Połącz się z nami

Newsy

Premiera CMSa Bartle

Parę dni temu premierę miała pierwsza w 100% stabilna wersja nowego polskiego CMS ? Bartle.  Czym chwalą się autorzy?

Oczywiste jest, że nie ma sensu tworzyć programu, który nie jest konkurencyjny, dlatego programiści Bartle musieli dobrze przemyśleć swój projekt. Mogli stworzyć kolejny rozbudowany, dużo ważący „kombajn” jak Drupal, Joomla czy WordPress. Uznali to za bezsensowne, tym bardziej należy zaznaczyć, iż większość stron postawionych na wspomnianych CMS wykorzystuje niewielki procent ich potencjału, reszta niepotrzebnie zamula i zajmuje serwer. Skupiono się na tym by Bartle był jak najlżejszy, najszybszy i najprostszy w podpięciu pod własny szablon.

Efekt pracy informatyków można sprawdzić na http://bartle.bate.pl – stronie projektu, gdzie znajduje się wersja demo. Można pobrać tam także pełną wersję i już teraz stawiać strony na tym CMS. Wersja spakowana waży ~ 210 KB, a instalacja jest w pełni zautomatyzowana, jedynie w pliku konfig.php należy podać dane serwera MySQL.

Wersja 1.0 zawiera wszystko co niezbędne by postawić profesjonalną stronę:

– strona główna ? możliwość wstawiania nieograniczonej ilości postów (czyli łatwo postawić bloga)
– nieograniczona ilość podstron
– dodatki takie jak zarządzanie wyznaczonym miejscem w szablonie poprzez CMS (np. reklamą)
– formularz kontaktowy, jedynie w panelu admina musisz ustawić e-mail odbiorcy
– zarządzanie wszelkimi tagami meta itp. ? przyjazne pozycjonowanie

Aktualnie dokonać można tego w paru prostych krokach (instrukcja na stronie http://bartle.bate.pl w zakładce Tutoriale). Jednakże Twórcy Bartle planują stworzyć coś więcej, mianowicie Bartle Web Builder – będzie to program, dzięki któremu każdy całkowicie wizualnie będzie mógł stworzyć swój własny szablon. Co z tego wyniknie? Każdy będzie w stanie postawić zaawansowaną stronę z CMS i indywidualnym, własnym designem, nie znając żadnego języka programowania.

 

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

WordPress – 50 mln instalacji

Newsy

Pluginy do WordPressa które odmienią Twoją stronę

Internet Maker

Jak zrobić szablon na bloga opartego o WordPressa?

Internet Maker

5 sprawdzonych CMS-ów

Internet Maker

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!