Połącz się z nami

Testy

TEST: Audio-Technica ATH-WS70

Opublikowane

dnia

Audio-Technica jest japońską firmą profesjonalnego sprzętu audio, należącą między innymi do ścisłej czołówki producentów mikrofonów. Model ATH-WS70 – to przenośne, przewodowe słuchawki nagłowne z serii „Solid Bass” o zamkniętej, dynamicznej konstrukcji.

Mają one sporo zalet. Już na pierwszy rzut oka widać, że zostały zaprojektowane do przenośnego użycia. Zwarta i poręczna budowa oraz odpowiednio krótki, ponadmetrowy kabel zakończony pozłacanym wtykiem typu mini-jack sprawiają, że sprzęt idealnie nadaje się do używania z przenośnymi źródłami dźwięku. Design ATH-WS70 jest elegancki, a wykonanie solidne. Dość gruby, jak na przenośne słuchawki, kabel może dawać nadzieję na jego dłuższą żywotność. Miękkie, dobrze dopasowane skórzane poduszki nauszne zapewniają przyzwoity komfort użytkowania. Przy dłuższym, nieprzerwanym odsłuchu (powyżej 2,5 godziny) może wprawdzie pojawić się uczucie dyskomfortu (ucisku), ale nie powinno to stanowić większego problemu w praktyce codziennego korzystania. Jeśli czeka was lot dalej niż do Amsterdamu albo wielogodzinna podróż pociągiem, a nie chcecie ani na chwilę przerywać muzycznej eskapady, możecie rozważyć użycie uzupełniającego, bardziej ?udomowionego? pod względem wyprofilowania poduszek i pałąka, modelu. Słuchawki są bardzo stabilne, mocno trzymają się głowy, nie tylko w typowych spacerowych okolicznościach odsłuchowych, ale nawet wtedy, gdy rzucicie się w pogoń za uciekającym środkiem komunikacji miejskiej lub postanowicie umilić sobie muzyką poranny jogging.

Jeśli chodzi o walory dźwiękowe, nowy produkt Japończyków charakteryzuje się całkiem niezłą dynamiką. Dźwięki brzmią dość czysto, klarownie i naturalnie (sprawdzone zarówno na elektronicznym Semiomime „From Memory”, jak i gitarowym Sarke „Oldarhian”). Odwzorowanie średnich oraz wysokich rejestrów jest szczegółowe, lekkie i szybkie. Chwilami pewien mankament może stanowić zbyt ciężki, przymulony bas (np. w Red Fang „Murder the Mountains”), który dzięki zastosowanemu systemowi podwójnych mechanizmów komorowych miał być (wedle zapewnień producenta) mocny i masywny. Opisane wrażenie ma jednak subiektywny charakter, w związku z czym nie każdy musi traktować je jako wadę. Zamknięta konstrukcja skutecznie izoluje od dźwięków otoczenia, dzięki czemu słuchawki – zgodnie z założeniem producenta – świetnie nadają się do miejsc o wysokim natężeniu hałasu, np. metro czy ruchliwa ulica w centrum miasta. Ogólnie – niezłe akcesorium do stosowania z przenośnym sprzętem audio, o akceptowalnej relacji jakości do ceny.

WWW.KONSBUD-AUDIO.PL, 550 PLN

Specyfikacja

KOMUNIKACJA ZE ŹRÓDŁEM DŹWIĘKU przewodowa
PASMO PRZENOSZENIA 10?25000 Hz
IMPEDANCJA 47
PRZETWORNIK 40 mm
DŁUGOŚĆ KABLA 1,2 m (typ Y)
ZŁĄCZE pozłacany wtyk mini-jack stereo 3,5 mm
WAGA 230 g
KOLOR czarny

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Testy

TEST: Naim Mu-so (druga generacja)

Na rynku głośników multiroom pojawił się kolejny mocny gracz, wyposażony w onieśmielającą jakość dźwięku i wiele inteligentnych funkcji.

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Zmiany na dobre nie zawsze widoczne są na pierwszy rzut oka. Wizualnie nowa generacja Naim Mu-so niewiele różni się od luksusowego i stylowego poprzednika, ale pod względem jakości audio to potężny krok do przodu, na dodatek uzupełniony nowymi, użytecznymi opcjami łączności bezprzewodowej.

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Mu-so 2 zdobył nasze serca nie tylko potężnym, głośnym brzmieniem, ale także niezawodną funkcjonalnością. To sprzęt wart każdej wydanej złotówki.

Wynik
90

Plusy

Fantastyczny dźwięk, atrakcyjny wygląd, łatwa w obsłudze aplikacja, wsparcie dla wszystkich najważniejszych serwisów streamingowych.

Minusy

Duże wymiary i waga mogą być niepraktyczne w mniejszych mieszkaniach.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Garmin Dash Cam Mini

Kamerka samochodowa, która oferuje tylko to, co niezbędne – czy warto zainstalować ją w swoim aucie?

Opublikowane

dnia

Wideorejestratory samochodowe regularnie goszczą na naszych łamach, więc nietrudno jest zaobserwować panujący wśród producentów trend na wyposażanie ich w jak najszersze portfolio dodatków i asystentów. Przy Dash Cam Mini Garmin zdecydował się na pójście w zupełnie inną stronę. Czy malutka, minimalistyczna kamerka przypadnie nam do gustu bardziej niż jej wypasiona konkurencja? 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Dash Cam Mini oferuje wszystkie niezbędne funkcje wideorejestratora… i nic poza tym. To poprawny sprzęt, ale nie może równać się z potężnie wyposażonymi propozycjami konkurencji.

Wynik
67

Plusy

Malutka, ale wyposażona w całkiem niezłą matrycę. Dobra jakość wideo.

Minusy

Słaba łączność ze smartfonem. Bardzo uboga w funkcje. Tryb parkingowy wymaga dopłaty.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: JBL Partybox 100

Bo na grube imprezy potrzebne jest specjalne udźwiękowienie…

Opublikowane

dnia

przez

Wyobraź sobie, że jesteś organizatorem Imprezy przez duże I. Wśród najważniejszych rzeczy, o które musisz zadbać, na pewno znajdzie się odpowiednie udźwiękowienie. Kieszonkowe głośniki Bluetooth są niezastąpione na domówkach i w plenerze, ale żeby udźwignąć ciężar większego wydarzenia, potrzebne jest potężniejsze nagłośnienie, na przykład w formie Partybox 100 od JBL – najmłodszego członka imprezowej rodziny od JBL.  

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Partybox 100 to świetnie zaprojektowany i doskonale wykonany głośnik, zaprojektowany z myślą o imprezach, które trwają od świtu do świtu.

Wynik
81

Plusy

Potężny, donośny i wyrazisty dźwięk. Duża dowolność w ustawianiu głośnika. Może służyć jako maszyna do karaoke i wzmacniacz gitarowy.

Minusy

Brak możliwości sterowania oświetleniem poprzez aplikację. 

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Oculus Quest

Bezprzewodowe granie w VR? Sprawdźmy, czy Oculus Quest zapoczątkuje rewolucję bez kabli.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Headsety VR i przewody to nierozłączna para. Kable ciągną się wzdłuż pleców, po podłodze w salonie, od umieszczonych na półkach czujników przestrzennych aż po komputer lub konsolę, wypełniając całą przestrzeń i stwarzając zagrożenie podczas brodzenia w wirtualnej rzeczywistości. Niełatwo jest zapanować nad tą plątaniną, ale teraz można z niej zupełnie zrezygnować. Na rynku ukazał się bowiem Oculus Quest, który obciął wszystkie przewody i zamiast nich zaproponował wygodne, wciągające eksplorowanie VR – takie, o jakim marzyliśmy od wielu lat. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Oculus Quest ma stać się ambasadorem VR wśród użytkowników, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z wirtualną rzeczywistością.

Wynik
83

Plusy

Lekka, bezprzewodowa konstrukcja. Bardzo dobre wrażenia audiowizualne.

Minusy

Mniej mocy niż komputerowe headsety. Gry dostępne jedynie przez Oculus Store.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Astell&Kern A&norma SR15

Czy odtwarzacz z nowej kolekcji A&K może konkurować z droższymi modelami?

Opublikowane

dnia

A&norma SR15 to kolejny po ciepło przyjętym AK70 MKII odtwarzacz od Astell&Kern z kategorii „budżetowej”. Trochę trudno przypinać tę łatkę sprzętowi za 3,5 tysiąca złotych, ale gdy weźmiemy pod uwagę najwyższą jakość wykonania i bezbłędne brzmienie, cena ta nie będzie wcale wydawała się wygórowana. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Poważny gracz na rynku odtwarzaczy hi-fi, który kusi sporymi możliwościami i atrakcyjną ceną.

Wynik
90

Plusy

Ekstrawagancka stylistyka. Wysoka jakość brzmienia, również bezprzewodowo. Intuicyjny interfejs.

Minusy

Stosunkowo mało możliwości personalizacji dźwięku.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne