Połącz się z nami

Newsy

Craig Wright jest twórcą Bitcoina

Zgodność tych informacji potwierdzają również liczni członkowie społeczności Bitcoin.

Opublikowane

dnia

Craig Wright, człowiek podejrzewany od jakiegoś czasu o ukrywanie się pod pseudonimem „Satoshi Nakamoto”, potwierdził publicznie, iż jest tajemniczym twórcą elektronicznej waluty Bitcoin.

Jak donosi telewizja BBC, Wright dostarczył odpowiednie dowody, które potwierdzają, iż rzeczywiście jest on twórcą tej kontrowersyjnej waluty. Wśród dowodów są między innymi dane wskazujące na konkretne Bitcoiny, w których posiadaniu był tylko i wyłącznie ich twórca. Zgodność tych informacji potwierdzają również liczni członkowie społeczności Bitcoin. Od kilku lat za oficjalnego twórcę waluty uważano postać o imieniu Satoshi Nakamoto. Teraz jednak wiemy, iż był to jedynie pseudonim Wrighta, który starał się pozostać anonimowy. Jak donosi sam Wright, zmienił on zdanie w nadziei, iż pozwoli to zachować prywatność osobom z jego otoczenia.

Inne zdanie niż BBC ma jednak The Economist, który twierdzi, iż nigdy nie będziemy w stanie jednoznacznie wskazać twórcy Bitcoinów, z uwagi na ich naturę i możliwość fałszowania dowodów. Sam Wright odmawia dalszych wywiadów i kontaktów z prasą. Poza wywiadem udzielonym BBC nie planuje on kolejnych publicznych występów.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne