Połącz się z nami

Newsy

Sprzedano 30 milionów sztuk PlayStation 4

Konsola PlayStation 4 trafiła na sklepowe półki pod koniec 2013 roku.

Opublikowane

dnia

Sony nie mogło sobie odmówić przyjemności podzielenia się ze światem wynikami sprzedaży konsoli PlayStation 4. Jak wynika z danych japońskiego producenta na dzień 22 listopada 2015 roku sprzedano 30,2 miliona sztuk tego produktu.

Konsola PlayStation 4 trafiła na sklepowe półki pod koniec 2013 roku i od tego czasu stała się najlepiej sprzedającą się konsolą Sony w historii. Tego samego nie może niestety powiedzieć największy rywal „czwórki”. Microsoft nie podał do tej pory oficjalnej liczby sprzedanych egzemplarzy konsoli Xbox One, ale szacuje się, że jest to około 10 milionów sztuk. PlayStation 4 całkowicie zdominowało rynek konsol i pokonało Xboxa nawet w USA. Tylko dzięki premierze gry Halo 5: Guardians, Xbox One wyszedł w październiku przed PS4, co było pierwszą taką sytuacją od kwietnia tego roku.

Jak się okazuje nawet Nintendo Wii U, które zadebiutowało mniej więcej rok przed konsolą PS4 i Xbox One zdołało sprzedać się już w nakładzie 10,73 miliona sztuk, a jak wiadomo nie jest to rozrywkowy demon. Jeśli Microsoft nie wyciągnie w niedługim czasie jakiegoś asa z rękawa, to porażka Xbox One może być szczególnie dotkliwa.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne