SOCJAL
Do góry

Disney rezygnuje ze współpracy z Netflixem

Nowy serwis streamingowy w 2019 roku.

Jednym z największych walorów serwisu streamingowego Netflix jest jego bogactwo. Oprócz seriali Netflix oferuje filmy fabularne i dokumentalne, a ostatnio znacząco rozszerzył swoją ofertę animacji. Popularności najwyraźniej pozazdrościł mu Disney, który planuje wycofać swoje programy z serwisu streamingowego i otworzyć swój własny.

Decyzja ta może dziwić – w końcu jakiś rok temu Disney ustanowił Netflix jedynym serwisem streamingowym upoważnionym do wyświetlania filmów spod znaku Disney, Marvel, Lucasfilm i Pixar. Skąd ta nagła zmiana? Podstaw decyzji o zakończeniu współpracy można upatrywać się w pojawiających się od pewnego czasu plotkach o planach Disneya dotyczących zakupu Netflixa. Serwis streamingowy nie był zainteresowany, dlatego Disney postanowił założyć swój.

Serwis streamingowy Disneya ma zawierać wszystkie nowe i stare filmy z wytwórni i podległych jej podmiotów, jak również programy z kanałów telewizyjnych Disney Channel, Disney Junior i Disney XD. Na chwilę obecną wszystkie dostępne informacje na temat nowego serwisu streamingowego dotyczą Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo, jak decyzja Disneya wpłynie na dostępność filmów wytwórni np. w Polsce i czy jego serwis streamingowy dotrze do Europy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy