Połącz się z nami

Internet Maker

MyPhoto 3.02 – prosty przepis na własną galerię

Internetowe galerie to doskonały sposób na publikację zdjęć online. Skorzystaj z programu MyPhoto 3.02, aby założyć własny album.

MyPhoto sprawia, że stworzenie nowej galerii fotografii to zadanie banalnie proste. Po prostu zaimportuj własne zdjęcia bezpośrednio z aparatu, dysku twardego lub dowolnej innej lokalizacji i uporządkuj je za pomocą interfejsu MyPhoto.

Dokonaj kilku poprawek, korzystając z podstawowych narzędzi do edycji zdjęć, a po wybraniu tych, które chciałbyś opublikować, kliknij raz i drugi i oto wszystko jest już w sieci. Możesz wybierać spośród zestawu szablonów, z których każdy zawiera pomocny indeks z miniaturkami.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o MyPhoto, odwiedź stronę http://www.prosidio.com. Zawiera ona szczegółowe informacje na temat programu, prezentację różnych szablonów oraz wskazówki na temat konfiguracji serwera FTP.

Aby zaktualizować MyPhoto do najnowszej wersji, wybierz w programie menu Help, a następnie kliknij na opcji Check for Updates. MyPhoto automatycznie porówna numer twojej wersji z najnowszą obowiązującą i przekaże wszystkie dalsze instrukcje.

Stwórz swoją pierwsza galerię

{tlo_1}

Krok 1: Zaimportuj swoje zdjęcia

Przy pierwszym uruchomieniu MyPhoto zostaniesz poproszony o zarejestrowanie programu (poprzez podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu e-mail). Potem będziesz już mógł przenieść wszystkie fotografie z dysku twardego, aparatu, płyty CD lub karty pamięci. Dzięki temu będziesz mógł przeglądać oraz opisywać dowolne zdjęcia w głównym oknie programu.

{/tlo}

{tlo_0}

Krok 2: Dokonaj edycji

MyPhoto zawiera kilka podstawowych narzędzi służących do edycji zdjęć. Wybierz plik, kliknij na menu Edit i wybierz jedną z opcji pozwalających na przycięcie fotografii, jej rozjaśnienie lub przyciemnienie oraz usunięcie efektu czerwonych oczu. Możesz także przerobić zdjęcie na czarno białe, dokonywać powiększeń i obracać. A także dołączyć do plików swoje komentarze.

{/tlo}{tlo_1}

Krok 3: Stwórz własny album

W celu publikacji własnego albumu w internecie, zaznacz zdjęcia, które chciałbyś w nim zamieścić i kliknij na ikonie Phlog Album na pasku nawigacyjnym. Spowoduje to uruchomienie nowego kreatora. Określ stronę startową, serwer i wygląd. Możesz wybierać spośród kilku gotowych szablonów i ustawień.

{/tlo}

{tlo_0}

Krok 4: SkonfigurujFTP

Zostaniesz również poproszony o skonfigurowanie klienta FTP. Wpisz wszystkie wymagane informacje, a następnie zadecyduj czy chciałbyś aby album zawierał twój adres e-mail oraz czy program MyPhoto ma wgrać na serwer również zdjęcia w oryginalnym rozmiarze. Na koniec możesz powiadomić o nowej stronie swoich znajomych.

{/tlo}

{tlo_1}

Krok 5: Stwórz listę odbiorczą

Distribution List Wizard (Kreator List Odbiorczych) pozwala na wybranie jednego lub całej grupy adresów z twojej książki adresowej (możesz także dodać nowe kontakty ręcznie). W następnym kroku powinieneś określić rozmiar zdjęć i zadecydować o ich wysyłaniu (bądź nie) znajomym w formie załącznika. Możesz również zawrzeć w rozsyłanej wiadomości kilka słów od siebie.

{/tlo}

{tlo_0}

Krok 6: Obejrzyj swoją galerię

Kliknij na opcji Publish. MyPhoto rozpocznie generowanie nowego albumu. Możesz sprawdzić efekt pracy programu, a jeżeli zechcesz dodać nowe zdjęcia, kliknij na ikonie Phlog. W uruchomionym w ten sposób kreatorze będziesz mógł wybrać zdjęcia przeznaczone do importu oraz określić ich rozmiar.

{/tlo}

Informacje

Producent: Prosidio
Strona WWW: http://www.prosidio.com
Minimalne wymagania: Windows XP
Cena: 49.95$

Administrator, programista systemów operacyjnych i aplikacji internetowych. Internetem zajmuje się od 1998 roku, niemal od początku działając również jako dziennikarz branżowy.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Moment prezentuje obiektyw 58 mm do smartfonów

Newsy

Zarabiaj na robieniu zdjęć

Newsy

Nie tylko Flickr: internetowe galerie zdjęć

Newsy

Fotografia cyfrowa w podróży. Przewodnik

Internet Maker

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!