Połącz się z nami

Testy

TEST: Audioquest JitterBug

Niezwykle skuteczny zabójca szumów i wielki przyjaciel twojej playlisty.

Dźwięk przesyłany za pośrednictwem przewodu USB narażony jest na wiele czynników powodujących zjawisko występowania szumów, które w oczywisty sposób wpływają na końcową jakość brzmienia. 

Choć jest kilka mniej lub bardziej skutecznych metod walki z tym problemem, to pod względem stosunku kosztu do uzyskanego efektu najciekawiej wypada opcja, w której posłużymy się urządzeniem stworzonym przez firmę Audioquest. Jitterbug jest gadżetem o rozmiarach niewielkiego pendrive’a, w obudowie którego znajdują się układy odpowiedzialne za ograniczanie szumów, rezonansu oraz błędów bitowych. Nie będę rozpisywał się tutaj o zasadzie działania tego sprzętu – zamiast tego wspomnę jedynie, że różnica w jakości dźwięku transmitowanego z użyciem Jitterbuga jest wręcz kolosalna.

Z tyłu urządzenia znajduje się wtyczka USB, do której można podłączyć słuchawki lub przetwornik. Jitterbug działa bez jakiejkolwiek konfiguracji i „z automatu” wykonuje swoją pracę. Podczas testu w pewnym momencie wpadłem w niemały szok, że ten na pierwszy rzut oka niepozorny gadżet może wykonywać taką robotę. Sprzęt firmy Audioquest może też współpracować z urządzeniami mobilnymi i, co ciekawe, jakość jego pracy jest w stanie zostać jeszcze bardziej zwiększona po równoległym połączeniu z kolejnym Jitterbugiem. Według mnie już nawet jeden taki gadżet jest w stanie sprawić, że usłyszycie dźwięk o dużo czystszym niż dotychczas brzmieniu, a biorąc pod uwagę cenę opisywanego akcesorium, uważam, że powinien je posiadać każdy szanujący się meloman.

SPECYFIKACJA

  • CENA 230 PLN
  • URL www.tophifi.pl
  • ŁĄCZNOŚĆ USB 2.0 (Brak kompatybilności z szybkością transmisji danych za pośrednictwem standardu USB 3.0)
  • WYMIARY 19x13x50 mm

Ocena

4.3

Zdaniem T3

Relatywnie niedrogi sposób na poprawę jakości dźwięku transmitowanego z użyciem interfejsu USB.

  • Design
  • Jakość wykonania
  • Funkcjonalność
  • Cena
Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Google Nest Audio

Testy

TEST: Creative Outlier Active V2

Testy

TEST: Opel Grandland X Hybrid4

Moto

TEST: Apple Watch SE

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!