SOCJAL
Do góry


Testy Hyperloop we Francji

Pierwszy tor testowy firmy Hyperloop TT.

Projekt Hyperloop idzie do przodu, ale tym razem nie chodzi o działania Boring Company. Hyperloop Transportation Technologies, jedna z firm pracujących nad stworzeniem pociągu przyszłości, ogłosiła właśnie rozpoczęcie budowy pierwszego toru testowego Hyperloop w Europie.

Testowa tuba HyperloopTT zostanie zamontowana w okolicach ośrodka badawczo-rozwojowego firmy zlokalizowanego w Tuluzie we Francji. Jej budowa będzie przebiegała etapami: na początku startup zamontuje odcinek o długości 320 metrów. Kolejne elementy będą stopniowo dokładane, aż w 2019 roku tor uzyska długość 1 km. Docelowa konstrukcja będzie osadzona na pylonach o wysokości 5,8 m, zaś średnica tunelu będzie wynosiła 4 m, czyli więcej niż najpoważniejszy konkurent HyperloopTT, Virgin Hyperloop One. W pojedynczej kabinie ma zmieścić się aż 40 pasażerów, którzy będą podróżować z prędkością 1 220 km/h. Kapsuły transportowe europejskiego Hyperloop powstają w Hiszpanii, a ich działający prototyp powinien być gotowy za kilka miesięcy.

W HyperloopTT pracuje ponad 800 wolontariuszy i specjalistów, nierzadko zatrudnionych na pełen etat w NASA, Boeingu czy SpaceX. Przedsiębiorstwo do tej pory nie miało jednak szczęścia w kwestii budowy prototypów swojej technologii. W 2015 roku firma planowała wybudowanie tunelu testowego w Kalifornii, ale okazało się, że przedstawiona przez nią dokumentacja była niewystarczająca w zakresie prawa ochrony środowiska. HyperloopTT postanowiło przenieść większość swoich prac do Europy. Krótszy tor testowy zostanie zaprezentowany publicznie jeszcze w tym roku.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy