdr/usms/

Status: freeware

Ocena: 4/6

 • przejrzysta książka adresowa
 • zapamiętywanie grafik z hasłami
 • brak opcji konfiguracyjnych

Ultimate działa w oparciu o wtyczki, które obsługują różne bramki internetowe. Jeśli SMS-a na dany numer da się wysłać z kilku bramek, to użytkownik może z rozwijanej listy wybrać bramkę, przez którą chce wysłać wiadomość.

Możliwe jest też ustalenie priorytetów bramek, choć na razie wymaga to ręcznej zmiany konfiguracji plików konfiguracyjnych. Otwarta architektura programu umożliwia jednak swobodną modyfikację jego funkcji i dodawanie nowych bramek przez osoby trzecie.

Na razie Ultimate potrafi importować kontakty z bliźniaczych aplikacji (w tym z Eskimosa, Gadu-Gadu i innych komunikatorów), archiwizować wysłane wiadomości, zliczać znaki/SMS-y, wysyłać wiadomości do wielu odbiorców jednocześnie, redagować kolejne SMS-y jeszcze w trakcie wysyłki poprzednich i zapamiętywać graficzne obrazki z literami haseł, co przyspiesza proces ich ładowania. Według deklaracji autora program może także odbierać SMS-y wysyłane na bramki i za pomocą zewnętrznych narzędzi pośredniczyć w zdalnym sterowaniu komputerem.

SMS Service

Komercyjny program przystosowany do współpracy z bramką na stronie http://www.sms.sileman.net.pl Instalacja programu na lokalnym komputerze ma tę zaletę, w porównaniu z bramką internetową, że pozwala redagować i archiwizować SMS-y w trybie offline. Poza tym można tu przygotować własną książkę adresową, archiwizować wysłane SMS-y, wysyłać wiadomości z zaplanowanym opóźnieniem, importować i eksportować archiwa do plików tekstowych, zamieniać numer nadawcy na wybrany podpis, a także sprawdzać z wyprzedzeniem koszty wysyłki.

SMS Service

http://www.sms.sileman.net.pl

Status: shareware

Cena: 9 zł

Ocena: 4/6

 • programowy i bramkowy tryb obsługi konta
 • komercyjna dystrybucja

Według deklaracji autorów program jest w stanie wysyłać SMS-y do wszystkich krajowych i większości zagranicznych operatorów sieci GSM (w bramce można sprawdzić za darmo czy dany numer jest obsługiwany), wysyłać SMS-y o rozszerzonej liczbie znaków (do 306), a także kopiować na własną komórkę loga i tapety wybrane wcześniej z komputera (opcja dostępna jedynie z poziomu bramki WWW). Aby korzystać z aplikacji, oprócz jednorazowego zakupu trzeba doładowywać konto wykupując tzw. punkty, które stanowią tu pieniężny ekwiwalent.

1 komentarz

1 komentarz

 1. Arek

  06/05/2019 dnia 23:07

  Wszystkie te programy albo są już przestarzałe i nie działają, albo trzeba łączyć się z bramkami online i płacić za pakiety smsów.
  Zabrakło tu natomiast aplikacji pozwalających wysyłać sms bezpośrednio z komputera przez komórkę lub modem gsm. Wcześniej takim programem był SMSFall, ale nie jest już dostępny w sprzedaży, teraz jest SMSCat (ze strony https://www.iss.com.pl/oprogramowanie/smscat/). Płacisz raz, podłączasz modem na usb, wkładasz kartę sim bez limitu i możesz wysyłać/odbierać ile chcesz. 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Podłącz lokalizację do swojego biznesu

Newsy

Netgear uruchamia pierwszą usługę on-line

Newsy

Ulubione online

Newsy

Porady w sieci

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!