Połącz się z nami

Newsy

Ouya ma być wielkości kostki Rubika

Nikt nie spodziewał się, że innowacyjna konsola gier Ouya będzie ogromnych rozmiarów, nie jest jednak wykluczone, że może być ona nawet mniejsza niż ta prezentowana na zdjęciu obok.

Nasza konsola jest niewielka, około wielkości kostki Rubika, a więc będzie łatwo umieścić ją w dowolnym miejscu w pokoju lub wrzucić do plecaka.

Yves Behar, projektant sprzętu

Wywiad z projektantem konsoli został opublikowany na Kotaku. Ouya ma zostać wyposażona w czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci flash.

O konsoli wiadomo już od jakiegoś czasu, kiedy znalazła się na AngelList.com. Zaraz po tym wydarzeniu producent zapowiedział ją oficjalnie, a sprzęt zyskał kolosalne zainteresowanie na Kickstarterze i zdobył fundusze na rozwój. Mówi się nawet, że w projekt zaangażowanych jest kilka tysięcy inwestorów.

Streaming w przypadku gier wideo wydaje się być obecnie bardzo popularny, tak samo zresztą jak Onlive. Co więcej, Ouya ma w pełni integrować się z Google TV. Czyżby nadchodząca premiera tej konsoli miała idealnie dopasować się do obecnych i przyszłych trendów?

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Samsung QLED najlepszym przyjacielem nowych konsol

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!