Połącz się z nami

Zapytaj T3

Jak sprawić, by moje dziecko pokochało technologie?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Będę z tobą szczery do bólu. Dzisiejsze dzieci uwielbienie do nowoczesnych urządzeń przejęły z genami rodziców, dlatego też nie masz absolutnie żadnych powodów, by martwić się o ryzyko „technologicznego wykluczenia” twojej pociechy. Idę o zakład, że twój brzdąc o wiele łatwiej poradziłby sobie z nauką obsługi tabletu czy komputera niż ty będąc w jego wieku i twierdzę tak bez żadnego ukrytego sarkazmu.

Jeśli szukasz jednego produktu, który będzie zdolny zachęcić dziecko do szeroko rozumianej technologicznej kreatywności, to powinieneś postawić na Minecrafta. Tak, dobrze słyszysz – grę studia Mojang można spokojnie uważać za cyfrowy odpowiednik klocków LEGO, gdyż cała rozgrywka opiera się w niej na budowaniu wirtualnego świata z sześciennych bloków. Minecraft wyzwala w maluchu kreatywność, pozwala na tworzenie praktycznie dowolnych rzeczy i poprzez świetną zabawę uczy rozwiązywania wielu logicznych problemów. Nie trzeba chyba dodawać, że poza tymi aspektami gra ta zapewni też maluchowi mnóstwo frajdy, gdyż poza budowaniem będzie on mógł np. prowadzić hodowlę różnych gatunków rozpikselowanych zwierząt lub podróżować po ogromnym świecie w celu odkrywania nowych krain.

Popularność Minecrafta wśród dzieci jest na tyle duża, że na YouTube aż roi się od filmików poświęconych tej grze. Co istotne, większość z nich jest nagrywana przez małoletnich graczy, którzy sami (lub z pomocą rodziców) chwalą się przed światem swoimi budowlami, przy okazji zgłębiając tajniki prostego montażu/edycji plików wideo.

Jeśli chcesz, możesz zachęcić swoją latorośl do wrzucania na YouTube filmików o Minecrafcie. W przypadku gry na peceta wystarczy odpowiednie oprogramowanie, w przypadku konsol musisz kupić jakieś urządzenie służące do przechwytywania sygnału A/V. Przykładem takiego sprzętu może być Game Capture HD firmy Elgato – przy odrobinie szczęścia uda ci się go nabyć za kwotę ok. 650 PLN.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapytaj T3

Czy istnieje naprawdę bezobsługowy odkurzacz?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Wiele zależy od tego, co mieści się w twojej definicji słowa „bezobsługowy”. Jeśli wystarczy ci fakt, że nie musisz wstawać z kanapy i samodzielnie zaglądać w każdy kąt pomieszczenia, a nie przeszkadza ci konieczność regularnego opróżniania pojemnika na kurz, dobrym kompanem dla ciebie będzie iRobot Roomba e5 (2 500 PLN, www.irobot.pl). Ten sprytny robot sprząta wydajnie i precyzyjnie, rozpoznając zabrudzone miejsca i odkurzając je szczególnie dokładnie. Dzięki zaawansowanemu systemowi rozpoznawania przeszkód nie utknie on pod meblami ani nie „zawiesi” się na progach, więc podczas sprzątania nie będziesz musiał go samodzielnie ratować. Możesz także wydawać mu polecenia za pomocą aplikacji mobilnej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak sprawić, by sprzęt smart home nie rzucał się w oczy?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

A zatem nie należysz do miłośników stylistyki spod znaku „duże pudełko z błyszczącego, białego plastiku”? Spokojnie, inteligentne gadżety ewoluują tak szybko, że znajdziesz wśród nich także nieco bardziej dyskretne opcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak wybrać ładowarkę bezprzewodową?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Na pierwszy rzut oka wszystkie ładowarki bezprzewodowe mogą wydawać się takie same, ale przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Najważniejszym z nich jest moc ładowania. Najtańsze ładowarki oferują od 5 W mocy, ale wartość ta nie zawsze jest wystarczająca, aby szybko podładować high-endowego smartfona. Zasada jest prosta: im więcej, tym lepiej. Telefony Apple współpracują ze standardem 7,5 W, a Samsunga – 9 W, dlatego ładowarka o takiej lub większej mocy powinna spełnić twoje oczekiwania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Chcę kupić najnowszy telewizor Samsung QLED. Czy to dobry wybór?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Zdecydowanie tak! Mam dla ciebie dobrą wiadomość – w tym roku telewizory Smart TV od Samsunga otworzyły się na użytkowników urządzeń Apple. Nowe modele, jak również te z poprzedniego roku, otrzymają aplikację iTunes Movies, która pozwala na korzystanie z konta iTunes na ekranie telewizora.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Czego możemy się spodziewać po sieci 5G?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Zatem usiądź wygodnie, bo mamy wiele do omówienia. Jak nietrudno się domyślić, 5G to najnowszy standard sieci komórkowej, który ma zastąpić powoli starzejące się 4G. Nowa sieć charakteryzuje się wielokrotnie większą przepustowością niż jej poprzednik – każdy nadajnik będzie musiał zapewnić objętym nim użytkownikom prędkość łącza rzędu 20 Gb/s, co przełoży się na wielokrotnie szybsze transfery danych za pomocą sieci komórkowej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne