Połącz się z nami

Internet Maker

Projektowanie stron internetowych

Przewodnik dla początkujących webmasterów po (X)HTML, CSS i grafice

Projektowanie stron internetowych. Przewodnik dla początkujących webmasterów po (X)HTML, CSS i grafice

Autor: Jennifer Niederst Robbins

Helion 09/2008

Stron: 488

Cena: 89 zł

Książka \”Projektowanie stron internetowych\” to ciekawie napisana, przekrojowa pozycja dla początkujących webmasterów. Na ponad 400 stronach autorka opisuje języki XHTML i CSS, ociera się o JavaScript oraz porusza podstawy tworzenia grafiki na potrzeby stron internetowych. Tłumaczy także, jak opublikować gotową stronę w internecie, co nie zawsze ma miejsce w przypadku podobnych publikacji.

Książka nie jest w tym zbyt dokładna, a informacje są mocno uproszczone, jednak lepsza jest skromna porcja wiedzy, niż pozostawienie czytelnika samemu sobie. Warto przy okazji wspomnieć, że Jennifer Niederst Robbins projektuje strony WWW od 1993 r. – gdy wielu z nas nawet jeszcze nie słyszało o internecie. Stworzyła także pierwszą komercyjną stronę w historii globalnej sieci. Przypuszczam więc, że zna się na tym, o czym pisze.

Co ważniejsze, Jennifer potrafi pisać jasno i klarownie. Materiał jest podany w sposób łatwy do przyswojenia nawet przez początkujących. Warto w tym miejscu odnotować fakt wydania książki w kolorze. Oczywiście kolorowy druk wpływa na wyższą cenę książki, ale sprawia także, że nauka jest przyjemniejsza i co za tym idzie, znacznie szybsza.

Z książki dowiadujemy się absolutnych podstaw – czym jest internet, jak działają adresy WWW. Jest to więc naprawdę przewodnik od A do Z. Nawet internetowy laik nie powinien mieć problemów z nauką. Mógłbym zarzucać, że niesłusznie na pierwszy plan wysunięto XHTML, ponieważ wszystko wskazuje na to, że W3C idzie w kierunku wydania HTML 5. Jednak XHTML w obecnej postaci i HTML są do siebie na tyle podobne, że nie jest to duża strata.

Jeśli myślisz o nauce tworzenia stron lub uzupełnieniu wiedzy, to książka Jennifer powinna przypaść ci do gustu. Szczególnie, jeżeli stawiasz dopiero pierwsze kroki w tej dziedzinie.

Prowadzący bloga poświęconego użyteczności oraz właściciel firmy realizującej audyty serwisów internetowych.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Jak przy pomocy WordPressa stworzyć stronę internetową dla firmy

Publikacje

Co warto analizować na www

Internet Maker

Darmowe ikony do Waszych projektów

Internet Maker

Jakie jeszcze możliwości ma CSS?

Internet Maker

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!