Połącz się z nami

Newsy

Badoo zdobywa popularność

Badoo.com jest serwisem społecznościowym, o którym robi się coraz głośniej. Nie jest to może nic nowego w sieci, ale od innych odróżnia go system opłat, a tak naprawdę prawie ich brak.

Użytkownicy serwisu Badoo.com (www.badoo.com) nie muszą płacić za korzystanie z witryny, brak też reklam. W takim razie nasuwa się pytanie, jak taki serwis ma się utrzymać? Zapewnić ma to usługa Rise Up – za niewielką opłatę w wysokości 1 dolara w Ameryce, 1 euro w Europie lub 1 funta w Wielkiej Brytanii, użytkownik może wykupić miejsce na swój profil na stronie głównej.

Kwota jest niewielka, ale jak twierdzi dyrekcja serwisu Badoo.com wystarczająca. W serwisie jest zarejestrowanych 12,5 mln użytkowników, według doniesień 20% z nich raz w miesiącu korzysta z takiej usługi.

Obecnie serwis Badoo popularny jest w Ameryce Łacińskiej, Francji i Hiszpanii. Nie mniej planuje podbić Wielką Brytanie, gdzie ma silnych konkurentów: Facebook, MySpace i serwis Bebo. Czy Badoo.com zdobędzie tam większą popularność czas pokaże. Póki co możemy śledzić jak sprawdza się wspomniany system utrzymania serwisu.

Źródło: http://mashable.com

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Muzycy kupują fanów na YouTube

Newsy

Facebook prezentuje bardziej przejrzysty layout Osi Czasu

Newsy

Umarli również mają swój portal społecznościowy?

Newsy

Justin Timberlake ?otwiera? odświeżonego Myspace

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!