Połącz się z nami

Internet Maker

CoffeeCup HTML Editor 2006

CoffeeCup HTML Editor łączy funkcje edycji z całkiem nieźle zintegrowaną biblioteką kodu i szablonów. Oferuje doskonałe narzędzia do wizualnej i ręcznej edycji kodu. Czy to jednak nie za mało?

Środowisko edycyjne zostało podzielone na główne okno oraz przeglądarkę plików, dzięki czemu masz szybki dostęp nie tylko do własnych plików, ale także do użytecznych pakietów gotowych dodatków, które wchodzą w skład programu. Główne okno programu zostało również wyposażone w zakładki, dzięki czemu możesz w prosty sposób przełączać się pomiędzy różnymi trybami (kod, edytor WYSIWYG, podgląd).

Taka konfiguracja znacząco przyczynia się do poprawienia intuicyjności obsługi: nawet dla tych osób, które są obeznane z kodem, przeciąganie tekstu, dodawanie odnośników i ustanawianie zmiennych za pomocą edytora WYSIWYG może znacznie przyśpieszyć pracę. Jedyne, co musisz potem zrobić, to przełączenie się z powrotem na widok kodu i uporządkowanie nieco niektórych elementów, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Program posiada nawet wbudowanego klienta FTP, tak więc gdy już upewnisz się, że wszystko działa jak należy, od wgrania strony na serwer będzie cię dzielić ledwie kilka kliknięć.

Nie tylko HTML

Chociaż HTML nie zmienił się znacznie od czasu jego wprowadzenia, zdecydowanie nie można tego powiedzieć o sieci jako całości. Zespół odpowiedzialny za CoffeeCup HTML Editor poczynił najlepsze starania, aby program był na bieżąco z najnowszymi trendami. Znajdziesz tu masę skryptów PHP, JavaScript i innych gotowych rozwiązań.

A kiedy już dodasz je do swojej strony, program pokoloruje składnię dla ciebie, abyś mógł konstruować kod w jeszcze prostszy sposób. To naprawdę pomocne, lecz jeżeli wcześniej umiałeś zrobić to wszystko sam, prawdopodobnie i tak z tych funkcji nigdy nie skorzystasz.

Strony internetowe mają tę zaletę, że można je napisać w praktycznie dowolnym edytorze tekstu. Zatem każdy dodatek mający usprawnić to zadanie musi być naprawdę przemyślany i wyjątkowy, tak abyś wiedział, że to czemuś służy. CoffeeCup HTML Editor takiego uczucia nie wywołuje. Ma się wrażenie, że to wsparcie ze strony programu nie jest tak duże, jak powinno być.

To wcale nie znaczy, że CoffeeCup HTML Editor to kiepski program. On po prostu nie daje poczucia obcowania z dużymi możliwościami i pasją tworzenia. Jeżeli istnieje jeden dobry powód, dla którego należałoby wybrać ten edytor, będzie to z pewnością pakiet dodatków oferowanych przez firmę CoffeeCup, składających się z gotowych rozwiązań najczęstszych zadań.

Jeżeli taka filozofia pracy ci odpowiada – niech to będzie twój wybór. Lecz jeżeli masz wątpliwości, skorzystaj z jednej z tych darmowych aplikacji – takich jak np. np. WYSIWYG Web Editor – które mają o wiele większą siłę przebicia.

Interfejs programu

Zakładki są tutaj nie do przecenienia. Ich obecność chroni przed bałaganem w głównym oknie programu, dając możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy widokiem na kod i gotową stronę.

 • Layout
  Standardowe opcje layoutu znajdują się w tym miejscu, widoczne w postaci ikony i rozwijanego menu. W CoffeeCup wierzą, że rzeczy powinny pozostać proste.
 • Struktura
  W tym oknie wyświetlane są wszystkie pliki wchodzące w skład twojego projektu, dzięki czemu możesz na bieżąco śledzić strukturę strony.
 • Przeglądarka plików
  Za jej pośrednictwem masz dostęp zarówno do plików zgromadzonych na komputerze, jak i dodatków przygotowanych przez CoffeeCup, a także do klienta FTP.

 • Zakładki ekranu
  Możesz płynnie przełączać się pomiędzy trzema trybami: kod, tryb WYSIWYG oraz podgląd. Pierwsze dwa służą do edycji strony, trzeci służy do oceny gotowej strony.
 • Kod
  Jeżeli chcesz zakasać rękawy i zabrać się do edycji kodu, będziesz najczęściej pracował w tym właśnie oknie. Znajdziesz tu wszystko, co jest potrzebne: kolorowana składnia HTML, PHP, JavaScript i wiele innych rzeczy.
 • Boczne zakładki
  CoffeeCup HTML Editor 2006 oddaje do dyspozycji użytkowników system szybkiego dostępu do okien zgromadzonych w bocznych zakładkach. Sprawia to, że przechodzenie pomiędzy nimi jest jeszcze szybsze.

Werdykt

CoffeeCup HTML Editor 2006 to program fachowo wykonany, ale pozbawiony ekscytujących dodatków odróżniających zwykły edytor HTML od aplikacji, której chciałbyś używać każdego dnia.

Możliwości: 3/5
Funkcjonalność: 3/5
Łatwość obsługi: 3/5
Stosunek cena/jakość: 3/5
Razem: 3/5

Informacje

Producent: CoffeeCup Software
Strona WWW: http://www.coffeecup.com
Wymagania: Pentium 200 MHz, 64 MB RAM, Windows 98, Me, NT 4.0, 2000, XP
Cena: 49$

Następne:

OpenLaszlo

Nie przegap:

MySQL 5

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Jak czytać definicje typów dokumentów?

Internet Maker

Jak zrobić stronę internetową?

Internet Maker

Webmasterskie nowości – HTML 5, XHTML 2.0 i CSS3

Internet Maker

Najlepsze darmowe narzędzia dla webmastera cz. 2

Internet Maker

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!