Połącz się z nami

Internet Maker

Pozycjonowanie w mapach Google

Opublikowane

dnia

Jakiś czas temu Google wprowadziło dość znaczącą zmianę w obrębie wyświetlania wyników wyszukiwania dla zapytań lokalnych (np. restauracja Kraków czy fryzjer Wrocław).

W nowym układzie wyników wyszukiwania mamy więc:

wyniki wyszukiwania złożone w części z wyników z {link_wew 3092}map Google{/link_wew}, a w części z wyników wyszukiwarki Google (przemieszanych ze sobą)
dużą widoczność rezultatów z bazy Miejsc Google
dodatkową mapkę z zaznaczonymi na niej firmami z bazy map Google
wysoką widoczność wyników sponsorowanych, które są ponad wynikami wyszukiwania

Jak pozycjonować witrynę w mapach Google?

Jeżeli więc tak ważna staje się obecność w najwyższych pozycjach wyników map Google, pojawia się oczywiście pytanie w jaki sposób zdobywać te pozycje.

Pozycjonowanie w obrębie wyników map Google jest tematem względnie nowym. Niemal każda osoba, z którą będziemy rozmawiali na ten temat poda nam nieco inny „przepis na pozycjonowanie” firmy w wynikach Google.

Dodaj firmę do map Google

Jeżeli w obrębie map Google nie ma jeszcze wizytówki Twojej firmy, czym prędzej ją dodaj. Warto tutaj zadbać o staranne wypełnienie danych w wizytówce, podając jak najwięcej danych i informacji o firmie. Jeżeli możesz dodaj nawet takie elementy jak: zdjęcia, filmiki z {link_wew 61}Youtube{/link_wew}.

Po stworzeniu wizytówki trzeba zweryfikować jej własność. Najczęściej mamy jedną z 3 możliwości weryfikacji adresu:

kontakt na podany numer telefoniczny
weryfikacja przez sms
weryfikację poprzez pocztówkę (najdłuższy sposób, który może trwać nawet kilka tygodni).

Aby pojawiać się w wynikach Google dla fraz związanych z danym miastem (np. przedszkole Gdańsk), system musi powiązać naszą firmę z tym miastem. Innymi słowy musimy mieć firmę w obrębie tego miasta, a następnie potwierdzić ten adres w obrębie miasta.

Przy pozycjonowaniu firmy w obrębie map Google sprawdź, czy Twoja firma istnieje w bazie Google tylko pod jednym adresem i numerem telefonu. Duplikowanie danych firmy mogą mieć negatywny wpływ na pozycje wizytówki firmy w obrębie wyników Google.

Optymalizacja treści wizytówki

W obrębie treści wizytówki możemy wyróżnić kilka szczególnie ważnych elementów, w obrębie których powinny pojawić się słowa kluczowe, na które chcemy zdobywać pozycje w wynikach map Google. Nie mówimy oczywiście tutaj o spamowaniu słowami kluczowymi, które nie tylko zrazi użytkowników, ale również może doprowadzić do odrzucenia wizytówki.

tytuł wizytówki (bardzo ważny element)
dokładny i jednoznaczny adres firmy
kategorie, do których dodajemy wizytówkę
słowa kluczowe w obrębie treści wizytówki
optymalizacja materiałów dodawanych do wizytówki (np. obrazków)

Jakość i „lokalność” witryny internetowej

Ważnym elementem promowania witryny w obrębie wyników wyszukiwania map Google odgrywają tzw. symptomy jakości i „lokalności” witryny.

Ilość linków prowadzących do strony internetowej (jej popularność w sieci pokazywana w sekcji wizytówki Więcej informacji na temat tego miejsca)

Lokalność linków prowadzących do witryny, zawartość lokalnych słów kluczowych w linkach prowadzących do witryny

Obecność witryny w wartościowych serwisach lokalnych, lokalnych bazach firm, witrynach zrzeszeń branżowych i itp.

Dokładne dane adresowe firmy na stronie i zgodność danych na stronie z danymi w obrębie Miejsca Google firmy

Komentarze o naszej firmie na zewnętrznych serwisach i w obrębie map Google. Komentarze zwiększają również widoczność firmy w wynikach wyszukiwania.

Optymalizacja witryny dla lokalnych słów kluczowych (zawartość słów kluczowych, optymalizacja znaczników Title i itp)

Statystyki wizytówek w mapach Google

Przy optymalizacji i pozycjonowaniu naszej firmy w obrębie map Google, przydatne mogą się okazać informacje pokazywane w statystykach map Google. Statystyki te oczywiście są darmowe i dostępne dla każdego Miejsca Google.

Na podstawie tych danych możemy sprawdzić, dla jakich słów kluczowych wyświetla się nasza witryna w obrębie wyników map Google jak również, czy wyświetlenia firmy w wynikach kończą się odwiedzinami użytkowników.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Internet Maker

Pozycjonowanie strony internetowej a reklamy w Internecie – czym się różnią?

Nie masz cierpliwości do pozycjonowania? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Opublikowane

dnia

przez

Chcesz osiągnąć sukces w e-biznesie i zwiększyć widoczność swojej strony w sieci? Nie pozostaje Ci nic innego jak zająć się promocją witryny. Zacznij od inwestycji w pozycjonowanie, czyli zgodnej ze wskazówkami Google optymalizacji strony pod wyszukiwarkę internetową. Pamiętaj, że największa ilość wejść pochodzi właśnie z wyszukiwarek, dlatego zajmowanie wysokiej pozycji w rankingu Google szybko przełoży się na lepsze statystyki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak szybko i łatwo stworzyć stronę mobilną

Opublikowane

dnia

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się przeglądanie stron internetowych na urządzeniach mobilnych. Ba! Samo surfowanie po sieci to w sumie już przeszłość – obecnie zakupy czy płatności mobilne to chleb powszedni dla polskich internautów. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Strona na WordPressie? Grunt to dobry hosting

Opublikowane

dnia

WordPress jest powszechnie uważany za najlepszy system zarządzania treścią zarówno dla prostych blogów i stron, jak i większych serwisów internetowych oraz sklepów. Szacuje się, że już 23% witryn na świecie korzysta z WordPressa, a wśród nich takie marki jak BBC,  MTV czy Sony.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak zabezpieczyć swoje zdjęcia w chmurze

Opublikowane

dnia

Niedawny wyciek nagich zdjęć znanych osobistości wznowił dyskusje na temat bezpieczeństwa naszych prywatnych danych. Jako że część fotografii została wykradziona poprzez iCloud, prezentujemy dziś jak zabezpieczyć swoje dane w chmurze. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak usunąć historię swojej aktywności z Facebooka?

Opublikowane

dnia

Usunięcie swojej aktywności z Facebooka nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Portal społecznościowy daje możliwość zachowania kopii swoich postów oraz zamknięcia całego konta, jednak co w przypadku gdy chcemy usunąć tylko poszczególne wpisy? (więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne