Połącz się z nami

Newsy

Konami zażegnało spór prawny z Maradoną

Japoński deweloper stanął na głowie, aby wyjść z tej sytuacji z „twarzą”.

Opublikowane

dnia

Powstały niedawno spór pomiędzy firmą Konami, a sportową legendą został dość szybko zażegnany, po tym jak japoński deweloper sięgnął głęboko do kieszeni. Diego Maradona oskarżał twórców gry Pro Evolution Soccer 2017 o bezprawne wykorzystanie jego podobizny.

Co prawda do mediów nie trafiła informacja o sumie jaka przekonała genialnego Diego złożenia broni, ale można się spodziewać, że nie była ona mała, gdyż na negocjacje udał się sam prezes Konami Takayuki Kubo. W ramach osiągniętego porozumienia Maradona będzie promował serię Pro Evolution Soccer do 2020 roku. Sam piłkarz ogłosił też, że część pieniędzy jakie otrzyma od Konami przeznaczy na budowę boisk piłkarskich dla młodzieży w Argentynie.

W obliczu problemów jakie seria PES ma ze swoim wieloletnim konkurentem od EA (FIFA) można się było spodziewać, iż japoński deweloper stanie na głowie, aby wyjść z tej sytuacji z „twarzą”. To czy postać Maradony w magiczny sposób pomoże PES-owi w odebraniu piłki rywalowi okaże się na przestrzeni dwóch kolejnych lat.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne