Połącz się z nami

Newsy

Google prezentuje Social Graph API

Coraz więcej internautów zarejestrowanych jest przynajmniej w kilku serwisach społecznościowych. Zarządzanie wieloma profilami bywa uciążliwe. Zaprezentowane przez Google nowe API ma ułatwić wymianę danych użytkownika pomiędzy różnymi sieciami społecznościowymi.

W dużym uproszczeniu Social Graph API to narzędzie do obsługi otwartej sieci społecznej, za pośrednictwem której będą porozumiewać się różne serwisy internetowe, w których zarejestrowani są użytkownicy. Nowe API jest otwarte i wykorzystuje do komunikacji mikroformaty.

Zasada działania jest prosta. Użytkownik określa na swojej stronie internetowej, jakie profile ma zarejestrowane w różnych serwisach – oczywiście podając tylko te, które chce upublicznić. Następnie z tej listy mogą korzystać inne serwisy, np. sprawdzając listę naszych przyjaciół i porównując czy nie są oni zarejestrowani na stronie, z której chcemy właśnie skorzystać.

Największą wymienianą przez ekspertów zaletą zaprezentowanego przez Google rozwiązania jest łatwość, z jaką API scala cyfrową tożsamość internautów. Jednocześnie Google nie przechowuje tych danych, a użytkownik może je w każdej chwili zmienić. Jeżeli pomysł się sprawdzi, kwestią czasu będzie zapewne uruchomienie przez Google wyszukiwarki osób i tożsamości.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://code.google.com/apis/socialgraph/

Źródło: code.google.com/apis/socialgraph

Następne:

Szybkie pamięci

Nie przegap:

52 calowy LCD Sony

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

HarmonyOS od Huawei będzie dostępne na smartfonach

Newsy

Google Magenta prezentuje interaktywne studio muzyczne Lo-Fi

Newsy

Pixel 5 i 4a 5G na przecieku

Newsy

Ogólnoświatowa awaria Gmaila

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!