Połącz się z nami

Newsy

iPhone 8 z ekranem bez ramki

Czy znamy ostateczny wygląd smartfona Apple?

W dziesięciolecie wydania pierwszego iPhone’a, jego nadchodząca ósma generacja budzi wiele zainteresowania. Nic dziwnego – każdy kultowy smartfon od Apple wprowadzał coś nowego (czasem bardzo dyskusyjnego, jak brak wejścia słuchawkowego w poprzedniej wersji), a tym razem wszystkie przesłanki wskazują, że jest na co czekać.

Najnowsze przecieki potwierdzają to, co powtarzało się w prawie wszystkich plotkach – ekran nowego iPhone’a niemal na pewno będzie zajmował prawie cały front telefonu. Z przodu znajdzie się jedynie głośnik, przedni aparat oraz dioda powiadomień. To designowe rozwiązanie oznacza, że z telefonu ostatecznie zniknie charakterystyczny dla iPhone’a przycisk Home, który w obecnej, siódmej generacji przeszedł redesign do postaci dotykowej płytki. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, czy Home jeszcze się pojawi (np. w postaci wirtualnego przycisku na ekranie).

Apple wyraźnie odchodzi od charakterystycznej dla siebie stylistyki telefonów na rzecz designu zbliżonego do produktów konkurencji – szczególnie Samsunga Galaxy S8 i LG G6. Z jednej strony ułatwi to walkę o klienta, skuszonego wizją dużego, funkcjonalnego ekranu płynnie działającego z goglami VR. Niektórzy konsumenci, ceniący unikalny design linii iPhone i pragnący wyróżniać się wśród innych użytkowników smartfonów, mogą jednak zrezygnować z zakupu. O ostatecznym sukcesie iPhone’a 8 decydować będzie nie tylko design, ale również jego specyfikacje – a na te musimy jeszcze poczekać.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Oficjalna premiera Sony Xperia 5 II

Newsy

Apple Watch Series 6 i Watch SE – nowe smartwatche

Newsy

Apple prezentuje nową generację iPada i iPada Air

Newsy

Apple daje zielone światło apkom do streamingu gier

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!