Połącz się z nami

Technologie

Lenovo prezentuje laptopa ze składanym ekranem

Najciekawszy przedstawiciel rodziny ThinkPad X1.

Opublikowane

dnia

Po składanych telefonach i telewizorach przyszedł czas na kolejny gadżet z giętkim ekranem. Tym razem mamy do czynienia z laptopem od Lenovo. Zgodnie z zapowiedziami producenta, ma on być pełnoprawnym komputerem, a nie urządzeniem pomocniczym.

Tym, co najbardziej zwraca uwagę w laptopie z serii ThinkPad X1, jest niewątpliwie ekran. To 13,3-calowy panel OLED w formacie 4:3 i rozdzielczości 1920 x 1440, przez którego środek biegnie zawias o wielu kątach otwarcia. Po złożeniu sprzęt ma mieć format dużej książki. Z urządzenia będzie można korzystać na dwa sposoby: przy pełnym rozłożeniu i podłączeniu bezprzewodowych peryferiów będzie zachowywało się ono jak standardowy komputer, a w „trybie laptopa” jedna z połówek wyświetlacza przejmie funkcję klawiatury. Ekran otrzyma wsparcie dla rysików Wacom i specjalną powłokę chroniącą przed uszkodzeniem – Lenovo zapewnia, że została ona ukryta, więc użytkownicy nie będą próbowali jej zedrzeć, jak miało to miejsce w przypadku Samsunga Galaxy Fold.

Pod względem specyfikacji wiadomo niewiele – laptop będzie działał na Windowsie i otrzyma procesor od Intela, najprawdopodobniej Core. Producent podkreśla, że nowy ThinkPad X1 ma być pełnowymiarowym komputerem do pracy, a nie urządzeniem pomocniczym, dlatego otrzyma on „wnętrzności” znane z innych laptopów Lenovo. Akumulator ma wystarczyć na cały dzień korzystania z urządzenia, a doładujemy go za pomocą portu USB-C. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, komercyjna premiera nowego ThinkPada X1 odbędzie się już w przyszłym roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Odtwarzacz multimedialny VLC z poważną luką bezpieczeństwa

Opublikowane

dnia

Odtwarzacz VLC Media Player to jeden z najpopularniejszych programów tego typu od wielu lat. Okazuje się jednak, że miliony jego użytkowników są obecnie narażone na atak z zewnątrz przez lukę, która znajduje się w ostatniej wersji oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne