SOCJAL
Do góry

Amazom Prime Video trafił do Polski

Amazon rozszerzył dzisiaj zasięg swojego serwisu o 200 nowych państw.

Jeszcze przed końcem 2016 roku do Polski zawitał kolejny duży gracz na rynku serwisów streamingowych. Od dzisiaj każdy skłonny zapłacić niespełna 3 EUR może założyć konto i cieszyć się zawartością serwisu Amazon Prime Video, w którym możemy obecnie oglądać między innymi nowy program motoryzacyjny „The Grand Tour”.

Amazon rozszerzył dzisiaj zasięg swojego serwisu streamingowego Prime Video o 200 nowych państw. O planach tych było wiadomo już na początku roku, ale dopiero teraz Amazon zdołał dopiąć wszystkie szczegóły. Jest to drugi po Netflixie tak duży gracz, który wchodzi na nasz rynek. Każdy kto chce sprawdzić Prime Video może skorzystać z okresu próbnego przez siedem dni lub zostać na dłużej już za 2,99 EUR na miesiąc (po 6 miesiącach cena wzrośnie do 5,99 EUR). Oczywiście w każdej chwili można zrezygnować z serwisu bez jakichkolwiek konsekwencji finansowych.

W całym tym zmieszaniu nie można nie zwrócić uwagi na fakt, iż Amazon nie podbił niestety Chin, które mają bardzo „wysublimowane” oczekiwania w kontekście tego typu usług. Warto również zauważyć, iż Amazon Prime Video jest teraz w większej ilości krajów niż Netflix, który w tym roku otworzył się na 130 nowych państwa (w tym również Polskę). Jak zwykle o popularności nowego serwisu przesądzi oferta seriali i filmów. Dla wielu osób największą zachętą będzie z pewnością nowy program motoryzacyjny Clarksona, Mays i Hammonda, czyli „The Grand Tour”, które ostatnio został okrzyknięty najchętniej piraconym serialem wszechczasów bijąc na głowę nawet „Grę o tron” w ogólnej ilości pobrań. Oferta filmowa jest dla nas póki co tajemnicą, ale możemy się spodziewać (biorąc pod uwagę sytuację z Netflixem), że raczej szału nie będzie z uwagi na liczne umowy, ograniczenia terytorialne i licencyjne.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy