SOCJAL
Do góry


Odmieniamy wygląd bloga (cz. 3). Serwisy a’la blog

Od jakiegoś czasu coraz częściej można spotkać całe serwisy prowadzone w formie blogów. Zwykle są to strony zawierające newsy oraz artykuły pisane przez użytkowników lub będące agregatorami treści pobieranych z innych stron poprzez RSS. Na takim blogu warto wstawić spis popularnych artykułów i streszczenia ostatnich wpisów.

Serwisy w formie blogów

Blogi z newsami bywają dosyć popularne, zatem umieszczenie na stronie bloku reklamowego może okazać się bardzo opłacalne. Bardziej niż gdzie indziej, liczy się tu dostęp przez RSS lub e-mail, więc linki do subskrypcji powinny być dobrze widoczne.

Visionary. Jest to prosty i estetyczny szablon, przypominający tradycyjną gazetę. Najnowszy artykuł jest wyróżniony, podczas gdy skróty pozostałych zajmują mniej miejsca, ale także zachęcają do przeczytania. Dodatkowa kolumna zawiera m.in. spis popularnych wpisów, miejsce na materiał wideo, reklamę oraz możliwość subskrypcji przez e-mail i RSS. Szablon dostępny jest pod adresem http://themehybrid.com/demo/visionary/.

Magazine. Jeżeli szablon Visionary może się lekko kojarzyć z papierowym magazynem, to Magazine nie pozostawia złudzeń, co do charakteru naszego bloga. Oprócz standardowego zestawu nowości, ostatniego artykułu itp. elementów, twórcy szablonu przewidzieli również wiele miejsca na umieszczenie reklam (http://www.wp-themes.der-prinz.com/magazine/).

Fakeblog. Fakeblog idealnie nadaje się do luźniejsze serwisu z newsami. Jest nie tylko użyteczny, ale i ma indywidualny charakter. Szablon jest gotowy do pobrania w wersji angielskiej lub niemieckiej spod adresu http://www.fakeblog.de/2007/10/25/overstand-theme-fur-wordpress-23/.

NewsWeek. Oparty o wygląd strony magazynu Business Week, szablon NewsWeek nie zawiera wielu dodatkowych elementów, dlatego nie będzie spowalniał ruchu nawet na najbardziej obleganym blogu, postawionym na słabym serwerze. Jego kod został zoptymalizowany i wypuszczony w dwóch wersjach – darmowej, wymagającej umieszczenia linka zwrotnego i wersji płatnej. Obie wersje są gotowe do pobrania spod adresu http://premiumthemes.net/freethemes/newsweek.html.

Modicus Remix. Modicus Remix łączy cechy bloga newsowego z prywatnym. Dzięki temu nadaje się doskonale do często uaktualnianych blogów prowadzonych przez grupy osób. Szablon jest do pobrania spod adresu http://artculture.com/news/art-culture/modicus-wordpress-theme-remix.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy