Połącz się z nami

Newsy

Bitcoin ma większą wartość niż złoto

Waluta ta podniosła się po ogromnym ciosie, który miał zakończyć jej karierę.

Po raz pierwszy w historii cena Bitcoina przerosła wartość rynkową złota. W ten sposób najpopularniejsza kryptowaluta powróciła do formy po ogromnym upadku jak zaliczyła w połowie 2015 roku.

Kiedy dwa lata temu Bitcoin zdawał się być na krawędzi swojego istnienia, nikt nie przypuszczał, iż stanie się on lepszą inwestycją niż złoto. Z najnowszych danych wynika, iż jeden Bitcoin jest wart 1 238,11 USD, podczas gdy za uncję złota trzeba zapłacić „tylko” 1 237,73 USD. Różnica ta jest co prawda marginalna, ale w świecie finansów ma ogromne znacznie. Należy pamiętać, że w połowie 2015 roku wartość jednego Bitcoina wynosiła około 200 USD. Oczywiście z uwagi na charakter tej waluty jej zwycięstwo nad złotem będzie z całą pewnością chwilowe. Nie zmienia to jednak fakty, że Bitcoin podniósł się po ogromnym ciosie, który miał zakończyć jego błyskotliwą karierę. Pomimo tego wielkiego sukcesu raczej odradzamy (przynajmniej narazie) sprzedaż złotych łańcuszków, sygnetów i plomb. Historycznie kruszec ten jest nadal lepszą inwestycją, ale dobrze wiedzieć, że mamy teraz jakieś alternatywy.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kurs Bitcoina – co powinieneś o nim wiedzieć?

Publikacje

Facebook Libra traci poparcie Visy i MasterCard

Newsy

PayPal opuszcza projekt Facebook Libra

Newsy

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!