Połącz się z nami

Newsy

Samsung pracuje nad składanym telefonem dla graczy

Duży ekran z wbudowanym kontrolerem.

Opublikowane

dnia

Premiera Samsunga Galaxy X – pierwszego składanego telefonu od koreańskiego producenta – to kwestia kilku tygodni, ale to nie jedyne urządzenie tego typu, które może trafić na rynek. Samsung pracuje także nad składanym smartfonem zaprojektowanym z myślą o graczach.

Gamingowy telefon został przedstawiony w zgłoszeniu patentowym przesłanym do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Z opisu i dołączonych do niego grafik możemy się domyślić, że smartfon będzie składany w dwóch miejscach. Jedna linia zgięcia biegnie (jak w większości tego typu urządzeń) przez środek ekranu, a druga przy jednej z jego krótszych krawędzi. Ta ostatnia po złożeniu odsłania miniaturowy kontroler z krzyżakiem i sześcioma przyciskami. Z gamepada będzie można korzystać zarówno przy złożonym, jak i rozłożonym ekranie, chociaż zasłoni on część wyświetlacza.

Poza designem niewiele wiadomo na temat gamingowego telefonu Samsunga – producent już od dłuższego czasu zapowiadał stworzenie urządzenia przeznaczonego specjalnie dla graczy, ale do tej pory nie znaliśmy żadnych szczegółów. Niewykluczone, że to przedstawione powyżej urządzenie będzie pierwszym tego typu sprzętem w ofercie marki. Patent nie wspomina o potencjalnej specyfikacji telefonu oraz innych ważnych aspektach, na przykład systemie chłodzenia procesora. Na więcej informacji musimy zatem poczekać.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Koniec dysputy pomiędzy Apple i Qualcomm

Firmy podpisały porozumienie licencyjne na 6 lat.

Opublikowane

dnia

Jeden z najgłośniejszych sporów w technologicznym świecie, jaki mogliśmy zaobserwować w ciągu ostatnich lat, właśnie dobiegł końca. Apple i Qualcomm porozumiały się w sprawie sporu o rzekomo skradzione rozwiązania patentowe i podpisały umowę licencyjną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Serce wydrukowane na drukarce 3D

Do jego stworzenia wykorzystano komórki pacjenta.

Opublikowane

dnia

Druk 3D jest stosowany w naukach medycznych nie od dzisiaj, ale do tej pory nie był on stosowany do drukowania w pełni działających organów. Aż do teraz – naukowcy zaprezentowali pierwsze unaczynione serce wydrukowane z ludzkich komórek.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne