Połącz się z nami

Newsy

Poznawanie sąsiadów przez internet

Opublikowane

dnia

W portalu Bliziutko.pl, który ruszył zaledwie dwa tygodnie temu, już zarejestrowało się prawie 100 tys. osób. Internauci chętnie poznają swoich sąsiadów i niestraszne im podawanie przy rejestracji swojego adresu aktualnego przebywania.

Zabawa z portalem Bliziutko.pl zaczyna się w momencie rejestracji w serwisie. Po wpisaniu adresu użytkownik widzi mapę, na której zaznaczeni są ludzie znajdujący się w pobliżu – pracujący, mieszkający albo uczący się. Dzięki Bliziutko osoby te łatwo mogą się poznać. Nawiązanie znajomości w serwisie jest pierwszym krokiem do spotkania się później w rzeczywistym świecie.

Sąsiedzi w Bliziutko.pl mogą prowadzić własny, wspólny blog, tworzyć grupy tematyczne, wymieniać się zdjęciami, wysyłać do siebie wiadomości. Dzięki temu mają okazję do bliższego poznania, wymiany poglądów, wspólnego zorganizowania np. Sylwestra czy napisania listu do spółdzielni. Dzięki wymianie informacji on-line mogą dowiedzieć się, gdzie iść do dobrego fryzjera, jak rozpocząć sąsiedzką inicjatywę – razem łatwiej. Stają się grupą dobrych znajomych, których łączą wspólne sprawy i miejsce przebywania.

Dzięki Bliziutko.pl łatwiej jest zadomowić się w nowym miejscu lub rozpocząć pracę w nowej okolicy – założenie profilu w serwisie znacznie ułatwi poznanie nowego otoczenia i wymianę praktycznych informacji.

Adres strony: www.bliziutko.pl

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne