Połącz się z nami

Newsy

Bitcoin ma większą wartość niż złoto

Waluta ta podniosła się po ogromnym ciosie, który miał zakończyć jej karierę.

Opublikowane

dnia

Po raz pierwszy w historii cena Bitcoina przerosła wartość rynkową złota. W ten sposób najpopularniejsza kryptowaluta powróciła do formy po ogromnym upadku jak zaliczyła w połowie 2015 roku.

Kiedy dwa lata temu Bitcoin zdawał się być na krawędzi swojego istnienia, nikt nie przypuszczał, iż stanie się on lepszą inwestycją niż złoto. Z najnowszych danych wynika, iż jeden Bitcoin jest wart 1 238,11 USD, podczas gdy za uncję złota trzeba zapłacić „tylko” 1 237,73 USD. Różnica ta jest co prawda marginalna, ale w świecie finansów ma ogromne znacznie. Należy pamiętać, że w połowie 2015 roku wartość jednego Bitcoina wynosiła około 200 USD. Oczywiście z uwagi na charakter tej waluty jej zwycięstwo nad złotem będzie z całą pewnością chwilowe. Nie zmienia to jednak fakty, że Bitcoin podniósł się po ogromnym ciosie, który miał zakończyć jego błyskotliwą karierę. Pomimo tego wielkiego sukcesu raczej odradzamy (przynajmniej narazie) sprzedaż złotych łańcuszków, sygnetów i plomb. Historycznie kruszec ten jest nadal lepszą inwestycją, ale dobrze wiedzieć, że mamy teraz jakieś alternatywy.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne