Połącz się z nami

Newsy

Sprzedano 30 milionów sztuk PlayStation 4

Konsola PlayStation 4 trafiła na sklepowe półki pod koniec 2013 roku.

Sony nie mogło sobie odmówić przyjemności podzielenia się ze światem wynikami sprzedaży konsoli PlayStation 4. Jak wynika z danych japońskiego producenta na dzień 22 listopada 2015 roku sprzedano 30,2 miliona sztuk tego produktu.

Konsola PlayStation 4 trafiła na sklepowe półki pod koniec 2013 roku i od tego czasu stała się najlepiej sprzedającą się konsolą Sony w historii. Tego samego nie może niestety powiedzieć największy rywal „czwórki”. Microsoft nie podał do tej pory oficjalnej liczby sprzedanych egzemplarzy konsoli Xbox One, ale szacuje się, że jest to około 10 milionów sztuk. PlayStation 4 całkowicie zdominowało rynek konsol i pokonało Xboxa nawet w USA. Tylko dzięki premierze gry Halo 5: Guardians, Xbox One wyszedł w październiku przed PS4, co było pierwszą taką sytuacją od kwietnia tego roku.

Jak się okazuje nawet Nintendo Wii U, które zadebiutowało mniej więcej rok przed konsolą PS4 i Xbox One zdołało sprzedać się już w nakładzie 10,73 miliona sztuk, a jak wiadomo nie jest to rozrywkowy demon. Jeśli Microsoft nie wyciągnie w niedługim czasie jakiegoś asa z rękawa, to porażka Xbox One może być szczególnie dotkliwa.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Streaming gier wideo

Gaming

Premiera silnika graficznego Unreal Engine 5

Gaming

Microsoft prezentuje nowe urządzenia Surface

Newsy

TEST: Sony WH-H910N

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!