Połącz się z nami

Newsy

Wikipedia ma nowy program do sprawdzania wpisów

Nowy system nosi nazwę Objective Revision Evaluation Service.

Wikipedia uruchomiła nowy system sztucznej inteligencji, którego zadaniem będzie sprawdzanie wpisów i poprawek wprowadzanych przez użytkowników do treści największej na świecie wirtualnej encyklopedii.

Nowy system nosi nazwę Objective Revision Evaluation Service (ORES) i będzie on poddawał ocenie wszystkie nowe wpisy zamieszczane na Wikipedii pod kątem spamu i trollowania. Jeśli jakiś tekst wzbudzi jego podejrzenie zostanie on oflagowany do sprawdzenia przez człowieka. O potencjalnej decyzji usunięcia wpisu zostanie powiadomiony jego autor, co jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż dotychczasowe usuwanie materiałów bez ostrzeżenia.

W ocenie Wikipedii ORES został odpowiednio przygotowany na wszelkie ewentualności. Będzie on w stanie wychwytywać nawet przypadkowe błędy popełnione przez użytkowników i wskazywać potrzebę naniesienia poprawek. Oczywiście nie jest to pierwszy system AI uruchomiony przez Wikipedię, ale w porównaniu do poprzednich możliwości i skuteczność ORES-a są o wiele większe.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Facebook oznaczał zaufane źródła informacji jako spam

Newsy

Wikipedia wygrywa w sądzie z rządem Turcji

Newsy

Polska wersja Wikipedii nie działa

Newsy

Wikipedia trafi na Księżyc

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!