SOCJAL
Do góry

Nintendo planuje kolejną retro konsolę

Pod koniec tego roku zobaczymy zminiaturyzowaną wersję konsoli SNES.

Jeśli nie udało się wam nabyć odświeżonej wersji konsoli NES, która wyprzedała się na pniu w ostatnim czasie, to nie smućcie się, gdyż Nintendo planuje kolejny retro hit w postaci mini wersji kultowej konsoli SNES.

Jak podaje serwis Eurogamer źródła powiązane z firmą Nintendo zapewniają, że pod koniec tego roku zobaczymy zminiaturyzowaną wersję konsoli SNES. Zachowa on format i rozwiązania z NES-a mini, którego produkcja właśnie dobiegła końca. Oznacza to, że na pokładzie nowego SENS-a znajdziemy pre-instalowane gry takie jak chociażby Super Metroid, The Legend of Zelda: A Link to the Past, Super Mario World czy Street Fighter II Turbo.

Po ogromnym sukcesie konsoli NES mini, Nintendo szuka teraz kolejnych odgrzewanych kotletów i trudno im się dziwić. Po kilku latach posuchy firma w końcu wraca do pierwszej ligi z nową konsolą Switch i swoimi retro strzałami. Co ciekawe Nintendo nie spodziewało się takiego sukcesu małego NES-a, co potwierdzają niejako problemy firmy z dotrzymaniem tempa popytowi na ten produkt. Najpewniej w przypadku SENS-a samuraje będą już lepiej przygotowani.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy