Połącz się z nami

Newsy

BlackBerry i TCL kończą współpracę

Kontrakt wygasa już w sierpniu, ale wsparcie techniczne potrwa dłużej.

Swego czasu BlackBerry było prawdziwym gigantem technologicznym. Popularność ich telefonów zmniejszyła się, jednak wielu biznesmenów na całym świecie wciąż wybierało nowe modele spod znaku jeżyny, od kilku lat produkowane na licencji przez chińską firmę TCL. Teraz to partnerstwo dobiega końca.

W oficjalnym oświadczeniu TCL ogłosiło, że wygaśnięcie licencji na korzystanie ze znaku towarowego BlackBerry nastąpi pod koniec sierpnia bieżącego roku. Od tego momentu producent utraci wszelkie prawa do projektowania, tworzenia i sprzedaży nowych urządzeń oznaczonych nazwą i logiem marki. Jednocześnie TCL uspokaja posiadaczy telefonów, obiecując, że wsparcie techniczne i usługi gwarancyjne będą świadczone jeszcze przez dwa lata, aż do 31 sierpnia 2022 roku, lub tak długo, jak zakłada prawo kraju, w którym dokonano transakcji.

TCL produkowało telefony BlackBerry od 2016 roku. Pierwszy z nich trafił na rynek w 2017 roku – był to BlackBerry KeyOne. Rok później premierę miał jego następca, Key2. Kolejna generacja urządzenia została nieco opóźniona, ale BlackBerry Mobile obiecywało nawet, że przyszłe urządzenia będą wyposażone w modem 5G lub nawet składane wyświetlacze; w obecnej sytuacji trudno powiedzieć, czy plany te kiedykolwiek ujrzą światło dzienne. Na razie wiadomo, że po raz kolejny musimy pożegnać się z urządzeniami firmy, która wiele lat temu zdobyła niezliczone rynki na całym świecie. Jaka przyszłość czeka markę BlackBerry? Czas pokaże…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TCL pracuje nad smartfonem z rozsuwanym ekranem

Newsy

Premiera linii Samsung Galaxy S20

Newsy

TEST: Google Pixel 4

Testy

TEST: Sony Xperia 1

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!