Połącz się z nami

Newsy

Sony nie przewiduje kolejnej iteracji PS Vita

Konsola PS Vita nie miała łatwego życia.

Jeśli po cichu mieliście nadzieję, że Sony przywróci jeszcze blask swojej kieszonkowej konsoli, to czas pożegnać się z tą wizją na dobre. Na spotkaniu dla deweloperów podczas targów EGX 2015, Shuhei Yoshida stwierdził, że rynek jest w tej chwili zdominowany przez gry na urządzenia mobilne i kolejna iteracja konsoli PS Vita nie ma już racji bytu.

Zapytany o przyszłość konsoli PS Vita Shuhei Yoshida, czyli człowiek odpowiedzialny za powstanie Sony Computer Entertainment, zauważył, że „klimat na kieszonkowe konsole jest w tej chwili niesprzyjający”. Smartfony zdominowały rynek mobilny i każdy woli obecnie pobrać darmową grę na swój telefon, niż wydawać kilkaset złotych na urządzenie, które służy w zasadzie jedynie do grania. Do tego dochodzą same gry, które w najlepszym wypadku uda nam się kupić za kilkadziesiąt złotych.

Warto zauważyć, że konsola PS Vita nie miała łatwego życia. Już w momencie jej premiery gry na smartfonach były ogromnym przebojem. Sporym ciosem dla konsoli Sony była też cena powyżej tysiąca złotych, która skutecznie odstraszyła potencjalnych nabywców. Ostatnim gwoździem do trumny okazał się brak unikalnych gier, które dałyby nam powód do zakupu samego urządzenia. W tej chwili konsolę tą można kupić już za kilkaset złotych.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

TEST: Streaming gier wideo

Gaming

RECENZJA: Resident Evil 3

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!