Połącz się z nami

Newsy

Craig Wright jest twórcą Bitcoina

Zgodność tych informacji potwierdzają również liczni członkowie społeczności Bitcoin.

Craig Wright, człowiek podejrzewany od jakiegoś czasu o ukrywanie się pod pseudonimem „Satoshi Nakamoto”, potwierdził publicznie, iż jest tajemniczym twórcą elektronicznej waluty Bitcoin.

Jak donosi telewizja BBC, Wright dostarczył odpowiednie dowody, które potwierdzają, iż rzeczywiście jest on twórcą tej kontrowersyjnej waluty. Wśród dowodów są między innymi dane wskazujące na konkretne Bitcoiny, w których posiadaniu był tylko i wyłącznie ich twórca. Zgodność tych informacji potwierdzają również liczni członkowie społeczności Bitcoin. Od kilku lat za oficjalnego twórcę waluty uważano postać o imieniu Satoshi Nakamoto. Teraz jednak wiemy, iż był to jedynie pseudonim Wrighta, który starał się pozostać anonimowy. Jak donosi sam Wright, zmienił on zdanie w nadziei, iż pozwoli to zachować prywatność osobom z jego otoczenia.

Inne zdanie niż BBC ma jednak The Economist, który twierdzi, iż nigdy nie będziemy w stanie jednoznacznie wskazać twórcy Bitcoinów, z uwagi na ich naturę i możliwość fałszowania dowodów. Sam Wright odmawia dalszych wywiadów i kontaktów z prasą. Poza wywiadem udzielonym BBC nie planuje on kolejnych publicznych występów.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kurs Bitcoina – co powinieneś o nim wiedzieć?

Publikacje

HTC Exodus 1s – niedrogi smartfon blockchainowy

Newsy

HTC Exodus 1 – blockchainowy smartfon

Newsy

Apple usuwa aplikacje do kopania kryptowalut z AppStore

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!