Połącz się z nami

Newsy

Bitcoin ma większą wartość niż złoto

Waluta ta podniosła się po ogromnym ciosie, który miał zakończyć jej karierę.

Opublikowane

dnia

Po raz pierwszy w historii cena Bitcoina przerosła wartość rynkową złota. W ten sposób najpopularniejsza kryptowaluta powróciła do formy po ogromnym upadku jak zaliczyła w połowie 2015 roku.

Kiedy dwa lata temu Bitcoin zdawał się być na krawędzi swojego istnienia, nikt nie przypuszczał, iż stanie się on lepszą inwestycją niż złoto. Z najnowszych danych wynika, iż jeden Bitcoin jest wart 1 238,11 USD, podczas gdy za uncję złota trzeba zapłacić „tylko” 1 237,73 USD. Różnica ta jest co prawda marginalna, ale w świecie finansów ma ogromne znacznie. Należy pamiętać, że w połowie 2015 roku wartość jednego Bitcoina wynosiła około 200 USD. Oczywiście z uwagi na charakter tej waluty jej zwycięstwo nad złotem będzie z całą pewnością chwilowe. Nie zmienia to jednak fakty, że Bitcoin podniósł się po ogromnym ciosie, który miał zakończyć jego błyskotliwą karierę. Pomimo tego wielkiego sukcesu raczej odradzamy (przynajmniej narazie) sprzedaż złotych łańcuszków, sygnetów i plomb. Historycznie kruszec ten jest nadal lepszą inwestycją, ale dobrze wiedzieć, że mamy teraz jakieś alternatywy.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google pokazuje zapowiedź Pixela 4

Podwójny aparat na charakterystycznym, kwadratowym polu.

Opublikowane

dnia

Stare porzekadło mówi „jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich”. W odpowiedzi na pojawiające się wycieki i spekulacje Google postanowiło oficjalnie potwierdzić prace nad Pixelem 4 i opublikować jego pierwsze oficjalne zdjęcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne