Połącz się z nami

Newsy

HP: Nie ma przyszłości dla Microsoftu i Intela

Przyszłość technologii komputerowej najprawdopodobniej nie będzie należeć do Microsoftu i Intela. Taką opinię wydał Sridhar Solur na konferencji HP Discover w Barcelonie.

„W 2012 roku zostało sprzedanych ponad 300 milionów komputerów PC. Głównymi graczami na rynku byli Intel oraz Microsoft. Jednak zastanówmy się przez chwilę, jaki model biznesowy przyjęły te dwie korporacje w 2012 roku. Obecnie mamy już prawie rok 2014. Liczba wszystkich sprzedanych urządzeń mobilnych to 3 miliardy. Spójrzmy na głównych graczy na tym rynku. Mamy tutaj ARM. Różnica w modelu biznesowym ARM i Intela jest olbrzymia. Zerknijmy teraz na systemy operacyjne. Microsoft jest jedyną firmą, która pobiera opłaty za OS. Obecna sytuacja ma się nijak do tej, która będzie miała miejsce za dwa lata. W 2016 roku pojawi się kolejna fala. Mówimy tutaj o 30 miliardach połączonych urządzeń.”

Microsoft i Intel chcą przejąć kontrolę na swoim rodzimym rynku i jednocześnie zawojować branżę mobilną. Jednak obie te firmy są daleko w polu za konkurentami. Z technologii opartej na architekturze ARM korzystają teraz Qualcomm, Nvidia, Samsung, Google oraz Apple, i to właśnie te firmy są głównymi graczami.

Solur stwierdził również, że pojawienie się technologii, którą można nosić na sobie (mowa np. o zegarkach nowej generacji) sprzyja jeszcze większemu wpływowi ARM.

Student Informatyki i Ekonometrii na Politechnice Gdańskiej, zapalony fotograf i multiinstrumentalista.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Microsoft Surface Headphones 2

Testy

Microsoft zdradza tytuły startowe Xboxa Series X/S

Newsy

Nowa aplikacja Xbox z możliwością streamingu gier na smartfony z Androidem

Newsy

NVIDIA wykupuje ARM za 40 mld USD

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!