Połącz się z nami

Newsy

Adobe pracuje nad głosową edycją zdjęć

Sama koncepcja wydaje się wstępnie bardzo ciekawa i warta zachodu.

Jeśli jeszcze nie zauważyliście 2017 rok będzie okresem dalszego rozwoju sztucznej inteligencji i wszelkich wirtualnych asystentów. Na targach CES widzieliśmy lodówki, które przyjmują polecenia i szczotki do włosów, które analizują nasze czupryny. Adobe postanowiło jednak spróbować swoich sił z asystentem, który będzie na podstawie naszych komend głosowych edytował zdjęcia.

W sieci pojawił się filmik promocyjny, na którym możemy obserwować jak użytkownik z pomocą nowej funkcji w aplikacji Photoshop na iOS dokonuje prostej edycji zdjęcia, po czym korzystając z tego samego narzędzia wrzuca je na Facebooka. To proste demo jest zapowiedzią działań Adobe, które mają nam pomóc przy obróbce fotografii. Oczywiście w tej chwili system ten jest jeszcze raczej w fazie rozwoju, ale Adobe ma nadzieję dopracować go w tym roku. Nasze polecenia będą interpretowane lokalnie lub z wykorzystaniem chmury, tak żeby możliwie najdokładniej można było zlecać wykonanie konkretnych edycji.

Sama koncepcja wydaje się wstępnie bardzo ciekawa i warta zachodu. Należy jednak pamiętać, że rozwój solidnego systemu AI nie jest czymś prostym, a dodanie do tego skomplikowanej edycji zdjęć może się okazać zadaniem nie do wykonania. Niemniej jednak, trzymamy kciuki za tą technologię.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Asystent Google z funkcją włącznika czasowego

Newsy

Google Stadia trafi na iOS

Newsy

iOS 14.2 trafia na smartfony

Newsy

Adobe prezentuje narzędzia chroniące przed kradzieżą prac

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!