SOCJAL
Do góry

IFA 2011: Dotykowa plazma LG

LG Electronics zaprezentowało plazmę z dotykowym ekranem, która oferuje wszystkie zalety komputera z dostępem do Internetu. Widzowie mogą obsługiwać wyświetlane treści, bezpośrednio dotykając ekran specjalnie skonstruowanym piórem.

Użytkownicy mogą uaktywnić tryb dotykowy po naciśnięciu jednego przycisku na pilocie zdalnego sterowania, natomiast sam interfejs jest prosty w obsłudze. W trybie dotykowym użytkownicy mogą uzyskać dostęp do plików utworzonych na komputerze, a następnie pracować na nich, edytować i przenosić zawartość w różne miejsca na ekranie. Telewizor obsługuje jednocześnie dwa pióra, których akumulatory można ładować za pośrednictwem portów USB znajdujących się na tylnym panelu telewizora.

Przy użyciu dołączonego oprogramowania początkujący artyści mogą rysować bezpośrednio na ekranie. Jeśli do komputera podłączona jest drukarka możemy wydrukować swoje ?dotykowe? arcydzieła. Bardziej zaawansowane funkcje oprogramowania to galeria z wbudowaną opcją pokazu slajdów, kalendarz rodzinny i cyfrowa ramka na zdjęcia, pozwalająca użytkownikom wstawić swoje prace w dowolnie wybraną oprawę. Telewizor dotykowy umożliwia również uzyskanie połączenia z Internetem.

Telewizor dotykowy wyposażony jest w ochronną taflę odpornego na zarysowanie szkła na matrycy, funkcję wyświetlania obrazu w systemie RGB oraz jasność zoptymalizowaną pod kątem wyrazistości obrazu. Komfort wizualny jest jeszcze większy dzięki funkcji automatycznej kontroli ostrości oraz nasycenia kolorów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy