Połącz się z nami

Newsy

Sony tworzy nową firmę dla PlayStation

Japońska firma ma od dłuższego czasu problemy finansowe.

Sony ogłosiło dzisiaj stworzenie nowej firmy, która będzie się zajmować wszystkim co jest związane z marką PlayStation. Nowy twór Sony będzie się nazywał Sony Interactive Entertainment LLC.

Siedziba nowej firmy będzie się mieściła w San Mateo w Kalifornii. Sony Interactive Entertainment LLC będzie się składało z Sony Computer Entertainment (do tej pory SCE było odpowiedzialne za hardware i software PlayStation) i Sony Network Entertainment (usługi takie jak PlayStation Vue i PlayStation Store), a na jej czele w roli globalnego CEO stanie Andrew House. Kapitał zakładowy dla nowej firmy ma wynosić 2 mln USD, a jej drzwi otworzą się już 1 kwietnia.

Dla przeciętnego konsumenta zmiana ta nie będzie miała żadnych konsekwencji. Jest to zwykła roszada wewnątrz Sony, która zapewne ma na celu zwiększyć zysk i obniżyć wszelkie koszty. Nie jest to dla nikogo nowością, że japońska firma ma od dłuższego czasu problemy finansowe. W zeszłym roku pozbyła się marki VAIO, a jej smartfony od dłuższego czasu nie radzą sobie jakoś szczególnie dobrze. Obecnie przy życiu Sony trzyma głównie dział z aparatami (tymi klasycznymi i umieszczonymi w smartfonach konkurencji) oraz właśnie marka PlayStation.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

TEST: Streaming gier wideo

Gaming

RECENZJA: Resident Evil 3

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!