Połącz się z nami

Newsy

Sony nie przewiduje kolejnej iteracji PS Vita

Konsola PS Vita nie miała łatwego życia.

Opublikowane

dnia

Jeśli po cichu mieliście nadzieję, że Sony przywróci jeszcze blask swojej kieszonkowej konsoli, to czas pożegnać się z tą wizją na dobre. Na spotkaniu dla deweloperów podczas targów EGX 2015, Shuhei Yoshida stwierdził, że rynek jest w tej chwili zdominowany przez gry na urządzenia mobilne i kolejna iteracja konsoli PS Vita nie ma już racji bytu.

Zapytany o przyszłość konsoli PS Vita Shuhei Yoshida, czyli człowiek odpowiedzialny za powstanie Sony Computer Entertainment, zauważył, że „klimat na kieszonkowe konsole jest w tej chwili niesprzyjający”. Smartfony zdominowały rynek mobilny i każdy woli obecnie pobrać darmową grę na swój telefon, niż wydawać kilkaset złotych na urządzenie, które służy w zasadzie jedynie do grania. Do tego dochodzą same gry, które w najlepszym wypadku uda nam się kupić za kilkadziesiąt złotych.

Warto zauważyć, że konsola PS Vita nie miała łatwego życia. Już w momencie jej premiery gry na smartfonach były ogromnym przebojem. Sporym ciosem dla konsoli Sony była też cena powyżej tysiąca złotych, która skutecznie odstraszyła potencjalnych nabywców. Ostatnim gwoździem do trumny okazał się brak unikalnych gier, które dałyby nam powód do zakupu samego urządzenia. W tej chwili konsolę tą można kupić już za kilkaset złotych.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne