Połącz się z nami

Internet Maker

PHP5. Tworzenie stron WWW. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie III

To już trzecie wydanie książki Andrzeja Kierzkowskiego, tłumaczącej nie tylko podstawy języka PHP 5, ale także zawierającej wiele praktycznych ćwiczeń. Autor od lat pisze książki dotyczące programowania w tym języku, począwszy od wydanego ponad 7 lat temu zbioru ćwiczeń dla PHP 4.

Andrzej Kierzkowski w przystępny sposób tłumaczy podstawy języka włącznie z instalacją serwera do lokalnej obsługi PHP i MySQL. Objaśnia także zasady pracy z plikami, bazą danych, możliwości generowania grafiki za pomocą PHP oraz podstawy programowania obiektowego.

PHP5. Tworzenie stron WWW. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie III

Autorzy: Andrzej Kierzkowski

Helion 10/2008

Stron: 272

Cena: 24,9 zł

Dział \”Klasy i obiekty\” sprawia jednak wrażenie dodanego do książki na siłę. Występuje w nim tylko jeden praktyczny przykład, co nie ułatwia zrozumienia zagadnienia, które często sprawia trudności początkującym programistom.

Przykłady w całej książce przekazują nam sporo wiedzy na temat PHP. Można im jednak zarzucić, że są często oderwane od realnych problemów programistycznych. Autor posługuje się głównie przykładami matematycznymi, jak np. obliczaniem wyznacznika macierzy czy naturalnej potęgi liczby całkowitej. Jest to dodatkowa, niepotrzebna bariera w nauce. Utrudnia poznanie języka tym, którzy zamierzają go wykorzystywać jedynie do prostych zadań lub są zbyt młodzi, aby wiedzieć o co chodzi.

Książka jest dobra, ale nie opuszcza mnie wrażenie, że mogłaby być o wiele lepsza. Z pewnością można dzięki niej poznać podstawy PHP i zdobyć sporo wiedzy. Zbyt naukowe podejście autora może jednak momentami zniechęcać.

Prowadzący bloga poświęconego użyteczności oraz właściciel firmy realizującej audyty serwisów internetowych.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Jeśli nie PHP, to co?

Internet Maker

Biblioteka GD – edytuj grafiki w PHP

Internet Maker

Ćwiczenia w programowaniu aplikacji internetowych w Symfony

Internet Maker

PHP, Microsoft IIS i SQL Server. Projektowanie i programowanie baz danych

Internet Maker

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!