Połącz się z nami

Newsy

Samsung pracuje nad składanym telefonem dla graczy

Duży ekran z wbudowanym kontrolerem.

Premiera Samsunga Galaxy X – pierwszego składanego telefonu od koreańskiego producenta – to kwestia kilku tygodni, ale to nie jedyne urządzenie tego typu, które może trafić na rynek. Samsung pracuje także nad składanym smartfonem zaprojektowanym z myślą o graczach.

Gamingowy telefon został przedstawiony w zgłoszeniu patentowym przesłanym do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Z opisu i dołączonych do niego grafik możemy się domyślić, że smartfon będzie składany w dwóch miejscach. Jedna linia zgięcia biegnie (jak w większości tego typu urządzeń) przez środek ekranu, a druga przy jednej z jego krótszych krawędzi. Ta ostatnia po złożeniu odsłania miniaturowy kontroler z krzyżakiem i sześcioma przyciskami. Z gamepada będzie można korzystać zarówno przy złożonym, jak i rozłożonym ekranie, chociaż zasłoni on część wyświetlacza.

Poza designem niewiele wiadomo na temat gamingowego telefonu Samsunga – producent już od dłuższego czasu zapowiadał stworzenie urządzenia przeznaczonego specjalnie dla graczy, ale do tej pory nie znaliśmy żadnych szczegółów. Niewykluczone, że to przedstawione powyżej urządzenie będzie pierwszym tego typu sprzętem w ofercie marki. Patent nie wspomina o potencjalnej specyfikacji telefonu oraz innych ważnych aspektach, na przykład systemie chłodzenia procesora. Na więcej informacji musimy zatem poczekać.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Oferta telewizorów Samsung na 2020 rok

Newsy

TEST: Samsung Galaxy Tab S6

Testy

TCL pracuje nad smartfonem z rozsuwanym ekranem

Newsy

Square Enix prezentuje intro remake’u Final Fantasy VII

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!