Połącz się z nami

Testy

TEST: Audio-Technica ATH-WS70

Audio-Technica jest japońską firmą profesjonalnego sprzętu audio, należącą między innymi do ścisłej czołówki producentów mikrofonów. Model ATH-WS70 – to przenośne, przewodowe słuchawki nagłowne z serii „Solid Bass” o zamkniętej, dynamicznej konstrukcji.

Mają one sporo zalet. Już na pierwszy rzut oka widać, że zostały zaprojektowane do przenośnego użycia. Zwarta i poręczna budowa oraz odpowiednio krótki, ponadmetrowy kabel zakończony pozłacanym wtykiem typu mini-jack sprawiają, że sprzęt idealnie nadaje się do używania z przenośnymi źródłami dźwięku. Design ATH-WS70 jest elegancki, a wykonanie solidne. Dość gruby, jak na przenośne słuchawki, kabel może dawać nadzieję na jego dłuższą żywotność. Miękkie, dobrze dopasowane skórzane poduszki nauszne zapewniają przyzwoity komfort użytkowania. Przy dłuższym, nieprzerwanym odsłuchu (powyżej 2,5 godziny) może wprawdzie pojawić się uczucie dyskomfortu (ucisku), ale nie powinno to stanowić większego problemu w praktyce codziennego korzystania. Jeśli czeka was lot dalej niż do Amsterdamu albo wielogodzinna podróż pociągiem, a nie chcecie ani na chwilę przerywać muzycznej eskapady, możecie rozważyć użycie uzupełniającego, bardziej ?udomowionego? pod względem wyprofilowania poduszek i pałąka, modelu. Słuchawki są bardzo stabilne, mocno trzymają się głowy, nie tylko w typowych spacerowych okolicznościach odsłuchowych, ale nawet wtedy, gdy rzucicie się w pogoń za uciekającym środkiem komunikacji miejskiej lub postanowicie umilić sobie muzyką poranny jogging.

Jeśli chodzi o walory dźwiękowe, nowy produkt Japończyków charakteryzuje się całkiem niezłą dynamiką. Dźwięki brzmią dość czysto, klarownie i naturalnie (sprawdzone zarówno na elektronicznym Semiomime „From Memory”, jak i gitarowym Sarke „Oldarhian”). Odwzorowanie średnich oraz wysokich rejestrów jest szczegółowe, lekkie i szybkie. Chwilami pewien mankament może stanowić zbyt ciężki, przymulony bas (np. w Red Fang „Murder the Mountains”), który dzięki zastosowanemu systemowi podwójnych mechanizmów komorowych miał być (wedle zapewnień producenta) mocny i masywny. Opisane wrażenie ma jednak subiektywny charakter, w związku z czym nie każdy musi traktować je jako wadę. Zamknięta konstrukcja skutecznie izoluje od dźwięków otoczenia, dzięki czemu słuchawki – zgodnie z założeniem producenta – świetnie nadają się do miejsc o wysokim natężeniu hałasu, np. metro czy ruchliwa ulica w centrum miasta. Ogólnie – niezłe akcesorium do stosowania z przenośnym sprzętem audio, o akceptowalnej relacji jakości do ceny.

WWW.KONSBUD-AUDIO.PL, 550 PLN

Specyfikacja

KOMUNIKACJA ZE ŹRÓDŁEM DŹWIĘKU przewodowa
PASMO PRZENOSZENIA 10?25000 Hz
IMPEDANCJA 47
PRZETWORNIK 40 mm
DŁUGOŚĆ KABLA 1,2 m (typ Y)
ZŁĄCZE pozłacany wtyk mini-jack stereo 3,5 mm
WAGA 230 g
KOLOR czarny

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kompletny przewodnik: Bezprzewodowe gramofony

Publikacje

Creative ChatMax HS-720 – słuchawki do pracy zdalnej i rozrywki

Publikacje

Microsoft prezentuje nowe urządzenia Surface

Newsy

TEST: SoundMAGIC TWS50

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!