Połącz się z nami

Newsy

Twitter uśmierca Vine i zapowiada zwolnienia

Twitter przestał inwestować pieniądze i czas na jego dalszy rozwój.

Opublikowane

dnia

Vine, czyli pomysł Twittera na krótkie filmiki w sieci poległ. Serwis ten miał być dopełnieniem potężnego portalu społecznościowego, ale niestety przegrał pojedynek z GIF-ami. Aplikacja i sam serwis zostaną zlikwidowane w kolejnych miesiącach.

Szczęśliwie dla społeczności Vine Twitter nie używa do wykonania wyroku tasaka, a raczej precyzyjnego skalpela, dzięki czemu wszyscy użytkownicy będą mieli czas na pobranie i zachowanie swoich filmów. Póki co strona Vine będzie działać normalnie, więc jeśli najdzie was ochota na obejrzenie jakieś materiału to droga wolna.

Twitter kupił Vine w 2012 roku i tchnął życie w serwis z początkiem 2013 roku. Każdy film znajdujący się na Vine jest w gruncie rzeczy 6-sekundową pętlą, która została zaciśnięta na jego szyi przez rosnąca popularność GIF-ów. Z czasem twórcy serwisu porzucili ten projekt, a Twitter przestał inwestować pieniądze i czas na jego dalszy rozwój.

Co ciekawe informacja na została ogłoszona dzień po tym jak społecznościowy gigant poinformował, iż w najbliższym czasie zwolni około 9 procent swoich pracowników, czyli bezmała 350 osób. Jest to podyktowane słabymi wynikami finansowymi firmy. Przypomnijmy, że Twitter próbował jakiś czas temu pójść pod młotek, ale żadna z zainteresowanych stron nie była w stanie sprostać wymaganiom finansowym społecznościowego giganta.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Note 10+ w edycji Star Wars

W sam raz na premierę Skywalker. Odrodzenie.

Opublikowane

dnia

Oficjalne gadżety filmowe to nie nowość dla Samsunga – marka wielokrotnie wydawała edycje specjalne swoich produktów, które miały towarzyszyć ważnym premierom filmowym. Tym razem koreański producent przygotował coś fajnego dla miłośników sagi Gwiezdnych Wojen.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Valve oficjalnie ogłasza grę VR Half-Life: Alyx

Nie, to wcale nie jest długo wyczekiwany HL3.

Opublikowane

dnia

Są takie gry, za które wielu graczy oddałoby ostatnie pieniądze. Należy do nich niedokończona trylogia Half-Life, która uczyniła z Valve ważnego gracza na światowym rynku gier. Po latach Valve nareszcie powraca do opuszczonego przed laty uniwersum, ale nie w sposób, w jaki się spodziewaliśmy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne