Połącz się z nami

Newsy

Dron PowerRay dla wędkarzy

Aplikacja powiadomi nas kiedy ryba zbliży się do naszego spławika.

Jeśli wydawało się wam, że na targach CES 2017 zapomniano o potrzebach wędkarzy to się srogo pomyliliście. Każdy zapalony fan wędkowania i nowych technologii będzie już niedługo w stanie połączyć swoje dwie pasje dzięki specjalnemu pomocnikowi od firmy PowerRay.

Nikt z nas z całą pewnością nie chciałby być rybą, która wejdzie w kontakt z podwodnym dronem PowerRay. Zaprezentowany na targach CES 2017 gadżet na stać się najlepszym przyjacielem każdego wędkarza. Co prawda urządzenie to nie złapie za nas ryby, ale zdecydowanie zwiększy szanse w ej nierównej walce. Zdaniem firmy PowerVision PowerRay będzie korzystał z sonaru i diod LED, które mają zwabić ryby w okolice naszego spławika. Na pokładzie znajduje się również kamera, która będzie w stanie nagrywać filmy w jakości 4K. Nie jest to być może szczególnie fair w stosunku do ryb, ale przynajmniej pozwoli nam na powrót do domu z wędkowania z czymś więcej niż tylko pustymi puszkami po piwie.

Sam sonar jest w stanie wytropić rybę oddaloną o 40 metrów i zanurzyć się na głębokość 30 metrów. Sygnał wideo jest przesyłany bezpośrednio na naszego smartfona za pośrednictwem Wi-Fi dzięki dedykowanej aplikacji. Leniwych poszukiwaczy spokoju na łonie natury z pewnością ucieszy również fakt, że aplikacja powiadomi nas kiedy ryba zbliży się do naszego spławika. Najbardziej ambitni wędkarze mogą nawet skorzystać z headsetu VR, ale przyznam, że nawet dla nas jest to już mała przesada… Jeśli jesteście zainteresowani tym gadżetem to pre-ordery ruszają w lutym. Póki co, dron PowerRay nie otrzymał jeszcze ceny.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: DJI Mavic Air 2

Testy

Urban Outdoor, SH/FT i ICONS – trzy kolekcje od Columbia Sportswear dla fanów aktywnego życia

Newsy

TEST: Fitbit Charge 4

Testy

Na szlak z nawigacją Mio Cyclo Discover

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!