Magazyn T3
newsy, felietony, testy i tutoriale
Internet Maker

19/07/2010

Jak założyć stronę na Facebooku

Tagi:

Dla początkujących. Założenie strony i promocja witryny na Facebooku nie są trudne. Zobacz, jak zacząć promocję witryny na Facebooku za pomocą strony fanów i wtyczek społecznościowych.

Strona, do niedawna zwana „fanpage„, to główne narzędzie promocyjne, które możemy wykorzystać na Facebooku. Aby uniknąć nieścisłości, „stroną” będziemy w artykule nazywali stronę na Facebooku (dawny fanpage) a „witryną” – promowaną witrynę internetową. Ze względu na brak dobrego określenie osoby lubiącej stronę będziemy po staremu nazywać ją „fanem”.

Stronę zakładamy w prawym dolnym rogu na facebook.com (należy się wylogować). Następnie wybieramy kategorię (np. firma albo witryna internetowa), wpisujemy nazwę strony i logujemy się. Jeśli go jeszcze nie mamy, zakładamy konto dla rzeczywistej osoby.

Tworzymy stronę fanów

Kolejny krok to przejście do menu Konto > Zarządzanie stronami oraz wybór naszej strony (jedna osoba może administrować wieloma stronami). Uzupełniamy dane dotyczące witryny, wstawiamy logo i zaczynamy promocję strony. Można promować ją za pomocą reklam skierowanych do konkretnej grupy osób (wybór płci, wieku, miejsca zamieszkania, wykształcenie itp.). Wybieramy maksymalny dzienny budżet, a Facebook ustali stawkę za kliknięcie wynoszącą kilkadziesiąt centów (im większa szacunkowa grupa docelowa, tym więcej zapłacimy za kliknięcie).

{link_wew 6879}Reklama{/link_wew} nie jest jednak konieczna. Inna opcja to poinformowanie o istnieniu strony własnych znajomych. Nie możemy wysyłać informacji do nieznajomych, ale każdy z administratorów może komunikować się z własnymi przyjaciółmi.

Profil czy strona?

Część firm i agencji promujących swoich klientów tworzy profile zamiast stron (dawne fanpage). Profile zostały stworzone dla żywych użytkowników, a strony – dla firm, marek, witryn, osób publicznych itd. i tak też nakazuje ich używać regulamin Facebooka.

Profil posiada wiele ograniczeń, które czynią go nieprzydatnym w akcji promocyjnej: może mieć maksymalnie 5000 znajomych (strona: bez ograniczeń), obydwie osoby muszą potwierdzić znajomość (na stronie tylko fan). Nie ma możliwości wysłania wiadomości prywatnej do wszystkich znajomych (na stronie jest) ani sprawdzenia statystyk znajomych profilu. Z tych względów do promocji lepiej nadaje się strona niż profil.

Co to są wtyczki towarzyskie?

Po zebraniu osób, którym podoba się nasza witryna powinniśmy wchodzić z nimi w interakcje. Można do tego wykorzystać tzw. wtyczki towarzyskie (social plugins), które wstawimy na zewnętrzną witrynę. Dzięki nim fani będą mogli w łatwy sposób promować nasze artykuły wśród swoich znajomych przez kanał wiadomości Facebooka. Wszystkie elementy, których możemy użyć zostały opisane w dokumentacji dla developerów (http://developers.facebook.com/docs/). My przyjrzymy się najważniejszym: przyciskom „Lubię to” i „Share” oraz ramce fanów.

Jak wstawić na stronę „Lubię to!”?

W promocji najbardziej pomaga przycisk „Lubię to!” (lub „Like”, jeśli wybierzemy wersję angielską). Umieszczamy go na dowolnej podstronie serwisu. Kiedy użytkownik zalogowany do Facebooka wejdzie na stronę, może kliknąć przycisk. W kanale jego znajomych pojawi się wtedy informacje, że polubił naszą stronę.

Przy przycisku znajdą się ponadto informacje o liczbie osób lubiących daną podstronę, a jeśli wśród nich jest znajomy odwiedzającego, to również jego nazwisko i zdjęcie. Te dane są generowane dla każdego odwiedzającego oddzielnie. Należy zwrócić uwagę na różnice między „lubieniem” witryny (dawne: bycie fanem), a podstrony. „Lubię to!” używamy do

„Lubie to!” możemy wstawić na dwa sposoby. Pierwszy, łatwiejszy w implementacji, ale mniej funkcjonalny, polega na wstawieniu pływającej ramki (iframe) o następującym kodzie:


Jako fragment pierwszego parametru podajemy adres promowanej strony, który w każdym CMS-ie wstawia się w inny sposób. Parametr show_faces (wartość true albo false) odpowiada za wyświetlanie miniaturek zdjęć znajomych odwiedzającego, którym również podoba się strona. Layout standardowy (standard) możemy uprościć (button_count), aby widoczna była jedynie liczba zainteresowanych osób. Parametry action (wartości like i recommend) oraz colorscheme (light, dark) można zostawić z domyślnymi wartościami, gdyż internauci mogą czuć się zdezorientowani, jeśli zobaczą przycisk w innym kolorze niż wszędzie. Pozostałe parametry odpowiadają za wygląd, tak jak w przypadku każdej pływającej ramki.

Druga opcja, wykorzystujące JavaScript SDK (http://developers.facebook.com/docs/reference/javascript/) i zalecana przez Facebooka dla bardziej zaawansowanych użytkowników, posiada dodatkowe funkcje, które czynią wtyczkę bardziej funkcjonalną. Najważniejsze z nich to dostęp do Graph API (http://developers.facebook.com/docs/api), którym nie będziemy się tu zajmować oraz pole polecenia, które wyświetla się kiedy użytkownik polubi stronę.

Olbrzymią zaletą rekomendacji jest sposób jej wyświetlania w kanale informacyjnym: Facebook pobiera jej obrazek, tytuł i wstęp, a sama informacja znacznie bardziej rzuca się w oczy niż „Kasia lubi nasza_strona”. Jeśli dany użytkownik często klika „Lubię to!”, Facebook może nawet połączyć wszystkie te zdarzenia w jedną grupę („Podobne zdarzenia: 4″ na rys. poniżej).

Jeśli korzystamy z JavaScript SDK musimy zarejestrować aplikację (http://developers.facebook.com/setup/). Po tym kroku otrzymamy gotowy kod prostej strony, do którego wstawiamy podane ID strony. Strona powinna już działać, ale możemy zająć się jeszcze ustawieniami i skonfigurować takie opcje jak administratorzy strony czy sposób połączenia z widgetem. Można nawet stworzyć aplikację działającą na komputerach lokalnych. Warto zauważyć, że każda witryna korzystająca z JavaScript SDK traktowana jest jako aplikacja.

Przykładowy kod witryny wygląda następująco (uwaga, kod działa tylko pod zarejestrowaną domeną!): 
  
  
 
 
  

testowa aplikacja

Witryny wykorzystujące JavaScript SDK do połączenia z Facebookiem mogą być łatwo modyfikowane bez użycia pływających ramek. Służy do tego nowy tag fb:like, wprowadzony specjalnie przez Facebooka. Używamy go tak samo jak innych tagów HTML. W miejscu, w którym chcemy umieścić przycisk, wstawiamy kod {html}{/html}, przy czym adres może wskazywać na plik dowolnego typu.

Wstawiony w ten sposób przycisk „Lubię to!” automatycznie dostosuje swoją wielkość do zawartości i wyświetli pole zachęcające do rekomendacji. W przypadku pływającej ramki jest to niemożliwe.

Jeśli nie chcemy lub nie możemy skorzystać z SDK, mamy możliwość wstawienia odnośnika do rekomendacji (share). Wystarczy wkleić następujący kod na stronie, którą internauci mają się „dzielić”.

Share
 

Jego zaletą jest prostota rozwiązania i możliwość dostosowania do własnych wymagań (np. wstawienie grafiki). Ponadto nie trzeba pobierać adresu ani korzystać z PHP. Oczywiście możliwe jest wywołanie skryptu na samym końcu strony, kiedy pozostałe elementy już się załadują.

Podobnie jak przycisk „Lubię to!” wstawia się ramkę fanów. Pokazuje ona na zewnętrznej witrynie liczbę fanów, którzy śledzą naszą stronę na Facebooku oraz ich zdjęcia. Zdjęcia wybierane są indywidualnie dla każdego odwiedzającego witrynę, a na liście w pierwszej kolejności znajdują się ich znajomi. Oprócz tego można dodać do ramki listę ostatnich aktywności na stronie fanowskiej.

Ramkę fanów można wstawić na dwa sposoby: jako pływającą ramkę lub wykorzystując SDK. W pierwszym przypadku podajemy ID aplikacji (id), szerokość w pikselach(width), liczbę wyświetlanych zdjęć (connections), listę zdarzeń z kanału (stream), nagłówek (header) i wysokość w pikselach (height). ID możemy pobrać z ustawień aplikacji albo skopiować jej numer z adresu strony fanowskiej.

Jeśli korzystamy z JavaScript SDK wystarczy w wybranym miejscu wstawić kod {html}{/html}. Domyślne wartości to 10 wyświetlanych twarzy, szerokość 292 piksele i włączone nagłówek oraz lista zdarzeń. Można je zmienić za pomocą takich samych parametrów jak w przypadku pływającej ramki.

Facebook oferuje również inne wtyczki społecznościowe: np. ramkę rekomendacji lub strumień z aktywnością znajomych internauty dotyczącą promowanej strony albo przycisk pozwalający na logowanie za pomocą konta na Facebooku. Wszystkie dodatki zostały dobrze opisane w dokumentacji dla developerów Facebooka.

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z wtyczek społecznościowych, pamiętajmy o jednym: nie każdy ma konto na Facebooku, więc w żadnym wypadku wtyczki nie mogą być jedynym sposobem korzystania ze strony, a jedynie dodatkiem. • Marta

  Wiem, może nie na temat, ale mam pytanie i potrzebuje pomocy. Skąd dorwać jakieś reguły, według których Fb pobiera treść ze stroony za pomocą Share Button? programista twierdzi, że wszystko jest dobrze podlinkowane, a nasz Button pobiera tylko zdjęcia i tytuł, nie pobiera treści (w większości przypadków- pobiera treść jedynie z 2 zakładek na stronie:/)

 • Marcin Kubicki

  Podaj adres strony, sprawdzimy.

  • kate

   witam…przepraszam mam problem z moja facebooka bo teraz moj profil niema na zdjeciu ani tez niema widoczna obrazu znajoma bo ja naciskalam blokada i okazalo sie niema widoczna moja profil i znajoma i niewiem jak mam ustawic i zwrocic wszyskie widocznie znajoma i moj profil?prosze o pomoc.

 • Marta

  http://www.irk.com.pl Z góry bardzo dziękuję za podpowiedź !!!

 • Patka

  Witam, mam problem właśnie ze wstawieniem przycisku „lubie to” na swoim facebooku, tzn tak mam kod ale gdzie ja mam go wkleić? proszę o pomoc

 • Marcin Kubicki

  @Marta: Twoja strona nie ma odpowiedniej struktury. Facebook treść artykułu pobiera z heada, a powinien lead danego artykułu. Ten, powinien mieć wydzieloną strukturę. Twój programista może to zrobić dorzucając description do postów (takie, jak jest stosowane przy SEO dla wyszukiwarek internetowych). Powinno działać.

  @Patka: Potrzebujemy więcej informacji: linku do Twojej strony i/lub czy korzystasz z jakiegoś popularnego CMSa czy autorskiego.

 • Marta

  Dzięki bardzo! mam nadzieje, że ten argument zadziała:)

 • Marta

  Ok, info zwrotne i kolejna prosba o pomoc. W CMSie, w którym edytujemy stronę, mamy zakładkę do pozycjonowania strony. Tam też umieszczamy te opisy. Programista twierdzi, że chodzi o to samo (description do SEO to to samo, co nasze opisy poszczególnych stron w CMS’ie). Czy chodzi o to samo? Jeżeli tak, to niestety to nie pomaga. Fb dalej traktuje wybiórczo nasze opisy. Udostępnia jedynie 2, mimo tego, że zrobione są wszystkie. Jeżeli to nie to, prosze o kolejna podpowiedź, żebym mogła wyjaśnić naszemu programiście.

 • Marcin Kubicki

  Być może w CMSie jest pole na opisy, jednak na pewno nie działa ono poprawnie. Wystarczy spojrzeć na źródło głównej strony, gdzie description istnieje:

  meta name=”Description” content=”Instytut Rozwoju Kadr przeprowadza projekty związane z zarządzaniem jakością, HACCP, ISO 9001, ISO 22000, ISO 17025 itp.”

  a następnie wejść do dowolnego newsa i zobaczyć źródło:

  meta name=”Description” content=””

  Description nie jest pobierane i to trzeba naprawić.

  • Marta

   Super! Jeszcze raz serdeczne dzięki !!!

 • Barbara

  @ Marcin, bo widzę że jesteś obeznany:) mam już stronę na fb, jednak chciałabym dodać więcej nietypowych zakładek (oprócz standardowej tablicy, zdjęć, wydarzeń itp) podziałałam trochę ze static fbml i wiem, jak stworzyć stronę startową, jednak mogę tą aplikację dodać tylko raz, a chciałabym mieć opcję większej ilości zakładek. nie za bardzo wiem, czy szukać tego w całym spisie aplikacji, czy jest na to jakiś łatwiejszy sposób?

 • Marcin Kubicki

  @Barbara: w zasadzie FBML już nie jest wspierany przez Facebooka. Jeśli więc próbujesz dodać przez Static FBML kolejne podstrony to nic dziwnego, że Ci się nie udaje ;) Zainstaluj aplikację Static HTML For Pages. Zwróć w niej również uwagę na opcję: Add a second Static HTML application.

 • Barbara

  bardzo bardzo dziękuję ;)

 • Iza

  Witam
  Mam dość nietypowe pytanie i nie mogę nigdzie znaleźć na nie odpowiedzi. Mianowicie kiedyś pod konto na facebooku ktoś założyć mi niejako stronę firmy. Teraz firma ma swoją strone na facebooku, i chciałabym podpiąć znajomych i komentarze ze starej podstrony na nową stronę. nie wiem jak to uczynić, by nie stracić kliknięć lubię to i wszytskich znajomych? dziękuję za pomoc

 • Marta

  @ Marcin
  Jestem niestety zmuszona ponownie zawracać głowę. Programista zareagował na podpowiedź:

  Być może w CMSie jest pole na opisy, jednak na pewno nie działa ono poprawnie. Wystarczy spojrzeć na źródło głównej strony, gdzie description istnieje:

  meta name=?Description? content=?Instytut Rozwoju Kadr przeprowadza projekty związane z zarządzaniem jakością, HACCP, ISO 9001, ISO 22000, ISO 17025 itp.?

  a następnie wejść do dowolnego newsa i zobaczyć źródło:

  meta name=?Description? content=?”

  Description nie jest pobierane i to trzeba naprawić.

  I przez chwile działało- zaczęło pobierać istniejące opisy. Nie pobiera jednak ani nowych, ani edytowanych opisów. Znów brakuje mi argumentów. Znów prosze o pomoc !!! Z góry dziękuję !!!

 • Marcin Kubicki

  @Marta: podaj link do przykładowego, nowego artykułu, z którego nie jest pobierany opis.

 • Marcin Kubicki

  Artykuł 166, który nie pobiera u Ciebie, u mnie działa OK. Zrzut ekranu z próby dodania na Facebooku: http://imageshack.us/photo/my-images/849/zrzutekranu2011101o0911.png/

  Artykuł 164: w źródle jest:
  I taki też opis wyświetla się na Facebooku przy próbie dodania. Zrzut ekranu: http://imageshack.us/photo/my-images/40/zrzutekranu2011101o0915.png/

  • Marta

   Hej,

   ponowne dzięki za zainteresowanie. Właśnie przed chwilą sama zauważyłam, że już działają. Czy to możliwe, że z jakichś przyczyn FB nie od razu pobiera opis, a z opóźnieniem? O ile sie nie myle, zmieniałam je w poniedziałek- 26.09, a zaczęły działać najwcześniej w sobote- 1.10. Z czego to może wynikać?

   Bardzo, ale to bardzo dzięki

 • Marcin Kubicki

  Trudno powiedzieć. Na Facebooku różne dziwne rzeczy się zdarzają. Tak to już jest, jak trzeba wprowadzić jedną opcję, która „powinna” działać jednocześnie o 700 milionów ludzi i nie naruszać pozostałych :) Trzeba by było dokładniej zdiagnozować problem. Może kwestia opróżniania cache’u przez Twoją stronę?

 • Barbara

  @ Marcin – pytanie związane z wspaniałą nową funkcjonalnością FB „ileśtam osób mówi o tym”. Czy orientuje się Pan – nowe statystyki związane z tą informacją pojawią się samoczynnie czy tez niezbędne jest dodanie Facebookowego Insight żeby widzieć jakiekolwiek nowe dane? Z góry dziękuję za informację!:)

  • Marcin Kubicki

   Pojawią się samoczynnie :)

   • Barbara

    Bardzo dziękuję :D wspaniała to wiadomość!

 • Barbara

  to znowu ja :) pytanie – czy istnieje jakakolwiek aplikacja na fb która pozwalałaby na stworzenie zakładki działającej podobnie jak tablica? tzn z możliwością wrzucenia posta który można lubić czy skomentować? taka jakby „podtablica”;)
  z góry dziękuję :)

  • Marcin Kubicki

   To byłoby zbyt proste. Raczej się nie da zrobić kopii, choć coś podobnego dałoby się spłodzić w kilka dni. Ale to już grubsza sprawa, z aplikacji nie sądzę by istniało coś, co by umożliwiało podobną funkcjonalność. Już prościej zrobić grupę dyskusyjną http://www.facebook.com/apps/application.php?id=2373072738&sk=wall , ale to „nieco” inne opcje…

   • Barbara

    piękne dzięki! :)

 • Adam

  Witam,

  FB nie jest dla mnie do końca jasny, zbyt za mało go uzyskałem… Pytania:

  W firmie mam kilka niezależnych marek (powiedzmy, ze są to zupełnie osobne firmy). Aby każda marka miała swoją strone na FB, należy:

  1. Każda strone zakładać z poziomu tego samego konta prywatnego?
  2. Czy każda strone zakładać, podając „nie mam jeszcze konta na FB” (czyli zakładać osobny nowy profil dla każdej strony)?
  3. Jako „strona FB” chciałbym brać udział w dyskusjach. Czy jest to możliwe? Czy zawsze komentarz będzie widoczny nie jako strona, ale jako „profil”?

  Dziękuje.

  • Adam

   …bo jak rozumiem każda strona musi mieć jakiegoś Administratora, a Administratorem nie moze byc Strona sama dla siebie? (profilu prywatnego tak naprawdę nie używam i nie zamierzam aktywnie używać)

   Dzięki! :)

   • Kasia

    Witam,
    ja mam problem tego typu: mam konto prywatne i niedawno zakładałam konto firmy, jednak „nie podpięłam” go pod swoje prywatne, tzn. przy opcji, czy mam już założone konto zaznaczyłam, że nie:/ W związku z tym nie mam opcji „Korzystaj z Facebook’a jako…” Administratora nie mogę dodać, ani zmienić, jest nim sama firma. Nie mogę polubić stron, ani komentować jako firma. Mam już 100 osób lubiących i nie chciałabym stracić obecnego konta. Można to jakoś przekształcić, „podpiąć się” pod prywatne konto? Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam,
    Kasia.

    • Marcin Kubicki

     Będąc na swojej stronie facebookowej, wybierz „edytuj stronę”, a następnie na lewej belce Zarządzaj administratorami i dodaj swój profil prywatny.

     • Iza

      Witam serdecznie Panie Marcinie,
      mam również problem z administrowaniem strony. Była założona bez powiązania z kontem prywatnym. Następnie dodałam swój profil prywatny jako administratora (wybierając go z listy osób lubiących moją stronę). Na maila powiązanego z profilem prywatnym dostałam info, że jestem „mianowana” administratorem strony, a na stronie w zakładce „zarządzaj administratorami” też wyświetla się mój profil. Ale mam problem z komentowaniem wpisów na innych stronach. Mogę zostawić komentarz tylko w ulubionych stronach, przy czym ten komentarz widzę tylko ja i nie ma w nim zdjęcia profilowego strony. Na kontach prywatnych mogę tylko udostępniać wpisy, komentować już nie. Czy można coś temu zaradzić? Czy może mieć to związek z tym, że strona jest nowa (mam na razie tylko 7 osób „lubiących”)?
      Pozdr.
      Iza

     • Marcin Kubicki

      Proponuję na początek dobić do liczby 15 osób, a później zobaczymy.

     • http://www.smakiem.pl Agnieszka

      Panie Marcinie, i ja mam problem podobny do problemu p. Kasi. Zrobiłam już to, co polecił Pan mojej Przedmówczyni – dodałam do administratorów mój profil prywatny, ale pojawił się nowy problem: kiedy przełączam się na opcję: „korzystaj z FB jako >tu-nazwa-mojej_firmy<" – na moim blogu znika tzw. lightbox, a w jego miejscu pojawia się komunikat: "przełącz na konto (prywatne) tu-moje-imie-i-nazwisko". Będę wdzięczna za podpowiedź, pomoc. Pozdrawiam, dziękuję.

  • Marcin Kubicki

   Będąc zalogoowanym na prywatnym koncie wchodzimy np. pod adres http://www.facebook.com/pages/learn.php i po prawej mamy ikonę tworzenia strony. Wszystkie zakładamy z tego poziomu. Automatycznie, będąc na profilu swojej firmy, komentarze będą oznaczone jako oficjalne komentarze firmy a nie osoby prywatnej. By pisać jako firma na innych stronach, należy wejść na profil swojej firmy i w prawej kolumnie zaraz pod Administratorami kliknąć na „Korzystaj z Facebooka jako: xxx”.

   Sama strona dla siebie nie może być administratorem. Można ustawić by jedna osoba była administratorem wielu stron. Profil tej osoby może być zastrzeżony i pusty, jeśli nie ma w planach wykorzystywać go.

   • Ewa

    No właśnie! Kiedy jest kilku adminów strony na FB, okazuje się to czasem problematyczne. Czy jest możliwość, żeby na stronie, której jest się adminem, komentować ze swojego prywatnego profilu? Jeśli tak – jak to ustawić? Będę wdzięczna za odpowiedź.

    • Marcin Kubicki

     Edytuj stronę > Twoje ustawienia > odhaczyć „Zawsze dodawaj na stronie komentarze i posty jako xxx, nawet po zalogowaniu się jako xxx”

 • Barbara

  dla odmiany ;) Panie Marcinie – jakaś polecana aplikacja do stworzenia formularza kontaktowego na stronie FB, z możliwością wskazania maila , na którego mają przychodzić pytania z formularza? będę bardziej niż wdzięczna :)

 • patryk

  Witam
  Mam pytanie. Stworzyłem strone na Facebooku i nie wiem jak usunąć informację o podobnych stronach. Tam niestety pojawia sie moja konkurencja i jest to denerwujące. Prosze o rade. Pozdrawiam

 • Barbara

  Panie Marcinie,
  jeszcze jedna kwestia. Czy jest Pan w stanie doradzić mi jeszcze jedną aplikację oprócz Static HTML For Pages? Tam można mieć maksymalnie dwie, a potrzebuję jeszcze jednej zakładki która da mi możliwość wrzucenia obrazka. Jakiekolwiek rady? :)
  Pozdrawiam i z góry dziękuję

 • http://www.rgsport.pl Roman

  Witam,
  Utworzyłem na FB stronę firmową (jest to strona „sygnalna” wskazująca na zewnętrzną witrynę firmy – sklep internetowy). Na stronie sklepu bez problemu wstawiłem Like button. Moje pytanie jest jednak inne, a mianowicie: przeglądając na FB różne strony (firmowe i prywatne) widzą również na nich przycisk „Like”. Próbowałem na różne sposoby dodać go do strony firmowej na FB, ale bez powodzenia, tzn. ja – kiedy jako administrator wchodzę na tę stronę (po wybraniu opcji „Korzystaj z FB jako strona”, to tego przycisku nie widzę. Poza tym, co powinienem zrobić, żeby strona otwierała się z poziomu przeglądarki, tj. po wpisaniu w przeglądarce adresu http://www.facebook.com/rgsport, albo http://www.facebook.com/pages/rgsport. Teraz otwiera się tylko jeśli zaloguję się na swoim profilu i przechodzę do zakładki „Korzystaj jako strona”.
  Liczę na cenne wskazówki.
  Pzdr
  Roman

 • http://www.ZamowPapu.pl Sławek

  Mam takie pytanko
  jak zrobić na FB tzw. „Stronę tytułową” dla swojej firmy?

  Chodzi mi dokładnie o coś takiego co ma np Klub Zniżek
  http://www.facebook.com/KlubZnizek.Trojmiasto?ref=ts

  czyli że jest plakat i aby przejść dalej czyli np na tablicę trzeba „polubić”

  na Facebooku jestem zielony i prosiłbym o napisanie jak 5-latkowi :)
  Pozdrawiam

 • Marcin Kubicki

  Wejdź do aplikacji https://www.facebook.com/apps/application.php?id=190322544333196 . Kliknij później na Przejdź do Aplikacji i wybierz swój FanPage, a następnie Dodaj aplikację Static HTML: iframe tabs.

  Teraz przejdź do utworzonej zakładki i tam w górnym polu mamy to, co zobaczą osoby, które jeszcze nie lubią fanpage’a, a w dolnym to, co widzą fani fanpage’a. Można tutaj korzystać z kodu HTML, czyli również wstawiać np. obrazki.

  Aby zakładka była wyświetlana jako pierwsza osobom, które nie są fanami fanpage’a, należy przejść do edycji naszej strony, później do zakładki Zarządzaj Uprawnieniami i wybrać w Domyślna Zakładka przed chwilą utworzoną stronę. To w sumie tyle ;)

 • Robert

  mam jedno pytanie.
  nie wiem jak zrobic na swojej stronie na facebooku, zeby moi fani mogli zobaczyc moje posty i wszystkie inne rzeczy tylko po kliknieciu ‚lubie to’. Chcialbym zeby dopiero po tej czynnosci byl pelny dostep do mojej strony.
  Z gory dziekuje za odpowiedz
  pozdrawiam Robert

  • Marcin Kubicki

   Niestety nie jest taka opcja dostępna w ustawieniach na Facebooku i wymaga nieco wiedzy programistycznej. Być może postaramy się niedługo poruszyć ten temat na naszych łamach.

  • http://www.daderman.se Jakub

   Heja.
   Niewiem czy tu jeszcze zajrzysz… ale znalazlem chyba rozwiązanie… wklejam tekst który znalazłem w necie

   ?Static HTML: iframe tabs?, próbowałem różne aplikacje ale własnie ta mi najbardziej wpadła do gustu ponieważ jest super prosta w obsłudze, nie tworzy własnej reklamy w stópce Twojej stronie typu ?created by SuperFacebookPageCreator2011? i posiada prostą opcje ?Fans-only content? czyli stworzenie aplikacji Facebook która jest tylko widoczna dla ludzi którzy już lubią Twoją stronę.”

 • Agnieszka

  mam problem. Bardzo proszę o pomoc!:) PRzekształciłam swój profil osobisty na facebooku w stronę. Jak moge wrócić o mojego profilu osobistego?

  • Marcin Kubicki

   Z mojej wiedzy nie jest to możliwe.

 • http://www.facebook.com/pages/Souvenir-bi%C5%BCuteria-i-upominki/173323082768541 Ania

  Witam, otóż mam taki problem, załozylam strone swojej firmy na fb, ludzie klikaja lubie to, lecz pytajac ich czy widza to co wrzucam/udostepniam na stronie odpowiadaja, ze nie. Poprostu nie wyswietlaja im sie moje nowo dodane zdjecia np.
  Prosze o pomoc
  Pozdrawiam !

  http://www.facebook.com/pages/Souvenir-bi%C5%BCuteria-i-upominki/173323082768541

 • Jacek

  Dzień dobry
  Albo FB jest tak skomplikowany , że ja nie mogę załapać albo jest tak prymitywny. Probuję znaleźć informację jak założyć stronę (taką jak ma np Pan Kołodko http://www.facebook.com/kolodko albo inny przykład http://www.facebook.com/24onlinebilling ) notabene nie jestem pewien czy to są strony czy funpage bo nei umiem rozróżnić..Chcę założyć taką „stronę” jak 24onlinebilling gdzie będę mógł publikować informacje jednocześnie co jest dla mnie bardzo WAŻNE chcę aby to było zapisane w formie facebook.com/mojanazwaprzykladowa czyli nie jakies tam cyferki na koncu adresu

  Będę wdczięczny za informację jak to zrobić.
  Pozdrawiam
  JAcek

 • Jacek

  Przepraszam zapomnialem dodac, ze mam juz konto na FB w formie fb.com/mojanazwa
  Pytanie uzupelniające. Zakładając , że jest mozliwe zrobienie tego o czym napisałem poprzednio czy nie strace znajomych etc ?
  Pozdr
  Jacek

  • Marcin Kubicki

   Różnicę można odnotować w bardzo prosty sposób. Jeśli ktoś ma prywatny profil, można go zaprosić do znajomych. Jeśli ktoś ma fanpage, to można tylko go ?polubić?.

   Chcąc założyć taki profil jak chcesz, wchodzisz na http://www.facebook.com/pages/create.php i dalej już jesteś prowadzony za rękę. W łatwy sposób zmienisz tam także cyferko-literki na nazwę własną

   Znajomych nie stracisz. Będziesz miał swoje prywatne konto i jako właściciel prywatnego konta, będziesz posiadał także stronę. Jeśli będziesz cokolwiek pisał na tej stronie, będzie się to wyświetlało nie jako Twoje słowa jako Jacka, tylko słowa Twojej firmy X. Pisząc na innych stronach i swoim profilu, nadal piszesz jako Jacek, chyba że zmienisz to w ustawieniach i w dowolnym momencie będziesz pisał w imieniu swojej firmy.

   • Jacek

    FB jest niezrozumiały dla mnie. Zrobiłem jak napisałeś , Utworzyła mi się strona . Podczas tworzenia strony nie byłem pytany pod jakim adresem ma być umieszczona. Po zakończeniu widzę stronę pod adresem http://www.facebook.com/pages/Doobienights/322576814452937 a ja chcę żeby adres strony byl według konwencji jak http://www.facebook.com/24onlinebilling
    a ja mam:

    http://www.facebook.com/pages/Doobienights/322576814452937

    Po co oni to tak skomplikowali :(((
    Co robię nie tak ?

    Do moderatora:
    pod tym adresem znalazlem jakis opis , moze właśnie to powinienem zrobić ?
    http://michalpalasz.pl/jak-polaczyc-profil-prywatny-ze-strona-fanows

    • Marcin Kubicki

     Nie, nie robi się tego tak jak pod podanym linkiem. Ten zabieg służy do łączenia kont, a absolutnie o to nie chodzi.

     Należy wejść pod adres http://www.facebook.com/username/ i z tego poziomu można jednokrotnie dokonać zmiany adresu.

     • Jacek

      Alez ja to juz zrobilem. I mam adres jak piszesz http://www.facebook.com/doobienights . Jednak to nie jest strona tylko prywatne konto a ja chę mieć właśnie stronę jak podałem wyżej przykład pod takim adresem. Mam nadzieje, że tym razem wyraziłem się jasno. Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi
      Pozdr
      Jacek

     • Marcin Kubicki

      Pod podanym przeze mnie adresem powinieneś mieć możliwość na górze ustalenia nazwy konta prywatnego, a poniżej swoich stron. No, chyba że połączyłeś jedną z drugim – to niedobrze by było.

      Czy masz na liście pod podanym przeze mnie adresem możliwość zmiany nazwy strony? Poniżej od zmiany nazwy użytkownika.

 • Jacek

  Pod adresem , który mi podałeś widzę:

  Ustawiono już nazwę użytkownika
  Możesz przekierować swoich znajomych pod adres facebook.com/doobienights.
  Każda strona może mieć swoją nazwę użytkownika
  Łatwo skieruj kogoś do Twojej Strony przez ustawienie nazwy użytkownika. Po jej zapisaniu nie będziesz już w stanie jej zmienić bądź przekazać.

  Pod spodem widze listę rozwijaną gdzie mam kilka stron o tej samej nazwie (doobienight) które wcześniej utworzyłem. Czy jeśli wybiorę jedną ze stron to czy uzyskam efekt o jaki mi chodzi, czyli strona z „lubię to” pod zdresem http://www.facebook.com/doobienights ?

  • Jacek

   dodam , że w polu gdzie można podać nazwę użytkownika po wpisaniu swojej nazwy uyżtkownika otrzymuję komunikat : „Nazwa doobienights nie jest dostępna”, mam zostawić puste pole ?

   • Marcin Kubicki

    Niestety pokazuje, że „doobienights” jest już zajęta gdyż popełniłeś błąd nadając swojemu prywatnemu profilowi taką nazwę. Jedynym sposobem na to by spróbować zrobić coś z tym procesem to skasować konto prywatne :-( lub nadać stronie inną nazwę, np. „thedoobienights”.

    • Jacek

     A czy jeśli zrobię to według procedury , którą opisano na stronie , do której link wysłałem wcześniej uzyskam zamierzony efekt? Dodam , że nie zależy mi na prywatnym profilu tylko na stronie
     dzieki
     pozdr
     Jacek

     • Marcin Kubicki

      Jeśli nie zależy Ci na prywatnym koncie to sposób Michała z podanego przez Ciebie linku powinien dać efekt, którego oczekujesz.

 • Marcin W

  Na swoim profilu założyłem stronę stowarzyszenia. Facebook kieruje mni kolejno krokami do uruchomienia stronu. Jakimś cudem ją uruchomiłem, ale pozostały mi 2 warunki do spełnienia. 1. Promuj tę stronę na swojej witrynie. 2. Konfiguracja telefonu. Z tym pierwszym mam o tyle kłopot bo nie mam pojęcia jak na swojej witrynie umieścić promocję swojej nowej strony. Kiedy klikam dodaj LUBIĘ TO wyskakują mi jakieś tabelki, które na końcu podają mi jakiś kod. Nie wiem czy umieścić go na mojej witrynie czy na stronie, no i gdzie, no i jak. Przy konfiguracji telefonu przychodzą mi jakieś dziwne sms nie do odczytania. Nie wiem co to jest. Proszę pomóż.

  • Marcin Kubicki

   Jak dodać kod promujący do strony jest zależne od tego na jakim systemie jest ona postawiona. Twoje zapytanie jest więc nieprecyzyjne, bo nie znam Twojej strony.

   Co do konfiguracji telefonu, proponuję skorzystać z innego numeru/komórki – czasami coś się sypie na niektórych modelach. Poza tym ten punkt nie jest Ci chyba potrzebny?

 • Marcin W

  No i jeszcze co oznacza:Połącz stronę ze swoim kontem Twitter

  • Marcin Kubicki

   Każdy status, który dodajesz dodajesz na Facebooku, będzie również publikowany na Twitterze.

 • asia

  PROSZE O POMOC JAK MOGE DO STRONY DODAC IKONKE LUBIE TOMAM WYGENEROWANY KOD ALE GDZIE GO MAM WKLEIC???

  • Marcin Kubicki

   To zależy od wielu czynników, jak np. na jakim systemie jest postawiona Twoja strona.

   • asia

    tzn??

    • Marcin Kubicki

     Np. Joomla, WordPress, Drupal, jakiś robiony na zamówienie, żaden (czysty HTML).

 • http://domusvini.pl Agnieszka

  Nie mogę utworzyć strony pomimo podania wszystkich danych lokalizacji wyskakuje mi cały czas alert o poprawności miasta/województwa… Dlaczego

 • http://www.facebook.com/pages/Instytut-P%C3%B3%C5%82nocny/204181249621144 Tomasz

  Mamy problem z ustanowieniem nazwy „strony” na FB. Otrzymujemy sprzeczne informacje w zależności czy nazwę tę chcemy nadać klikając na poradę w prawej kolumnie (poradę tę widzi profil administratora po wejściu na stronę strony) czy też bezpośrednio przez link http://www.facebook.com/username/. W pierwszym przypadku pojawia się komunikat, że strona ma za mało fanów (ale nie podano ilu trzeba mieć w tym przypadku), w drugim jest ogólna informacja, że nazwa strony nie spełnia wymagań co do nazwy użytkownika (znów bez rozwinięcia).
  Oczywiście w systemie pomocy brak jest danych co do wymogów odnośnie liczby fanów czy nazw (zresztą nazwę nadaje się samemu tak by spełniała wymogi). Udało nam się nadać nazwę użytkownika dla jednej świeżej strony, która ma 1 fana, a nie możemy nadać tej nazwy dla strony z większą ilością lajków.
  Adres naszej strony na FB podaję w polu „www”.
  Z góry dziękuję za jakąś podpowiedź i pozdrawiam.

  • Marcin Kubicki

   Najprostszy sposób? Zdobyć 25 fanów – tyle wystarczy by dokonać zmiany. Przepraszam, że tak lakonicznie, ale jestem dzisiaj mocno zabiegany.

 • http://www.daderman.se Jakub

  hej Marcin
  czytalem pytania ludzi i twoje odpowiedzi i chciałem pogratulować bo niewlatwo znaleść takich pomocnych ludzi!!

  Teraz moje 2 grosze.

  właśnie ruszyliśmy z nową stroną internetową która w założeniu miała być nowoczesna i profesjonalna. Kolejnym krokiem jest chyba założenie „profesjonalnej” strony na fejsie (które będą jakoś tam połączone)… i tu myślałem że sprawa jest prosta, i sam się tym mogę zająć, ale pewna firma co zajmuje się windowaniem nas do góry w googlu zaproponowała że może nam zrobić tą stroną za jakąś totalnie gigantyczna kwotę (szwedzka firma chce 20 000 zł), i tłumaczą że to będzie profesjonalne strona, dobra reklama, kilka milionów wyświetleń itp.

  Tu właśnie moje pytanie… na ile więcej korzyści możemy otrzymać zlecając tworzenie strony profesjonalistom w porównaniu ze zwykłym użytkownikiem FB o średnej wiedzy.
  Dla przykładu zacząłem uczyć się FB i dodaje jakieś tam zakładki (static Iframe) itp.
  Na razie wygląda to tak:
  https://www.facebook.com/pages/D%C3%A5derman-Bygg-Badrum/238323786250096
  (na stronie glownej mam zamiar zrobic flasha zeby po najechaniu na zdjecie wyswietlił się w ramce obok)
  No i teraz nie wiem co oni mogą zrobić więcej, lepiej itp.
  Prosze podpowiedz coś

  pyt 2) używając Static Iframe i jakiś innych aplikacji przed instalacją muszę czesto akceptować :
  *Zarządzanie moimi stronami
  Static HTML for Pages może logować się jako dowolna z moich 1 stron, w tym:
  *Dostęp do moich informacji przez cały czas
  Aplikacja Static HTML for Pages będzie miała dostęp do moich danych nawet wtedy, gdy nie będę korzystać z niej
  *ITP
  Brzmi to jakoś groźnie… że ktoś będzie mógł się za mnie logować? i wszystko kontrolować? Ale tak jest przy wielu aplikacjach więc może to nie takie groźne?

  3) Da się stworzyć kilka takich samych zakładek w Static Iframe? (chce miec taka sama ikonke w panoramach) czy musze zamienić to na Static HTML For Pages (tak jak poleciłeś Barbarze)

  Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi
  Pozdro Kuba

  • Marcin Kubicki

   Hej.

   Określenie, że coś będzie kosztowało 20 000 zł i za to będzie dużo wyświetleń i pełen profesjonalizm to trochę mało. Trzeba by się było zapoznać dokładniej z metodami ich działania. Twoje słowa sprowadzają się do tego, że za duże pieniądze otrzymasz coś dobrego. To mało informacji, bo wiadomo, że oczekujesz czegoś dobrego, a co do poziomu wykonania… widziałem wspaniałe rzeczy w Internecie robione za grosze, partactwa za duże pieniądze… i na odwrót. Powinieneś otrzymać sensowną specyfikację od wykonawcy i dopiero na tej podstawie można by było oceniać czy warto wydawać na to 20 tysięcy.

   1) Co do adresu Twojej strony na Facebooku to mi nie działa. Jest to związane z tym, że wykorzystałeś w nazwie znak diakrytyczny w słowie „D?derman”. Nie mogę w związku z tym ani odnaleźć tej strony na Facebooku, ani googlując, ani kopiując ten adres. Bez względu na to, Flasha nie rekomenduję. Sami od niego powoli odchodzimy we wszystkich projektach. Nie jest wspierany przez Apple’a, więc zobaczenie tego na iPadzie czy iPhonie odpada. Android i Windows również wkrótce odpuszczą sobie całkowicie tę technologię. HTML5 i CSS to przyszłość, a może nawet i teraźniejszość.

   2) Nie przejmuj się. W uproszczeniu ostrzeżenie to jest związane z tym, co dzieje się po stronie innej niż użytkownika. Chodzi mniej więcej o to, że aplikacja współdziała z Twoją stroną nawet bez Twojej ingerencji, gdy wchodzi w interakcję z innymi gośćmi. Ogólnie – spokojnie.

   3) Jeśli koniecznie chcesz w Static to możesz dwanaście dodać używając po kolei linków:
   http://www.facebook.com/add.php?api_key=128953167177144&pages
   http://www.facebook.com/add.php?api_key=203351739677351&pages
   http://www.facebook.com/add.php?api_key=160430850678443&pages
   http://www.facebook.com/add.php?api_key=201742856511228&pages
   http://www.facebook.com/add.php?api_key=161683100556760&pages
   http://www.facebook.com/add.php?api_key=186981981345123&pages
   http://www.facebook.com/add.php?api_key=198826126804423&pages
   http://www.facebook.com/add.php?api_key=209569249055691&pages
   http://www.facebook.com/add.php?api_key=193168050721272&pages
   http://www.facebook.com/add.php?api_key=134425496630143&pages
   http://www.facebook.com/add.php?api_key=192602997444667&pages

   • http://www.daderman.se Jakub

    Wielkie dzieki za szybka odpowiedz

    Ale teraz bardzo mnie zmartwilo ze nie mozesz otworzyc linka i odszukac firmy w wyszukiwarce… Co w tym przypadku mam zrobic? lapiej zmienic nazwe firmy na FB na Daderman? bez ??
    W sumie to nic nie rozumiem, jak skopiujesz nazwe „D?derman Bygg & Badrum” to chyba wyszukiwarka FB powinna znalezc?
    czy to problem z wyszukiwaniem maja tylko Polacy? Bo w Szwecji na kilku kompach wyszukiwalem i jest OK.

    • Marcin Kubicki

     Tak, to zależy od kraju. Kiedy ktoś powiedzmy ze Stanów wpisuje polską nazwę (niekoniecznie z polskimi znakami), to na początku wyżej w wyszukiwaniu również pojawią mu się dalsze językowo, ale jednak amerykańskie nazwy. Przy wpisaniu dokładnym, znajdzie się jednak daną firmę/produkt. W przypadku zastosowania znaków diakrytycznych jest już gorzej, zwłaszcza, że w Twoim przypadku nie chodzi już tylko o nazwę firmy, ale także adres. Czy zmieniać cokolwiek – to zależy od tego kto będzie odbiorcą.

 • Krzysztof

  Witam,
  mam prośbę o pomoc, którą uda się mi uzyskać może właśnie tu. A problem dotyczy FACEBOOKA. Od kilku miesięcy naszemu serwisowi sportowemu towarzyszy nasza aktywność na Facebooku. Mieliśmy swój profil na tej platformie społecznościowej ale teraz okazuje się, że powinniśmy mieć nie jakiś profil a stronę na facebooku. Gdzie można sprawdzić i jak czy to „co mamy na face” jest stroną, profilem? Dziękuję za pomoc!

  • Marcin Kubicki

   Z profilem można wejść w znajomość, a stronę można polubić. Profil może mieć 5000 znajomych, stronę może lubić nieograniczona ilość osób.

 • Magda

  Mam małe pytanie. Czy gdy będę tworzyć stronę będzie widać,że to ja ją stworzyłam że swojego rzeczywistego konta ? Jeśli tak, to jak mogę to uniewidocznić ?

  • Marcin Kubicki

   Nie będzie widział nikt poza Tobą.

 • http://geociekawostki.blogspot.com/ Przemek

  Witam
  Założyłem ostatnio bloga http://geociekawostki.blogspot.com/ , dodałem do niego Like boxa. I coś się z nim dziwnego dzieje. Mianowicie:
  - jeśli nie jestem zalogowany na facebooku, to w like box wyświetla dobrą liczbę osób, które lubią mój blog (liczba ta zgadza się z liczbą jaką mam na stronce na facebook), ale nie wyświetlają się zdjęcia tych osób
  - a jak jestem zalogowany na fb to liczba wzrasta o 1 (pomimo, że na stronce na fb jest cały czas 4), pojawiają się zdjęcia tylko, że podwójnie.
  Like box dodałem w taki sposób: wygenerowałem kod na fb, wszedłem w panel administracyjny bloga, wybrałem dodaj gadżet HTML/JavaScript, wkleiłem kod i tyle.
  I jeszcze jedno. Jak udostępniam jakiś artykuł z bloga na fb to pokazuje się tytuł bloga, nazwa artykułu i miniaturka zdjęcia. Problem jest z tym zdjęciem, gdyż pokazuje się poje zdjęcie profilowe z bloga. A chciałbym coś innego. Da się to w ogóle zmienić, nie zmieniając zdjęcia?
  Z góry dziękuje za odpowiedź:)

 • http://niecodzienni.org.pl Aga

  Witam,
  @Marcin: Nasze stowarzyszenie chce zorganizować konkurs plastyczny dla dzieci, w którym laureatów wybiorą internauci na FB przez „Lubię to”. Może wpłynąć dużo prac, dlatego pomyślałam, że ich scany powinniśmy umieścić na witrynie, a pod każdą przycisk Lubię to” z liczbą. Nie mam pojęcia jak zrobić, żeby te prace pojawiły się na stronie w łatwy do obejrzenia i czytelny sposób. Nie wiem czy mój tok rozumowania jest dobry, tym bardziej, że część zadania konkursowego polega na polubieniu strony stowarzyszenia na FB. Organizacja konkursu jest charytatywna, dlatego próbujemy zrobić to sami. Bardzo proszę o podpowiedź jak ten temat ugryźć. Może FB przewiduje inne rozwiązania? Pozdrawiam serdecznie, aga

  • Marcin Kubicki

   Najprostsze czy najodpowiedniejsze rozwiązanie? Bo jeśli najprostsze to umieściłbym każdą pracę na oddzielnej podstronie strony internetowej, a następnie do każdej stworzył likebox lub jeszcze prościej zlinkował wszystkie prace na profilu FB i czekał na głosy. Można także na profilu Facebookowym uruchomić ankietę, co jest już chyba najłatwiejszą w realizacji formą.

   • http://jpseuroexpress.co.uk Piotr

    Panie Marcinie potrzebuje pomocy w budowie nowej stronki moj email: jpstvsl@gmail.com

 • Bernardeta

  Panie Marcinie,
  co robię nie tak?
  Do strony prywatnej utworzyłam stronę firmową – konkretnie szkoły. Teraz pytanie, czy tylko moi znajomi mogę zobaczyć treść strony?
  Ew. jak zrobić, żeby treść strony była widoczna dla wszystkich?
  Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Marcin Kubicki

   Strona jest oczywiście publiczna. Prosiłbym o podanie jej adresu – sprawdzę.

   • Kamila

    Mam problem. Założyłam dziś z rana stronę i powgryałam zdjęcia, porobiłam albumy? i weszłam na moje drugie konto w wyszukiwarce zaczęłam szukać nazwy mojej strony ale takiej nawet niema. potem weszłam na to konto na którym jestem administratorem mojej strony weszlam na nią i chciałam wcisnąć lubie to ale wyskoczyło mi że nie może się połączyć z siecią czy serwerem. O 18 jeszcze raz powtórzyłam tą drugą czynność i już było że ja (jako administrator) lubię to. weszłam ponownie na moe drugie konto z nadzieją że moja strona juz jest ale w wyszukiwarce nie a mojej strony. Co robić. Błagam o opowiedź.

    • Marcin Kubicki

     Jaki jest adres strony?

 • Kamila

  Mam problem. Założyłam dziś z rana stronę i powgryałam zdjęcia, porobiłam albumy… i weszłam na moje drugie konto w wyszukiwarce zaczęłam szukać nazwy mojej strony ale takiej nawet niema. potem weszłam na to konto na którym jestem administratorem mojej strony weszlam na nią i chciałam wcisnąć lubie to ale wyskoczyło mi że nie może się połączyć z siecią czy serwerem. O 18 jeszcze raz powtórzyłam tą drugą czynność i już było że ja (jako administrator) lubię to. weszłam ponownie na moe drugie konto z nadzieją że moja strona juz jest ale w wyszukiwarce nie a mojej strony. Co robić. Błagam o opowiedź.

 • asia

  witam serdecznie
  proszę o wytłumaczenie mi jednej kwestii… jest dana strona firmowa, kliknę lubię to i więcej tej strony nie widzę na swoim profilu, nie widzę co się na danej stronie dzieje, zadnych powiadomień nic. jak to działa??

  • Marcin Kubicki

   Nad strumieniem newsów znajduje się opcja Sortuj, prawdopodobnie masz włączoną opcję „Najciekawsze” a nie „Najnowsze”.

 • asia

  jeszcze jeden mam problem nad ktorym mecze sie dzis cały dzien, mianowicie jak do fan page dodac kanal rss aby na mojej tablicy wyswietlaly sie zmiany na aukcjach oraz dodane aukcje…

  z gory dziekuje za pomoc

  • Marcin Kubicki

   Profil facebookowy a RSSy to zupełnie inne rzeczy. Nie można dodać do profilu obserwacji RSSów. Można ewentualnie zainstalować jedną z aplikacji, która pozwala na obserwowanie jednocześnie RSSów i strumienia facebookowego (np. Socialite na Maca).

 • Magda

  Witam, moje pytanie jest następujące. Założyłam fanpage na FB, inne osoby mogą go polubić, ale ja bym chciałą mieć opcję dodawania swoich ulubionych stron i wyszukiwania tak jak na prywatnym profilu, ale zupełnie nie wiem jak to zrobić. Proszę o pomoc.

  • Marcin Kubicki

   U góry strony po prawej od Strona główna jest trójkącik. Po kliknięciu: Korzystaj z Facebooka jako …. – od tego momentu polubienia profilów oznaczają dodanie do ulubionych przez firmę.

 • Michał

  Panie Marcinie,

  chcielibyśmy założyć fanpage dla fundacji (pomagamy dzieciom), jednym z pomysłów jest zbieranie piłek dla klubów młodzieżowych. Chcielibyśmy aby osoba wchodząca na fanpage mogła wybrać klub który chce (czyli musi być lista?) i klikając like zdobywa piłkę dla wybranego klubu. Fajnie aby można było zobrazować piłki gromadzone dla klubu (np. wizerunek piłki i łatki które stają się czarne symbolizując ilość piłek) Nie wiemy jednak jak to zrobić, czy to jest możliwe, mamy sponsora na piłki ale mały budżet na facebook. jak możemy sobie z tym poradzić? Jak czytałem 20 000 to trochę zbladłem :)

  • Marcin Kubicki

   Hmmmm…. to ma jakoś dalej działać czy po prostu: ktoś wybiera klub i klub dostaje piłkę? Tutaj trochę więcej pytań się pojawia: dlaczego przez Facebooka? Czy przez polubienia czy przez ankietę? Czy posiadacie stronę internetową, bo w takim wypadku najprościej byłoby na stronie zrobić listę klubów – oddzielną podstronę dla każdego i na każdym lajki, które prowadziłyby do oddzielnego linka na facebookowym profilu. Ogólnie jest sporo zależnych tutaj. Można to zrobić praktycznie za darmo. Jak ktoś chce to można też napisać aplikację, ale jakoś nie widzę takiej potrzeby tutaj. Szkoda kasy.

   • Michał

    dziękuję serdecznie. Mam nadzieję że uda się nam to skleić. Czy taka aplikacja byłaby droga? Cele, które chcielibyśmy osiągnąć to: like na fc (im więcej ludzi dowie się o fundacji tym może więcej będzie środków dla dzieci). Czy dobrze zrozumiałem że najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie podstron na fc z nazwami poszczególnych klubów dziecięcych (typu orliki)?

    • Marcin Kubicki

     Trudne pytanie z tymi kosztami. W tej dziedzinie dużo zależy od szczęścia, sposobu wykonania… Zawsze można się ogłosić na takim portalu jak zlecenia.przez.net. Napiszą wtedy i wielkie firmy, które będą proponowały rozwiązanie za 20 000 i studenci, którzy napiszą, że zrobią coś za 200 zł. To tak przykładowo oczywiście. Na pewno nie płaciłbym nigdzie z góry i dowiedział się jakim sposobem ktoś chce to zrobić. Ja bym robił najprostszym i darmowym: zrobił podstrony na stronie internetowej Waszej fundacji (nie na fanpage’u) i później każdą podstronę będącą stroną klubu zlinkował na profilu Facebooka. Czy robić to na „lajki”… niekoniecznie. Nie każde polubienie jest widoczne u kogoś, więc nie musi oznaczać reklamy dla Waszej inicjatywy. Natomiast co innego „udostępnienie”. Ja bym zrobił tak, że piłka naliczana byłaby w momencie w którym ktoś „udostępnia” na swoim profilu daną notatkę – wtedy to trafia do większej liczby osób. Ale to tylko takie gdybanie – trzeba dokładniej znać założenia żeby szerzej się wypowiedzieć, dlatego posługuję się ogólnikami, które mogą być trafne w Waszym przypadku.

 • http://facebook.com/DecorGranite Krzysztof

  dlaczego nie widać mapy Bing na stronie informacje ? Podałem prawidłowy adres.
  Chciałem aby widać było moją firmę na miejscu Włoszczowa

 • Monika

  Witam,
  mam pytanie dotyczące strony firmowej na fb. założyłam stronę firmy bejur i w momencie gdy jestem zalogowana na swój prywatny profil nie mogę strony firmowej znaleźć , dlaczego nie pokazuje się w ‚facebookowej’ wyszukiwarce?
  dzieki za odpowiedź

 • Monika

  sprobuje, mam nadzieję, że to rozwiąże problem, dzięki!

 • Marcin

  Panie Marcinie

  Założyłem niedawno stronę firmową ale gdy próbuje wejść przez adres http://www.facebook/nazwa strony nie ładuję jej .

  Moje pytanie dlaczego tak sie dzieje ?!

  • Marcin Kubicki

   A proszę podać tę nazwę…

   • Marcin

    Ventura ID nazwa strony panie Marcinie.

    • Marcin Kubicki
     • Marcin

      Panie Marcinie

      A jak mam to wpisać na wizytówkę ?!
      Facebook.com/venturaid ?! bo tak jak wpisuje to nie wchodzi ?!
      Czy to uwzglednia duże literi i tą pauze ?!

     • Marcin Kubicki

      To uwzględnia całość, włącznie z numerem który podałem. Najwyraźniej przy tworzeniu strony nie podał Pan skróconego linku. Być może jest jednak szansa jeszcze to zmienić. Należy wejść na Edycję strony, następnie Podstawowe informacje. Druga opcja od góry to powinna być Nazwa użytkownika.

     • Marcin

      I już działa Panie Marcinie w ustawieniach tak jak pan mówił.

      Pozdrawiam

 • Ewelina

  Witam,

  Mam kłopot związany z wpisaniem miejsca zamieszkania na moim profilu. Wpisując moją miejscowość nie pojawiają się polskie miasta, a jedynie zagraniczne. Jak można rozwiązać ten problem?

 • Lila

  Witam Panie Marcinie
  Prosiła bym o pomoc, osoba tworząca moją stronę internetową dodała na niej „lubię to” wszystko było by w porządku gdyby nie to, że ten gadżet znajduje się na samym dole strony i jest malutki myślę że nikt go nie dostrzeże. Czy mogę sama jakoś zmienić jego położenie?
  Moja strona: http://www.suknie-lala.pl

  • Marcin Kubicki

   Pani strona jest wykonana we Flashu. O ile nie posiada Pani kodu źródłowego do Flasha (pliku FLA), jedyne co można zrobić to manewrować z ikoną Facebooka dookoła animowanej części strony, czyli umieścić „lubię to” po lewej, po prawej stronie lub nad główną jej częścią.

   • Lila

    Bardzo dziękuje ale była bym jeszcze wdzięczna jak by Pan napisał jak to zrobić?

    • Marcin Kubicki

     To zależy w które z tych miejsc chce Pani przenieść link. Skrypt z indexu trzeba przenieść parenaście linijek wyżej, ponad animację. Tego się nie da prościej wyjaśnić, bo to jest 15 sekund roboty ;)

 • małgorzata majdan

  Witam,
  założyliśmy stronę firmową http://www.facebook.com/pages/PPHU-GETH-Tomasz-Guderski/108092292651811
  która jest nie widoczna dla użytkowników facebooka. Ja ze swojego prywatnego konta oraz inny administrator jesteśmy w stanie ją odszukać. Pozostałe osoby nie. Dlaczego?

  • Marcin Kubicki

   Proszę namówić 15 osób do polubienia strony, powinno pomóc.

 • Alexandra

  Witam potrzebuję pomocy w założeniu strony na FB. Jeśli mógłby ktoś pomóc bardzo proszę o pilny kontakt na gg 39219894 Pozdrawiam :)

 • roman

  Mam pytanie: zostałem „mianowany” przez kogoś adminem strony. Czy jeśli przestanę ją lubić, będę nadal administratorem? Czy jedno wymaga drugiego?
  Z góry dziękuję za pomoc! (dobry tekst)

  • Marcin Kubicki

   Jedno wymaga drugiego.

   • Roman

    Dziękuję za odpowiedź!

    Pozwolę sobie jednak na sprostowanie (może komuś się przyda ta informacja): otóż w międzyczasie okazało się, że jednak – ku mojemu zaskoczeniu – można być adminem bez „lubienia” strony.

 • ewa

  Panie Marcinie,
  co zrobić, by założoną przeze mnie stronę na FB mogli wyszukać wszyscy, a nie tylko moi znajomi? Sprawdziłam i wiem, że w chwili, gdy ktoś zostaje moim znajomym może wyszukać stronę, wcześniej nie ma takiej możliwości. Pozdrawiam.

  • Marcin Kubicki

   Proszę o podanie adresu strony.

 • ewa

  Dziękuję bardzo za odpowiedź.

 • mmm

  Witam,

  mam problem…mianowicie przy zakładaniu fanpage na facebook’u wyskakuje mi czerwone okienko ” wystąpił błąd podczas zakładania stony.” prosze o pomoc ? wpisuje wszytsko dobrze i nie moge założyć błagam pomóżcie?? z góry dzieki:)

 • http://.katarzynastala.cba.pl/ Tomek

  Witam
  Potrzebuję dobrej porady. Nie wyświetla mi się poprawnie like box na tej stronie. http://www.katarzynastala.cba.pl/ widnieja tam taki ? który powinien wyświetlać zdjęcie. Dlaczego to niedziała ??? Pomocy !!

 • http://.katarzynastala.cba.pl/ Tomek

  Witam.
  Przepraszam pospieszyłem się teraz podaję poprawny zapis.
  Potrzebuję dobrej porady. Nie wyświetla mi się poprawnie like box na tej stronie. http://www.katarzynastala.cba.pl/ widnieje tam taki ? który powinien wyświetlać zdjęcie. Dlaczego to nie działa ???

  • Marcin Kubicki

   Link prowadzi do aplikacji a nie do strony, zapewne tutaj jest błąd.

 • http://.katarzynastala.cba.pl/ Tomek

  W module facebook_slide_likebox mam możliwość wpisania tylko numeru Page ID.
  Czyli muszę działać po stronie face book ?? Jeśli tak to proszę mini wskazówkę.
  Gdzie i co?
  Ps. Dzięki, fajnie że dzielisz się swoją wiedzą i cennym czasem :)

  • Marcin Kubicki

   Kiedy nakierujesz na ten pytajnik, zwróć uwagę, że link jest do facebook.com/apps/… czyli do aplikacji, a link musi prowadzić do strony czyli facebook.com/pages/… – dlatego wyświetla się pytajnik, bo to w ogóle nie jest w tej chwili likebox fanpage’a. Co do szczegółów to nie napiszę, bo nie mam w tej chwili tego modułu przed oczami, więc nie wiem co tam się wpisuje ;) Tak czy inaczej błąd na 100% leży po tej stronie.

 • Marcin Kubicki

  A dzisiaj do wygrania na naszym profilu facebookowym: http://www.facebook.com/magazynT3 bardzo fajna książka dotycząca tworzenia fajnych rzeczy na Facebooka. Polecam. Wystarczy się zgłosić w temacie!

 • http://.katarzynastala.cba.pl/ Tomek

  Panie Marcinie „pytajnik” prowadzi już do strony lecz niestety zdjęcie się nie wyświetla.
  W czym tkwi błąd ???

  • Marcin Kubicki

   Wciąż jest coś nie tak w temacie linkowania. Niestety nie jestem w stanie bezpośrednio tego naprawić, nie widząc od środka sytuacji jako administrator. Proszę zwrócić uwagę, że po nakierowaniu na link nadal pojawia się adres z „apps” i dlatego nie ma zdjęcia. Jest to ponadto błędny link, ponieważ aplikację lubi 12 osób, a stronę 1 i to ta druga lista powinna być wyświetlana. W tej chwili jedynie jest ustawione, że aplikacja przekierowuje na stronę, co nie jest rozwiązaniem problemu.

 • Magda

  Witam!
  Panie Marcinie, dostałam w pracy polecenie ruszenia na Facebooku z profilem kremu do ciała. Profil jest już założony. Przełożona kazała mi powgrywać jakieś aplikacje żeby profil był atrakcyjniejszy. Nie znam się na tym i nie mam pojęcia jak to zrobić. Proszę o pomoc w tym temacie. Chodzi o zakładki np. ćwiczenia na ciało, polecane fitness kluby itp. Jak zrobić coś takiego?? Bardzo proszę o pomoc

  • Marcin Kubicki

   Czym mają się konkretnie zajmować te aplikacje? To mają być czyste strony tekstowe ze zdjęciami? Coś bardziej złożonego?

 • Magda

  Na początku myślałam tylko o samych stronach tekstowych ze zdjęciami, jednak Pana odpowiedź mnie zaintrygowała i pomyślałam, że fajnie byłoby poszaleć i stworzyć coś „niezwykłego”. Tylko nie wiem czy z moimi „zdolnościami” informatycznymi dam sobie rade z prowadzeniem takich rzeczy. A co miał Pan na myśli pisząc „coś bardziej złożonego”?

  • Marcin Kubicki

   Nie, bez zdolności informatycznych to raczej nie ma sensu ;-) A przynajmniej ja nie dam rady zdalnie tego opisywać. Statyczne strony można dodać przez http://apps.facebook.com/static_html_plus/?ref=ts

   • Magda

    Rozumiem:) mam jeszcze jedno pytanie- jak zmienić ikonę zakładki tak, żebym zamiast tej standardowej szarej miała ładne, swoje obrazki, ikonki w tym miejscu??

 • Łukasz

  Witam. Został stworzony fanpage firmy na Facebook. Niestety, mimo, że polubiło już stronę koło 20 osób, pozostałe zainteresowane osoby w „wyszukiwarce” Facebook nie potrafią znaleźć naszej strony po wpisaniu nazwy firmy. Z czego to może wynikać ?

  Zaznaczę, że osobom, które otrzymały link od nas do fanpage i „polubiły ją”, po wpisaniu nazwy firmy w wyszukiwarce na Facebook, wyskakuje link do naszego firmowego fanpage-profilu.

  Co trzeba uczynić, by potencjalny klient mógł nas znaleźć na FB bez osobistego kontaktu z nami?

  Będę wdzięczny za odpowiedź.
  Pozdrawiam
  Łukasz

  • Marcin Kubicki

   Jaka jest nazwa profilu?

 • Jakub

  Witam! Dołączam się do pytania kolegi wyżej – Łukasza, bo mam identyczny problem. I moje drugie pytanko to takie, czy gdy skasuję prywatne konto, to czy automatycznie nie skasuje mi się strona publiczna, tzw fan page?

 • http://zudesign.com.pl Zuzanna

  Witam serdecznie,
  Trafiłam tu po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „jak włączyć rekomendacje na facebooku” i wydawało mi się, że przeczytałam wszystko, ale nic na ten temat nie znalazłam. Może mi umknęło? Czy mógł by mi Pan napisać jak to zrobić? Tylko mnie trzeba takie rzeczy jak chłopu na miedzy, a jak się okaże, że to jakaś skomplikowana opcja to kogoś do tego zaprzęgnę, bo nie ogarnę ;)
  Pozdrawiam serdecznie!

  • Marcin Kubicki

   Ależ jakie „rekomendacje”?

   • http://zudesign.com.pl Zuzanna
    • Marcin Kubicki

     Jarosław Jopek wspominał na swoim blogu już dawno na temat rekomendacji:

     „Możliwość rekomendacji stron dotyczy tylko tych FanPage, które poprawnie wpisały adres siedziby i taka strona jest traktowana jako miejsce. Strony marek albo społecznościowe nie mają możliwości dodawania adresu, dlatego nie pojawiają się na mapach Binga.”

     • http://zudesign.com.pl Zuzanna

      Możliwe, że np. dodałam adres za późno, ale jeśli nie byłoby ważne kiedy to teraz sprawdziłam i jak byk stoi jaka ulica i nr. i wszystko. Czy jest jakiś specjalny sposób wpisywania adresu, żeby był wpisany „poprawnie” zdaniem Fb?

     • Marcin Kubicki

      Po kliknięciu na adres na Facebooku Bing nie wyświetla odpowiedniej mapy. Niestety Bing jest bardzo w tyle za prostotą w stosunku do Google Maps. Proponuję żebyś od strony Binga odnalazła swoje miejsce, może nawet założyła tam swoją firmę i wtedy łatwiej będzie połączyć Facebooka z Bingiem.

 • http://zudesign.com.pl Zuzanna

  Lub zdaniem Binga.

  • http://zudesign.com.pl Zuzanna

   Bing to jest moim zdaniem jakieś wielkie nieporozumienie i wymaga ode mnie jakichś kodów od Windowsa do zalogowania, ale dziękuję, Teraz przynajmniej wiem o co chodzi.

 • Kasia

  Chciałabym się zapytać jak mogę wykorzystać nazwę konta, którego nie mogę dodać do znajomych, ponieważ nie ma takiej opcji? Chcę dodać komentarz do koleżanki z treścią np. ale z Ciebie śliczny misiak ? ! tak aby był ona podświetlona na niebiesko, widziałam, że inne dziewczyny tak robią i też tak bym chciała ale nie umiem. Jest takie konto na facebooku zaznaczyłam lubie to! ale i tak nie mogę tego wykorzystać. Proszę pomóżcie !

 • https://www.facebook.com/promocjaEBiznesu Ryszard

  Wstawiłem na swoim fanpagu dwie zakładki (Static Iframe Tab by Woobox i Static HTML: iframe tabs) i po wstawieniu odpowiednich kodów w odpowiednich okienkach nic mi się nie wyświetla na stronie zakładki. Co mam robić ? Nie mam żadnej wiedzy informatycznej i nie wiem czy to błąd aplikacji, czy ja coś robię nie tak. Proszę o szybką odpowiedź.

  • Marcin Kubicki

   A po co w poście na tablicy został dodany kod Javy? Tam na pewno nie zadziała.

 • https://www.facebook.com/promocjaEBiznesu Ryszard

  Jeszcze raz proszę o podpowiedź co mam zrobić żeby w zakładkach wyświetlały się obrazki i tekst które w postaci kodu wstawiłem w panelu ustawień. Na razie ja nic nie widzę żeby się wyswietlało.

 • http://infinium.pl Daniel

  Witam
  Posiadam stronę na Facebooku i chciałbym zamieścić tam okienko „Rekomendacje” zamiast np Aktywność albo pod Ulubione – znalazłem coś takiego na jednej stronie, przeszukałem ustawienia i nie widzę takiej opcji… Jak to sie robi ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Marcin Kubicki

   Rozmawialiśmy o tym, że rekomendacje są na stronach, które posiadają poprawnie skonfigurowaną siedzibę na mapie.

 • Michał

  Witam. Mam pytanko. Czy założenie i prowadzenie fan page’a, bez żadnego promowania, reklam czy innych bajerów jest darmowe?

  • Marcin Kubicki

   Tak.

 • Michał

  Dzięki za odpowiedź :)

 • Patryk

  Panie Marcinie,
  założyłem stronę firmową poprzez profil prywatny i mam pytanie jak zmienić typ strony z „biznes lokalny/miejsce” na „firma”. Czy jest to w ogóle możliwe?
  Jak w wyszukiwarce FB wpisuje tech-parts to strona ta znajduje się jako typ miejsce a nie firma.
  Nie chcę zakładać nowej strony, ponieważ mam już zarezerwowany adres facebook.com/techparts i musiałbym dla nowej strony dać nazwę typu facebook.com/techparts1. Chyba, że jezeli usunę bieżącą stronę to adres facebook.com/techparts się zwolni i będę mógł go wykorzystać dla nowej strony.

  Bardzo proszę o jakąś podpowiedź w tej sprawie.

 • http://www.youtube.com/watch?v=fp4o3pu0SL8 John

  Tutaj jest instrukcja wideo jeśli komuś to lepiej leży: http://www.youtube.com/watch?v=fp4o3pu0SL8

 • Ania

  Jak stworzyć miasto na facebooku, aby później móc ustawić je jako aktualne miejsce zamieszkania?

 • Bartosz

  Witam mam pytanie założyłem stronę organizacji krok po kroku jak podaję Facebook, jednak nie wyświetla jej ani w google, ani nawet w samej wyszukiwarce facebooka, co zrobiłem nie tak czy można udzielić mi jakiś wskazówek? co poprawić i czy muszę je połączy z jakimkolwiek prywatnym kontem skoro organizacja nie należy do mnie?

 • Kornelia

  Powielam pytanie :) jak stworzyć miasto na fb, aby można byłododawaćdo niego miejsca i ustawić jako miejsce zamieszkania :)

 • Monika

  Witam.
  Jak założyć na facebooku na stronie mojej szkoły profil mojej klasy.?

 • http://www.doliovini.pl Robert

  Dobry wieczór,

  chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób powiększyć logo na stronie firmy na fb. Kiedy edytuje zdjęcie i je skaluje logo itak jest ucięte. W jaki sposób mogę zrobić tak by logo było widoczne w całosci. W razie czego jesteśmy na fb pod nazwą Dolio Vini, można zobaczyć, jak wygląda logo bez powiększenia a jak po powiększeniu.
  Z góry dziękuje za odpowiedź.

  • Marcin Kubicki

   Jeśli chodzi o umieszczenie całości razem z dolnym napisem w ramach kwadratowego logo to nie można nic innego zrobić poza umieszczeniem oryginału w kwadracie, czyli poszerzeniem loga oryginalnego o białe tło po bokach do kwadratowych wymiarów.

 • Pattsu

  Witam, nie doszukałam się w komentarzach odpowiedzi na moje pytanie, dlatego: czy prowadzenie strony na FB coś kosztuje? Jakaś kwota zależna od klików „lubię to” czy coś w tym stylu? Z góry dzięki za odpowiedź :)

  • Marcin Kubicki

   Prowadzenie strony nic nie kosztuje.

   • Pattsu

    dziękuję :)

 • Michał

  Witam Panie Marcinie,
  Jak założyć stronę swojej miejscowości?
  Pozdrawiam

 • http://murals.pl Piotr

  Mam pytanie: mam stronę na FB id: artystyczne.malowanie.wnetrz i zintegrowany z nią moduł na stronie murals.pl, ale liczba znaczników like różnisie między tymi dwoma stronami. Jaka może być tego przyczyna? Będę wdzieczny za odpowiedź, ew jakąś solucję. Pozdrawiam

 • Marietta

  Witam! Panie Marcinie mam takie pytanie założyłam stronę firmową na facebook i jak chcę polubić inna stronę ( i moje konto prywatne dodałam jako drugi admin) to na mojej stronie tego nie widzę. W poprzednich pytaniach znalazłam, że trzeba „coś” sortować ale nie mogę tego znaleźć na osi czasu. Jak mogę to ustwić żeby na mojej osi czasu konta firmowego było widoczne, że lubię inne strony. Proszę o pomoc.

 • https://www.facebook.com/nessiecullen1987 agata

  ZALOZYLAM STRONKE O ZMIERZCHU ALE NIE UMIEM ZDOBYC DO NIEJ FANOW POMOCY::):(

 • http://gosiawkuchni.blox.pl Gosia

  Witam!
  Nie mogę dodawać komentarzy na innych stronach. Podobnie jak u osób wyżej nie widzę na czyimś profilu swojego zdjęcia, a gdy wystawię komentarz, to jest niewidoczny :( Załozyłam więc specjalnie konto prywatne, polubiłam na tym profilu moją stronę, w uprawieniach zaznaczyłam, że ja (profil prywatny) to nowy administrator strony, ale i tak nic nie mogę zrobić :) Klikam „Korzystaj z Facebook jako…” i niby jest zaznaczone, że korzystam jako strona, a nie osoba prywatna, ale nic to nie zmienia, dalej nie mogę komentować :( Bardzo proszę o pomoc!! Pozdrawiam!

 • Monika

  Witam podtrzymuję pytanie od Agnieszki, ponieważ nie uzyskano odpowiedzi a również mam taki problem:
  „Nie mogę utworzyć strony pomimo podania wszystkich danych lokalizacji wyskakuje mi cały czas alert o poprawności miasta/województwa? Dlaczego”

 • http://lodzpolesie.pl agata

  witam,
  mam problem zakładałam juz fb dla firm wielokrotne i wszytko działało (link) itd

  Obecnie mam problem z kontem .facebook.com/KwiaciarniaWena jak jest sie zalogowanym to link dziala, ale jak sie wpisze w wyszukiwarkę link kieruje na stronę główna fb. Właściciel chce link umiescic na swojej stronie a niestety on nie działa. pomocy moze ktos wie dlaczego?

  • Marcin Kubicki

   Jak dla mnie działa bez problemu.

 • http://lodzpolesie.pl agata

  hej mi nadal nie dziala i 3 osobom tez nie :( wpisuje bez zalogowania na fb i nie dziala mi ten link;/ czy moze cos blokowac link?

 • http://www.aaa3.1-pozy.com/ Adam

  Nie działa działa tylko wtedy jak się jest zalogowanym na Fb gdy się jest wylogowanym strona nie działa http://www.facebook.com/KwiaciarniaWena

 • Marita Kominek

  Marcin Kubicki czy mógłbyś mi udzielić informacji jak zrobić aby profil (strona) na fb była również miejscem ? Z góry dziękuje za pomoc

 • Piotrek

  Witaj Marcin,

  mam prośbe czy mógłbyś mi opisać bądź odesłać do jakiegoś tutoriala, jak mogę kopie swojej strony www wstawic na facebooka ? bedę bardzo wdzięczny. Oczywiście szablon dostosuje pod wymogi FB szerokość etc. Pozdrawiam.

 • didum

  Co mogę zrobić, jeśli raz założyłem stronę, nadałem jej nazwę, po czym usunąłem całego fanpagea i teraz z powrotem chciałbym ją z tym samym adresem, a nie jest dostępny (mimo że nie używany)? Jest jakiś okres oczekiwania, aż się zresetuje, czy pisać do adminów FB?

 • Paweł

  Witam Panie Marcinie :)

  Mam takie pytanie. Posiadam stronę swojej firmy na FB i mam pytanie czy każdy użytkownik FB może sobie dodać moją firmę jako miejsce pracy? Czy nawet wpisać siebie jako właściciel na swoim profilu?
  Czy mogę tym jakoś zarządzać?

  pozdrawiam i dziękuję z góry

 • Cezar

  Dzień dobry,

  Mój problem polega na tym, że wyszukiwarka fb nie odnajduje nazwy mojej fanpage, choć muszę przyznać, że jest ona nietypowa, bo „?”. Nie ma jej również w stronach. Kliknąłem „korzystaj z facebook jako ?”, ale dalej jej nie wyszukuje.
  http://www.facebook.com/pages/d1457b72/127343350750793

  Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 • robbo

  Witam serdecznie, mam problem mianowicie podczas tworzenia strony na facebooku poprzez http://www.facebook.com/pages/create.php wybieram lokalny biznes lub miejsce i powpisaniu danych i wybraniu „Rozpocznij” wyświetla mi się komunikat „Wprowadź swoje miasto/województwo.” miasto które wpisuję to Łaziska Górne. Proszę o pomoc, pozdrawiam.

 • http://opera michurka

  Witam,

  Prosze o pomoc jestem cały cały czas dostępna na fb ale jestem wylogowana. Nie wiem co poustawiałam. prosze o pomoc

  • http://www.digimap.pl/ Dominik

   Nic… To taki fb bug który dopada wszystkich….

 • wiola

  hej :)
  może znajdzie się rada na mój problemik ;) od pewnego czasu nie działa mi opcja dodawania nowych menedżerów mojego FanPagea. Pojawia się komunikat że aby kogoś ustanowić np Menedżerem to ta osoba musi lubie tą stronę, ale ten warunek jest spełniony. Z kolei firma, z którą współpracuję bez problemów dodała się jako Menedżer z tym, że musiałam jej podać moje dane do FB. Próbowałam u siebie robić to na różnych komputerach i nadal nie działa.
  Hmmm….?

  • Mishyann

   Hej, czy udało się rozwiązać ten problem? Mam dokładnie taką samą sytuację – nie mogę dodać nowego administratora strony, wyskakuje mi komunikat „Nie udało się dodać wszystkich nowych administratorów. Możesz dodawać tylko swoich znajomych lub osoby, które lubią już tę stronę.” Bardzo proszę o pomoc :)

 • Jasiek

  Witam, mam pytanie. Założyłem ligę sportową na FB, inne osoby mogą ją polubić, a i ja chciałbym mieć opcję dodawania swoich ulubionych stron i wyszukiwania tak jak na prywatnym profilu, ale nie wiem jak to zrobić. W edycji strony wybrałem wg. instrukcji – Korzystaj z Facebooka jako ?. ? , ale dalej we wskazówkach jest informacja, że mam znaleźć stronę i polubić ja, ale…. gdzie mam wpisać tę stronę? Proszę o pomoc.

  • mariland – kraina marissy

   Witam mam podobny problem, tyle ze u mnie w edycji strony nawet nie ma opcji „korzystaj z fb jako”, dodaje ze jestem jedynym menedzerem, zalozylam strone jako nowy uzytkownik. Podobnie jak Pan nie mam okienka gdzie moglabym wpisac strone, ktora chce polubic. Jesli znalazl Pan juz rozwiazanie na ten problem to b. prosze o porade.

 • http://fb natalia

  mam problemm…otóż założyłam strone na fb i nikt oprócz mnie nie może jej znaleźć.Pisze żę chwilowo jest niedostęna POMOCY !!!!PILNE!! :( :)

 • http://www.facebook.com/FanClubGksGietrzwalUniesz Typek

  Po Jakim Czasie strona się aktualizuję ,że można na nią wbić .

 • Oliwia

  Witam, założyłam na facebook’u strone dla firmy ale bez podłączenia jej bezpośrednio pod prywatny profil właścicielki gdyż takiego nie posiada (ja tylko administruję stronę). Wydaje mi się, że właśnie przez to mam problem – osoby, które jeszcze nie polubiły naszego profilu i próbują wyszukać go w wyszukiwarce facebook’a nie widzą linku do naszej firmy. Proszę o pomoc – Oliwia

 • Aneta

  Witam. Chciałabym przekształcić profil osobisty w fanpage. Zapisałam wszystkie dane z profilu, zanim dokonam zmiany. Czy jak już przekształcę profil w fanpage, mogę te dane z powrotem wrzucić na fanpage?

 • Paweł

  Witam.

  Bardzo doceniam takie osoby jak Pan…. widzę, że niesie Pan sporo pomocy :)

  Mam parę pytań:

  1. Próbuję zrobić porządek w swoich stronach. Mam konto prywatne i pod nie podpięte strony firmowe i strony produktów powiedzmy z 6.
  Jako firma, która zarządza kilkunastoma stronami www – co lepiej tworzyć nowe profile firmowe dla stron (ale w wtedy jak je tworzyć) czy traktować każdą stronę jako markę/produkt i tworzyć takie profile. Zamierzam stworzyć jeszcze kilka stron i stoję przed takim dylematem.

  2. Czy można podmienić stronę produktu/marki na stronę firmową?

  3. Mam problemy z wyszukiwaniem stron, które w nazwie mają myślink – ale taka jest nazwa domeny. ten sam problem jest gdy w nazwie jest kropka.

  4. Jak pozycjonować stronę w wyszukiwarce na facebooku po wybranych frazach – w szczególności po nazwie?

  Z góry dziękuję za pomoc.

 • https://www.facebook.com/pages/Amelias-wardrobe/484379491630006?fref=ts Kasia

  Witam. Mam chyba ten sam problem co kilka innych osób, tylko wskazówki które są tu podane nie działają.

  Otóż mam konto na FB, do niego dodałam stronę. Od jakiegoś czasu mogę wchodzić na swoją stronę tylko poprzez „wyszukaj osoby, miejsca” Nie mogę wejść na swoją stronę poprzez „korzystaj z Facebooka jako”

  Wchodząc na stronę przez „wyszukaj osoby, miejsca” moge dodawać zdjęcia, informacje i odpowiedzi jako „strona” ale w momencie kiedy chcę wejść na czyjąś stronę i kliknąć „lubię to” bądź podpisać zdjęcie, informacje itd. klikam jako osoba prywatna a nie strona :)

  Próbowałam już wejść na stronie w zakładki:
  -edytuj stronę
  -korzystaj z Facebooka jako
  ale nadal występuje ten sam problem

  Czy mogę go w inny sposób rozwiązać, tak abym mogła wchodzić ze swojej strony a nie profilu?
  W chwili obecnej nie mogę nawet wejść w stronę główną, ponieważ przekierowuje mnie do strony głównej mojego prywatnego konto

  Z góry dziekuję za wskazówki

  Pozdrawiam

 • Ala

  Witam. Posiadam na facebook’u swój profil i założyłam stronę. Niestety gdy jestem na prywatnym profilu i chcę coś polubić to pojawia się, że polubiłam jako moja sstrona którą założyłam. Czy istnieje możliwość abym na prywatnym koncie mogła „lajkować” jako ja?

  • Adrian

   Mam ten sam problem. Czy ktoś wie, jak go rozwiązać??

   • Joanna

    Ja również mam taki problem. Tylko, że u mnie działa odwrotnie, a mianowicie chce polubić jako strona, a cały czas przełaczam się na użytkownika.

    • Miętówka

     Witam, moja Przyjaciółka ma identyczny problem jak Joanna – założyła dziś podstronę do swojego profilu na FB i nie może przełączyć się na korzystanie z serwisu jako podstrona, co więcej nie może dodawać komentarzy jako podstrona – co robić? Dziękuję za pomoc :)

   • Malgowata Kolodzia

    tak napisz do mnie a napewno odpowiem

 • Anna

  dzień dobry,
  chciałam spytać o przyczynę różnicy miedzy liczba lajków na funpage i blogu?
  Pod postami na blogu jest dużo mniejsza liczba lajków niż na funpagr pod tymi samymi udostępnionymi postami.
  Ten problem zauważyłam od momentu kiedy zmieniłam adres bloga a po kilku dniach wróciłam do poprzedniej, starej nazwy.
  Czy może to miesoba związek?
  Jeśli tak, to jak mogę to naprawić?
  Dotyczy to tego bloga ( ostatniego posta ) http://www.lobzovkajestdzis.blogspot.com
  pozdrawiam, anna ka