Połącz się z nami

Newsy

iPhone 8 z ekranem bez ramki

Czy znamy ostateczny wygląd smartfona Apple?

Opublikowane

dnia

W dziesięciolecie wydania pierwszego iPhone’a, jego nadchodząca ósma generacja budzi wiele zainteresowania. Nic dziwnego – każdy kultowy smartfon od Apple wprowadzał coś nowego (czasem bardzo dyskusyjnego, jak brak wejścia słuchawkowego w poprzedniej wersji), a tym razem wszystkie przesłanki wskazują, że jest na co czekać.

Najnowsze przecieki potwierdzają to, co powtarzało się w prawie wszystkich plotkach – ekran nowego iPhone’a niemal na pewno będzie zajmował prawie cały front telefonu. Z przodu znajdzie się jedynie głośnik, przedni aparat oraz dioda powiadomień. To designowe rozwiązanie oznacza, że z telefonu ostatecznie zniknie charakterystyczny dla iPhone’a przycisk Home, który w obecnej, siódmej generacji przeszedł redesign do postaci dotykowej płytki. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, czy Home jeszcze się pojawi (np. w postaci wirtualnego przycisku na ekranie).

Apple wyraźnie odchodzi od charakterystycznej dla siebie stylistyki telefonów na rzecz designu zbliżonego do produktów konkurencji – szczególnie Samsunga Galaxy S8 i LG G6. Z jednej strony ułatwi to walkę o klienta, skuszonego wizją dużego, funkcjonalnego ekranu płynnie działającego z goglami VR. Niektórzy konsumenci, ceniący unikalny design linii iPhone i pragnący wyróżniać się wśród innych użytkowników smartfonów, mogą jednak zrezygnować z zakupu. O ostatecznym sukcesie iPhone’a 8 decydować będzie nie tylko design, ale również jego specyfikacje – a na te musimy jeszcze poczekać.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne