Połącz się z nami

Publikacje

Telewizyjny niezbędnik kibica

Odpowiednio przemyślany i skomponowany zestaw sprzętu.

Opublikowane

dnia

Nie każdy ma możliwość kibicowania biało-czerwonym na francuskich boiskach lub w strefach kibica – zdecydowana większość z nas śledzi mecze przed ekranem telewizora. Transmisja sportowa ma jednak swoje prawa, tu nie ma miejsca na półśrodki, przerwy w transmisji i słabą widoczność. Radzimy, jak przygotować się do oglądania meczy i w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć.

Hasło „zestaw kibica” większości fanów piłki może kojarzyć się dość jednoznacznie – z koszulką w narodowych barwach, odpowiednim nakryciem głowy i hałaśliwym instrumentem dętym. Niektórym na to hasło skojarzą się pewnie jeszcze napoje wyskokowe i niekoniecznie zdrowe przekąski, ale tak naprawdę podstawowym skojarzeniem powinien być odpowiednio przemyślany i skomponowany zestaw sprzętu, dzięki któremu będziemy mogli wygodnie i bez problemów cieszyć oczy grą biało-czerwonych.

W czasie Euro czy Mistrzostw Świata producenci telewizorów intensywniej niż kiedykolwiek bombardują nas reklamami swoich najnowszych modeli, jednak tak naprawdę w okresie tym nie następuje zwykle jakiś gigantyczny wzrost sprzedaży tych urządzeń. Statystki pokazują, że wzrost sprzedaży w tym segmencie jest raczej stały.

hama

Rzadko zdarza się, by ktoś wymienił telewizor wyłącznie dlatego, że nadchodzi duża impreza sportowa – tym bardziej, że w większości polskich domów znajdują się już nowoczesne, płaskie odbiorniki TV. Nie znaczy to jednak, że nie warto rozważyć „doposażenia” pod jej kątem swojego centrum multimedialnego.

Zadbaj o widoczność

Jeśli zamierzamy oglądać mecz w szerszym gronie, koniecznie trzeba pomyśleć o zapewnieniu odpowiednio dobrej widoczności wszystkim oglądającym – nikt nie chce wszak przegapić najważniejszego gola turnieju. Doskonałym rozwiązaniem będzie to odpowiedni uchwyt, umożliwiający nie tylko zamontowanie telewizora na ścianie, ale również wygodne, płynne i błyskawicznie regulowanie jego pozycji, tak by wszyscy goście idealnie widzieli, co dzieje się na ekranie.

Godnym polecenia z tej kategorii będzie uchwyt HAMA FULLMOTION – idealnie płaski (co jest bardzo istotne, gdy telewizor pozostaje w standardowej pozycji „przy ścianie”), wyposażony w system bezstopniowej regulacji oraz cały zestaw przydatnych funkcji m.in. zwijarkę kabla, wbudowaną poziomicę, możliwość obrotu o 180 st. Wykonany z najwyższej jakości blachy stalowej uchwyt utrzyma telewizor o wadze nawet do 25 kilogramów.

Obraz jak żyleta

Większość kluczowych dla polskich kibiców meczów Euro 2016 będzie dostępna w publicznych, niekodowanych kanałach telewizyjnych – to o tyle dobra wiadomość, że zarówno Polsat, jak i TVP nadają sygnał w bardzo dobrej jakości HD. Sygnał taki odbierać można za pośrednictwem anten DVB-T, dlatego warto zadbać o to, by niezależnie od warunków (np. pogodowych) móc cieszyć się obraz najwyższej jakości. Innymi słowy, należy zaopatrzyć się w odpowiednio dobrą antenę – np. antenę pokojową HAMA HD38, wyróżniającą się funkcją wzmocnienia sygnału o 38 dB oraz możliwością podłączenia adaptera 12 V-DC do zasilania prądem z samochodu, przyczepy kempingowej lub łodzi motorowej (to idealne rozwiązanie w przypadku transmisji w plenerze).

Wygodna obsługa

Niemniej ważny jest również komfort obsługi całego naszego zestawu telewizyjnego – jeśli w jego skład wchodzi więcej niż jedno urządzenie (p. telewizor + dekoder + amplituner, może nam wkraść się tzw. pilotowy chaos, czyli sytuacja, w której pod ręką mamy tyle pilotów, że zaczynamy zapominać, który do czego służy. Rozwiązaniem jest niedrogi i wygodny w obsłudze pilot uniwersalny, za pomocą którego możemy wygodnie sterować funkcjami nawet do ośmiu różnych sprzętów Przykładowy HAMA 8w1 obsługuje ponad 1000 różnych modeli najpopularniejszych marek.

Akcesoria dodatkowe

Na koniec warto wspomnieć o dwóch ostatnich, nieco nieoczywistych akcesoriach, jednym obowiązkowym i jednym opcjonalnym… ale bardzo przydatnym. Pierwszym będzie odpowiednia listwa zasilająca z wbudowanym zabezpieczeniem przed przepięciami w sieci dla naszego zestawu. Pamiętajmy, że przełom czerwca i lipca to w Polsce sezon burz, lepiej więc zadbać o zabezpieczenie naszego sprzętu przed skutkami uderzenia pioruna w sieci energetyczne.

Drugim sprzętem, o którym warto pomyśleć, są słuchawki, które pozwolą nam wygodnie cieszyć się meczem również w gwarnym, niekoniecznie zainteresowanym transmisją, towarzystwie lub na łonie rodziny. Idealnym rozwiązaniem będą tu telewizyjne słuchawki bezprzewodowe, o których przewód nikt się nie potknie – np. świetny model WHP 3001 firmy Thomson. Autotuning automatycznie wyszuka żądany kanał, a zasięg do 30m w pomieszczeniu /do 100m na wolnym powietrzu i regulacja głośności pozwoli całkowicie oddać się emocjom sportowym. Z kolei czas działania do 8 godzin zapewni delektowanie się nie tylko widowiskiem, ale również analizą dokonywaną przez komentatorów po zakończeniu meczu czy po prostu muzyką.

Zaopatrzeni w opisane powyżej urządzenia i akcesoria (albo przynajmniej w część z nich) możemy śmiało przystępować do dalszego śledzenia zmagań naszych piłkarzy na francuskich boiskach – mamy nadzieję, że dzięki naszym sugestiom będzie to nieco wygodniejsze i nic nie będzie przeszkadzało Wam w kibicowaniu i dopingowaniu biało-czerwonych.

Więcej na temat opisywanych produktów znaleźć można na stronie http://bit.ly/1UdNj0p oraz www.hama.pl.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

QNAP HS-453DX – domowe centrum rozrywki?

Idealny nie tylko dla hipsterów, których ulubionych filmów i muzyki na próżno szukać na Netfliksie i Spotify.

Opublikowane

dnia

Multimedialny serwer domowy typu NAS to ciekawa alternatywa dla standardowych odtwarzaczy strumieniowych – jeśli oglądasz przede wszystkim filmy i słuchasz muzyki z dysków twardych, warto uzupełnić swoje kino domowe o ten element. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Inteligentny dom dla początkujących

Wypróbuj niezawodne inteligentne sprzęty domowe, które nie zrujnują twojego budżetu.

Opublikowane

dnia

przez

Urządzenia smart home coraz liczniej trafiają na nasz rynek. Implementacja ich w domu nie tylko sprawia, że nasze życie staje się trochę łatwiejsze, ale daje również okazję poczuć się jak prawdziwa rodzina Jetsonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Epickie porachunki na najwyższym szczeblu

Epic Games Store chce rządzić na rynku cyfrowej dystrybucji gier, ale jakim kosztem?

Opublikowane

dnia

Wydawałoby się, że w roku 2019 spory o konsole są tylko reliktem przeszłości. Większość najważniejszych tytułów ukazuje się na pecetach, PS4 i Xboksie One, czasami zaglądając także na Switcha; gry na wyłączność oczywiście istnieją (na przykład recenzowany w tym numerze Judgment), ale możliwość zagrania tylko na jednej konsoli nie wzbudza już takich kontrowersji jak niegdyś. Niedawno na pecetowym poletku pojawił się jednak nowy gracz, który w niektórych kręgach szybko urósł do rangi wroga numer jeden. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

LEGO po jasnej stronie mocy

Wywiad z Jensem Kronvoldem Frederiksenem.

Opublikowane

dnia

przez

Już od 20 lat Jens Kronvold Frederiksen jest głównym Mistrzem Jedi pracującym dla LEGO Star Wars. Jako dyrektor kreatywny odpowiada on za przekształcenie ciekawych koncepcji w rozbudzające pasję i kreatywność projekty. Wystarczy chwilę z nim porozmawiać, aby przekonać się, jak bardzo uwielbia on swoją pracę. Opowiada o niej z czułością i zaangażowaniem, co nie powinno dziwić – w końcu poświęcił jej spory kawałek swojego życia. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Streaming Wars

Czy efektem streamingowych wojen będzie kompletna dewaluacja muzyki i wzrost skali filmowego piractwa?

Opublikowane

dnia

Wswoich założeniach legalny streaming był rzeczą wspaniałą. Spójrzmy tylko na sytuację związaną z muzyką. Przez długie lata borykaliśmy się z problemem udostępniania przez prywatnych użytkowników dyskografii wszelkich artystów na YouTubie – nie tylko bez wiedzy, a co za tym idzie zgody twórców, ale także jakiegokolwiek wynagrodzenia. I oto w końcu płacąc jakieś 30 PLN miesięcznie, mieliśmy przyczyniać się do tego, że wszystko będzie dobrze… Tylko że… no właśnie nie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne