Połącz się z nami

Newsy

Nowe opcje prywatności na Facebooku

Mark Zuckerberg przybliża plany portalu społecznościowego.

Opublikowane

dnia

Po wielu aferach związanych z wyciekiem danych użytkowników reputacja Facebooka została nieco nadszarpnięta. Portal stara się odzyskać zaufanie społeczności na wiele sposobów, ale największa aktualizacja prywatności dopiero nadchodzi.

O planowanych zmianach poinformował na swoim blogu sam założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg. Ogłosił on, że portal zupełnie zmieni swoje podejście do prywatności użytkowników i ochrony ich danych osobowych. Wśród udogodnień będzie na przykład szyfrowanie e2e, czyli w całym cyklu od nadawcy do odbiorcy (które ma trafić także do aplikacji Messenger) oraz specjalne opcje, pozwalające zupełnie ukryć dane personalne przed podejrzeniem przez osoby trzecie – nawet agencje rządowe. Ponadto Zuckerberg wskazał na konieczność łatwiejszego usuwania zawartości z platformy, tak, aby po wciśnięciu opcji „usuń” nie pozostawała ona na serwerach oraz większe bezpieczeństwo tego, co umieszczamy na portalu.

Założyciel Facebooka podał WhatsApp jako przykład dobrze zaprojektowanego rozwiązania dbającego o prywatność użytkowników – bezpieczny, szyfrowany komunikator z dodatkowymi opcjami. W tym samym kierunku ma udać się także portal społecznościowy, który ma stawiać przede wszystkim na prywatność użytkowników. Jeśli zmiany te wejdą w życie, będzie to drastyczna przemiana dla Facebooka, który do tej pory stawiał przede wszystkim na gromadzenie danych. Mark Zuckerberg twierdzi nawet, że ochrona informacji o użytkownikach może nawet sprawić, że portal zostanie zabroniony w niektórych krajach, i że jest to ryzyko, które Facebook jest gotowy podjąć. Kiedy zapowiedzi te wejdą w życie? Tego jeszcze nie wiemy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne