Połącz się z nami

Newsy

Poznaliśmy pierwsze szczegóły premiery Nintendo Wii U

Japońska marka Nintendo zapowiedziała na 13 września konferencję, podczas której zaprezentuje kolejną odsłonę konsoli Wii. Zgodnie z zapowiedziami producenta ma być to realna konkurencja dla popularnych urządzeń Sony i Microsoft.

Wielu graczy na całym świecie czeka z niecierpliwością na następcę popularnego Nintendo Wii. Podczas zapowiedzianej właśnie konferencji, która odbędzie się w Nowym Jorku powinniśmy dowiedzieć się kiedy konsola trafi do sprzedaży (niepotwierdzone informacje mówią o Czarnym Piątku czyli 23 listopada), jakie tytuły będą na nią dostępne oraz oczywiście ile będzie kosztować.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, sercem Nintendo Wii U będzie trójrdzeniowy procesor PowerPC (Cache L2 o pojemności 3 MB). Urządzenie będzie dostępne w dwóch opcjach: dla deweloperów z pamięcią RAM 3 GB oraz dla graczy z 1,5 GB pamięci operacyjnej.

Układ graficzny Wii U stworzony został w oparciu o karty AMD z serii r7xx – będzie on obsługiwał cieniowanie wierzchołkowe, geometryczne i pikseli oraz wyświetlał obraz Full HD 1080p z 60 klatkami na sekundę. Wii U będzie standardowo wyposażone jedynie w pamięć flash o pojemności 8 GB z możliwością rozszerzenia za pomocą zewnętrznych kart SD.

Specjaliści od marketingu Nintendo zachwalają swój nowy produkt opisując go jak zdecydowanie wydajniejszy niż Xbox 360 czy PS3.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Znamy pierwsze gry na Xboxa Series X

Gaming

Sony Interactive Entertainment wprowadza w życie inicjatywę Play At Home

Newsy

RECENZJA: Persona 5 Royal

Gaming

Wiosenna Wyprzedaż w PlayStation Store wystartowała!

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!