Połącz się z nami

Newsy

Sony tworzy nową firmę dla PlayStation

Japońska firma ma od dłuższego czasu problemy finansowe.

Opublikowane

dnia

Sony ogłosiło dzisiaj stworzenie nowej firmy, która będzie się zajmować wszystkim co jest związane z marką PlayStation. Nowy twór Sony będzie się nazywał Sony Interactive Entertainment LLC.

Siedziba nowej firmy będzie się mieściła w San Mateo w Kalifornii. Sony Interactive Entertainment LLC będzie się składało z Sony Computer Entertainment (do tej pory SCE było odpowiedzialne za hardware i software PlayStation) i Sony Network Entertainment (usługi takie jak PlayStation Vue i PlayStation Store), a na jej czele w roli globalnego CEO stanie Andrew House. Kapitał zakładowy dla nowej firmy ma wynosić 2 mln USD, a jej drzwi otworzą się już 1 kwietnia.

Dla przeciętnego konsumenta zmiana ta nie będzie miała żadnych konsekwencji. Jest to zwykła roszada wewnątrz Sony, która zapewne ma na celu zwiększyć zysk i obniżyć wszelkie koszty. Nie jest to dla nikogo nowością, że japońska firma ma od dłuższego czasu problemy finansowe. W zeszłym roku pozbyła się marki VAIO, a jej smartfony od dłuższego czasu nie radzą sobie jakoś szczególnie dobrze. Obecnie przy życiu Sony trzyma głównie dział z aparatami (tymi klasycznymi i umieszczonymi w smartfonach konkurencji) oraz właśnie marka PlayStation.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne