Połącz się z nami

Zapytaj T3

Jakie motoryzacyjne gadżety warto kupić?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

W bieżącym roku będziemy mieli do czynienia z debiutem wielu ciekawych technologii oraz rozwojem rozwiązań, które od jakiegoś czasu znajdują swe zastosowanie w branży motoryzacji. Na pewno warto śledzić to, jak będą kształtować się losy inteligentnych systemów Apple CarPlay i Android Auto – wielu producentów samochodów coraz częściej montuje je w swoich modelach, dzięki czemu oferują one bardzo głęboką integrację wielu funkcji multimedialnych auta ze smartfonem będącym w posiadaniu kierowcy.

Interesująco przedstawia się również temat wideorejestratorów. Popularność tych urządzeń rośnie w iście oszałamiającym tempie, co pozwala mieć nadzieję, że ich kolejne generacje będą wyposażane w nowe, przydatne kierowcom funkcje. Jeśli już dziś chciałbyś kupić sobie sprzęt cechujący się świetną użytecznością, to powinieneś zainteresować się nabyciem Mio MiVue 658 Wi-Fi. Rzeczony wideorejestrator poza nagrywaniem filmów w rozdzielczości 2304×1296 pikseli, może również pracować w charakterze substytutu aparatu fotograficznego, pozwalającego na wykonanie 4-megapikselowych zdjęć. Produkt firmy Mio posiada także wbudowane moduły GPS i Wi-Fi, dzięki którym można zapisać trasę naszego przejazdu na mapach Google oraz błyskawicznie udostępnić zarejestrowany materiał za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Osobom mającym bzika na punkcie doskonalenia swojej jazdy można polecić urządzenie o nazwie Curfer, wyprodukowane przez firmę TomTom. Ma ono postać niewielkiego dongla, który po umieszczeniu w aucie zaczyna pełnić rolę narządzia służącego do skrupulatnej analizy wielu parametrów charakteryzujących sposób, w jaki dany kierowca prowadzi swój samochód. Zebrane dane przesyłane są do aplikacji, z poziomu której można dokładnie dowiedzieć się o nawykach za kółkiem. Co ciekawe, w zależności od rodzaju prezentowanego stylu jazdy posiadacz tego gadżetu może zdobywać odznaki, motywujące go do poprawy swych umiejętności.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Mazda CX-30

Moto

TEST: Audi RS6 Avant

Moto

TEST: Nissan Micra

Moto

TEST: Hyundai i30 Wagon

Moto

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!