Połącz się z nami

Technologie

Lenovo prezentuje laptopa ze składanym ekranem

Najciekawszy przedstawiciel rodziny ThinkPad X1.

Opublikowane

dnia

Po składanych telefonach i telewizorach przyszedł czas na kolejny gadżet z giętkim ekranem. Tym razem mamy do czynienia z laptopem od Lenovo. Zgodnie z zapowiedziami producenta, ma on być pełnoprawnym komputerem, a nie urządzeniem pomocniczym.

Tym, co najbardziej zwraca uwagę w laptopie z serii ThinkPad X1, jest niewątpliwie ekran. To 13,3-calowy panel OLED w formacie 4:3 i rozdzielczości 1920 x 1440, przez którego środek biegnie zawias o wielu kątach otwarcia. Po złożeniu sprzęt ma mieć format dużej książki. Z urządzenia będzie można korzystać na dwa sposoby: przy pełnym rozłożeniu i podłączeniu bezprzewodowych peryferiów będzie zachowywało się ono jak standardowy komputer, a w „trybie laptopa” jedna z połówek wyświetlacza przejmie funkcję klawiatury. Ekran otrzyma wsparcie dla rysików Wacom i specjalną powłokę chroniącą przed uszkodzeniem – Lenovo zapewnia, że została ona ukryta, więc użytkownicy nie będą próbowali jej zedrzeć, jak miało to miejsce w przypadku Samsunga Galaxy Fold.

Pod względem specyfikacji wiadomo niewiele – laptop będzie działał na Windowsie i otrzyma procesor od Intela, najprawdopodobniej Core. Producent podkreśla, że nowy ThinkPad X1 ma być pełnowymiarowym komputerem do pracy, a nie urządzeniem pomocniczym, dlatego otrzyma on „wnętrzności” znane z innych laptopów Lenovo. Akumulator ma wystarczyć na cały dzień korzystania z urządzenia, a doładujemy go za pomocą portu USB-C. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, komercyjna premiera nowego ThinkPada X1 odbędzie się już w przyszłym roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne