Połącz się z nami

Newsy

Twitter uśmierca Vine i zapowiada zwolnienia

Twitter przestał inwestować pieniądze i czas na jego dalszy rozwój.

Vine, czyli pomysł Twittera na krótkie filmiki w sieci poległ. Serwis ten miał być dopełnieniem potężnego portalu społecznościowego, ale niestety przegrał pojedynek z GIF-ami. Aplikacja i sam serwis zostaną zlikwidowane w kolejnych miesiącach.

Szczęśliwie dla społeczności Vine Twitter nie używa do wykonania wyroku tasaka, a raczej precyzyjnego skalpela, dzięki czemu wszyscy użytkownicy będą mieli czas na pobranie i zachowanie swoich filmów. Póki co strona Vine będzie działać normalnie, więc jeśli najdzie was ochota na obejrzenie jakieś materiału to droga wolna.

Twitter kupił Vine w 2012 roku i tchnął życie w serwis z początkiem 2013 roku. Każdy film znajdujący się na Vine jest w gruncie rzeczy 6-sekundową pętlą, która została zaciśnięta na jego szyi przez rosnąca popularność GIF-ów. Z czasem twórcy serwisu porzucili ten projekt, a Twitter przestał inwestować pieniądze i czas na jego dalszy rozwój.

Co ciekawe informacja na została ogłoszona dzień po tym jak społecznościowy gigant poinformował, iż w najbliższym czasie zwolni około 9 procent swoich pracowników, czyli bezmała 350 osób. Jest to podyktowane słabymi wynikami finansowymi firmy. Przypomnijmy, że Twitter próbował jakiś czas temu pójść pod młotek, ale żadna z zainteresowanych stron nie była w stanie sprostać wymaganiom finansowym społecznościowego giganta.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Twitter wprowadza wiadomości audio

Newsy

Snapchat odświeża wygląd aplikacji

Newsy

Facebook dodaje narzędzie do kasowania starej zawartości

Newsy

Facebook CatchUp – aplikacja do połączeń głosowych

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!