Połącz się z nami

Newsy

Craig Wright jest twórcą Bitcoina

Zgodność tych informacji potwierdzają również liczni członkowie społeczności Bitcoin.

Opublikowane

dnia

Craig Wright, człowiek podejrzewany od jakiegoś czasu o ukrywanie się pod pseudonimem „Satoshi Nakamoto”, potwierdził publicznie, iż jest tajemniczym twórcą elektronicznej waluty Bitcoin.

Jak donosi telewizja BBC, Wright dostarczył odpowiednie dowody, które potwierdzają, iż rzeczywiście jest on twórcą tej kontrowersyjnej waluty. Wśród dowodów są między innymi dane wskazujące na konkretne Bitcoiny, w których posiadaniu był tylko i wyłącznie ich twórca. Zgodność tych informacji potwierdzają również liczni członkowie społeczności Bitcoin. Od kilku lat za oficjalnego twórcę waluty uważano postać o imieniu Satoshi Nakamoto. Teraz jednak wiemy, iż był to jedynie pseudonim Wrighta, który starał się pozostać anonimowy. Jak donosi sam Wright, zmienił on zdanie w nadziei, iż pozwoli to zachować prywatność osobom z jego otoczenia.

Inne zdanie niż BBC ma jednak The Economist, który twierdzi, iż nigdy nie będziemy w stanie jednoznacznie wskazać twórcy Bitcoinów, z uwagi na ich naturę i możliwość fałszowania dowodów. Sam Wright odmawia dalszych wywiadów i kontaktów z prasą. Poza wywiadem udzielonym BBC nie planuje on kolejnych publicznych występów.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google pokazuje zapowiedź Pixela 4

Podwójny aparat na charakterystycznym, kwadratowym polu.

Opublikowane

dnia

Stare porzekadło mówi „jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich”. W odpowiedzi na pojawiające się wycieki i spekulacje Google postanowiło oficjalnie potwierdzić prace nad Pixelem 4 i opublikować jego pierwsze oficjalne zdjęcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne