Połącz się z nami

Newsy

Netgear uruchamia pierwszą usługę on-line

NETGEAR demonstruje ReadyNAS Vault – nowy serwis archiwizacji danych dla urządzeń NAS dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz użytkowników domowych. Usługa została zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić funkcjonalność klasy przemysłowej przy zachowaniu łatwości użytkowania.

ReadyNAS Vault jest łatwym w użyciu internetowym serwisem wbudowanym w systemy macierzy ReadyNAS. Użytkownicy domowi i pracownicy firm mogą regularnie i bezpiecznie archiwizować dane z pamięci masowej, a następnie odzyskiwać je w przypadku awarii poprzez dowolną przeglądarkę internetową w dowolnym miejscu na świecie. Zamiast kupować lub dzierżawić serwery, specjalistyczne programy i licencje, użytkownicy mogą korzystać z niezbędnego oprogramowania, które zostało wbudowane w istniejące urządzenia NETGEAR ReadyNAS. Monitoring archiwizacji, zarządzanie NAS oraz przywracanie danych zostały umieszczone w programie konsoli internetowej, usprawniając zarządzanie danymi z wielu lokalizacji.

„Bezpieczeństwo danych jest jedną z najważniejszych rzeczy w każdej firmie i domu, dlatego użytkownicy są coraz częściej zainteresowani możliwością przechowywania danych w systemach rozproszonych, dostępnych przez Internet, będącą dodatkiem do własnych systemów składowania danych. Niestety małe firmy i użytkownicy domowi nie mieli wystarczającego doświadczenia i zasobów w tego typu przedsięwzięciach, w przeciwieństwie do wielkich korporacji” – powiedział Paul Tien, wiceprezydent NETGEAR’s Network Storage Business Unit. „NETGEAR, dzięki usłudze ReadyNAS Vault, jako pierwsza firma oferuje proste narzędzie archiwizacji w systemach rozproszonych wbudowane w urządzenia NAS.”

Produkty rodziny NETGEAR ReadyNAS zostały bardzo dobrze przyjęte przez rynek, zyskując wiele nagród, w tym „Best Product of the Year 2008” pisma CRN czy „Excellence in Technology 2009” magazynu Small Business Computing. Usługa ReadyNAS Vault zawiera następujące funkcje dostępne dla konsumentów i firm:

  • Zarządzenie poprzez przeglądarkę – firmy i użytkownicy indywidualni mogą sprawdzać historię transferów danych, modyfikować konfigurację, plany wykonywania kopii oraz wybierać źródła kopii z dowolnego miejsca na świecie przez przeglądarkę internetową. Ten sam program umożliwia zarządzanie wieloma systemami.
  • Zintegrowana archiwizacja rozproszona – wiele innych rozwiązań archiwizacyjnych wymaga serwera i programów, które muszą zostać zainstalowane, opłacone i uaktualniane, w przeciwieństwie do ReadyNAS Vault, który jest wbudowany w urządzenie. Archiwizacja, zapobieganie duplikacji, szyfrowanie i zarządzanie wymagają jedynie przeglądarki internetowej. Pomaga to zmniejszyć koszty i skomplikowanie procedur, zwiększając jednocześnie niezawodność.
  • Opcje stałej ochrony danych – ReadyNAS Vault może monitorować zmiany plików w czasie rzeczywistym i chronić nowe lub modyfikowane dane. Archiwizacja może też być zaplanowana w wyznaczonych terminach, w których jest najmniej uciążliwa dla użytkownika. Zaawansowane opcje zajętości pasma i wykorzystania zasobów systemu dopełniają funkcje kontroli.
  • Szybkie odzyskiwanie danych – Użytkownicy indywidualni i firmy mogą w prosty sposób odszukać wybrane kopie plików i przetransferować je do pamięci masowej NAS jednym kliknięciem. Nie muszą martwić się odnajdywaniem taśm, wersją oprogramowania i problemami z zarządzaniem – wystarczy odnaleźć plik poprzez przeglądarkę i zamienić.
  • Bezpieczeństwo – 128-bitowy transfer SSL zapewnia, że dane maja charakter prywatny i są bezpieczne w czasie transferu, zaś 256-bitowe szyfrowanie AES zapewnia dodatkową ochronę w systemach rozproszonych.

Bezpłatna 30-dniowa wersja próbna dostępna jest we wszystkich urządzeniach ReadyNAS. Koszt korzystania z usługi w zaczyna się od 5,95 USD za miesiąc w przypadku użytkowników indywidualnych i 19,95 USD w przypadku firm. Więcej informacji o usłudze ReadyNAS Vault można znaleźć na stronie: (http://www.readynas.com).

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Netgear Orbi Voice

Testy

IFA 2018: Netgear prezentuje router z… Alexą

Newsy

Mam duży dom i chcę kupić najlepszy router. Jakieś rady?

Zapytaj T3

Banki danych Netgear z dyskami gratis

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!