Połącz się z nami

Internet Maker

PHP5. Tworzenie stron WWW. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie III

Opublikowane

dnia

To już trzecie wydanie książki Andrzeja Kierzkowskiego, tłumaczącej nie tylko podstawy języka PHP 5, ale także zawierającej wiele praktycznych ćwiczeń. Autor od lat pisze książki dotyczące programowania w tym języku, począwszy od wydanego ponad 7 lat temu zbioru ćwiczeń dla PHP 4.

Andrzej Kierzkowski w przystępny sposób tłumaczy podstawy języka włącznie z instalacją serwera do lokalnej obsługi PHP i MySQL. Objaśnia także zasady pracy z plikami, bazą danych, możliwości generowania grafiki za pomocą PHP oraz podstawy programowania obiektowego.

PHP5. Tworzenie stron WWW. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie III

Autorzy: Andrzej Kierzkowski

Helion 10/2008

Stron: 272

Cena: 24,9 zł

Dział \”Klasy i obiekty\” sprawia jednak wrażenie dodanego do książki na siłę. Występuje w nim tylko jeden praktyczny przykład, co nie ułatwia zrozumienia zagadnienia, które często sprawia trudności początkującym programistom.

Przykłady w całej książce przekazują nam sporo wiedzy na temat PHP. Można im jednak zarzucić, że są często oderwane od realnych problemów programistycznych. Autor posługuje się głównie przykładami matematycznymi, jak np. obliczaniem wyznacznika macierzy czy naturalnej potęgi liczby całkowitej. Jest to dodatkowa, niepotrzebna bariera w nauce. Utrudnia poznanie języka tym, którzy zamierzają go wykorzystywać jedynie do prostych zadań lub są zbyt młodzi, aby wiedzieć o co chodzi.

Książka jest dobra, ale nie opuszcza mnie wrażenie, że mogłaby być o wiele lepsza. Z pewnością można dzięki niej poznać podstawy PHP i zdobyć sporo wiedzy. Zbyt naukowe podejście autora może jednak momentami zniechęcać.

Prowadzący bloga poświęconego użyteczności oraz właściciel firmy realizującej audyty serwisów internetowych.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Internet Maker

Pozycjonowanie strony internetowej a reklamy w Internecie – czym się różnią?

Nie masz cierpliwości do pozycjonowania? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Opublikowane

dnia

przez

Chcesz osiągnąć sukces w e-biznesie i zwiększyć widoczność swojej strony w sieci? Nie pozostaje Ci nic innego jak zająć się promocją witryny. Zacznij od inwestycji w pozycjonowanie, czyli zgodnej ze wskazówkami Google optymalizacji strony pod wyszukiwarkę internetową. Pamiętaj, że największa ilość wejść pochodzi właśnie z wyszukiwarek, dlatego zajmowanie wysokiej pozycji w rankingu Google szybko przełoży się na lepsze statystyki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak szybko i łatwo stworzyć stronę mobilną

Opublikowane

dnia

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się przeglądanie stron internetowych na urządzeniach mobilnych. Ba! Samo surfowanie po sieci to w sumie już przeszłość – obecnie zakupy czy płatności mobilne to chleb powszedni dla polskich internautów. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Strona na WordPressie? Grunt to dobry hosting

Opublikowane

dnia

WordPress jest powszechnie uważany za najlepszy system zarządzania treścią zarówno dla prostych blogów i stron, jak i większych serwisów internetowych oraz sklepów. Szacuje się, że już 23% witryn na świecie korzysta z WordPressa, a wśród nich takie marki jak BBC,  MTV czy Sony.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak zabezpieczyć swoje zdjęcia w chmurze

Opublikowane

dnia

Niedawny wyciek nagich zdjęć znanych osobistości wznowił dyskusje na temat bezpieczeństwa naszych prywatnych danych. Jako że część fotografii została wykradziona poprzez iCloud, prezentujemy dziś jak zabezpieczyć swoje dane w chmurze. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak usunąć historię swojej aktywności z Facebooka?

Opublikowane

dnia

Usunięcie swojej aktywności z Facebooka nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Portal społecznościowy daje możliwość zachowania kopii swoich postów oraz zamknięcia całego konta, jednak co w przypadku gdy chcemy usunąć tylko poszczególne wpisy? (więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne