Połącz się z nami

Newsy

Adobe pracuje nad głosową edycją zdjęć

Sama koncepcja wydaje się wstępnie bardzo ciekawa i warta zachodu.

Opublikowane

dnia

Jeśli jeszcze nie zauważyliście 2017 rok będzie okresem dalszego rozwoju sztucznej inteligencji i wszelkich wirtualnych asystentów. Na targach CES widzieliśmy lodówki, które przyjmują polecenia i szczotki do włosów, które analizują nasze czupryny. Adobe postanowiło jednak spróbować swoich sił z asystentem, który będzie na podstawie naszych komend głosowych edytował zdjęcia.

W sieci pojawił się filmik promocyjny, na którym możemy obserwować jak użytkownik z pomocą nowej funkcji w aplikacji Photoshop na iOS dokonuje prostej edycji zdjęcia, po czym korzystając z tego samego narzędzia wrzuca je na Facebooka. To proste demo jest zapowiedzią działań Adobe, które mają nam pomóc przy obróbce fotografii. Oczywiście w tej chwili system ten jest jeszcze raczej w fazie rozwoju, ale Adobe ma nadzieję dopracować go w tym roku. Nasze polecenia będą interpretowane lokalnie lub z wykorzystaniem chmury, tak żeby możliwie najdokładniej można było zlecać wykonanie konkretnych edycji.

Sama koncepcja wydaje się wstępnie bardzo ciekawa i warta zachodu. Należy jednak pamiętać, że rozwój solidnego systemu AI nie jest czymś prostym, a dodanie do tego skomplikowanej edycji zdjęć może się okazać zadaniem nie do wykonania. Niemniej jednak, trzymamy kciuki za tą technologię.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejna fabryka Tesli powstanie w Berlinie

Będzie produkowała baterie, napędy i niektóre modele.

Opublikowane

dnia

Po Stanach Zjednoczonych i Chinach przyszedł czas na Europę. Elon Musk oficjalnie potwierdził, że kolejna fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Plany firmy zakładają, że produkcja ruszy już w 2021 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne